Jak protáhnout trubku krbových kamen skrz zeď? 6 snadných kroků!

Zakoupili jste si nedávno kamna na dřevo a uvědomili jste si, že trubka od kamen se nevejde přes strop? takže je pravděpodobně čas se naučit, jak protáhnout trubku krbových kamen skrz zeď? Pokud chcete snížit své výdaje za elektřinu, kamna jsou nejlepší volbou pro vytápění vašeho domu.

Ekologicky šetrnější je používat kamna, která spalují recyklovatelné materiály, jako je dřevo; to je důvod, proč je alternativou pro ty, kteří se chtějí „vyčistit“. Je však důležité správně postavit potrubí od kamen, protože by mohlo hrozit požár.

Potrubí hořáku vyžaduje velmi malou údržbu, takže je obvykle dobré pravidelně kontrolovat, zda nedochází k úniku nebo nehromadění sazí. Zajistěte, aby žádné hořlavé předměty v bezprostřední blízkosti nemohly způsobit požár. Zkontrolujte si prosím, zda jsou tato kamna ve vaší domácnosti povolena. Podíváme se na nejčastější způsoby instalace trubek od kamen v novějších domácnostech, jaké proměnné je třeba zkoumat, typ trubek od kamen a čemu se vyhnout. Začněme!

Co je to sporák?

Je důležité definovat, co sporák je a co není. Kachlová trubka se dodává v různých velikostech a funkcích podobně jako systémy komínových vložek. Omezují a posílají horké páry a plyny vzniklé během procesu hoření ven. Potrubí od kamen může pomoci při přitápění vašeho bytu. Dosahují toho přenosem a distribucí horkého vzduchu do vašeho domova.

Kroky, jak protáhnout trubku krbových kamen zdí

Pokud je vše správně implementováno, je obvykle snadné protáhnout trubku krbových kamen stěnou. Používání sady „Through the Wall“ pro umístění trubek od sporáku skrz zeď je něco, co podporujeme. Tyto sady, podle mých zkušeností, obvykle fungují efektivně a minimalizují čas tím, že eliminují potřebu vytvářet několik komponent na míru a každou z nich pečlivě měřit. Protože se pokyny různých výrobců trubek od kamen poněkud lišily, před pokračováním si pečlivě prostudujte pokyny výrobce.

Krok č. 1. Vytvořte místo

Před zahájením procesu umístěte dýmku a kamna na vhodné místo. Je důležité si uvědomit, že potrubí kamen potřebuje volný prostor určený konstrukcí potrubí. U trubky s jednou stěnou je to obvykle přibližně 18 palců, ačkoli u mnoha trubek s dvojitou stěnou to může být až 6 palců. Pokud umístíte potrubí přes vnější stěnu, budete muset získat 12palcovou vůli v potrubí, podlaze a stropě.

Krok č. 2. Vyznačte jej pomocí pravítka a fix

Dalším krokem je použít pero nebo tužku k označení míst, která budete řezat do zdí, a zjistit potřebné volné prostory. Jednoduše nakreslete kruh a nastavte tečku do středu pomocí nástěnného náprstku a blikání jako šablony. Vyhodnocením vnějších okrajů identifikačních značek můžete snadno předpovědět, zda máte dostatek volného prostoru.

Krok č. 3. Začněte sekat a odstraňovat zeď

Poté, co to všechno zvýrazníte, můžete začít bourat zeď. Můžete toho dosáhnout pomocí úhlové brusky, ale ujistěte se, že nosíte ochranné pomůcky. Poté můžete všechny izolační součásti rychle ručně odstranit proříznutím dřeva uvnitř pilou. Před zahájením stavebních prací na vašem domě zkontrolujte vnitřní kabeláž nebo instalatérské práce. Musíte také nakreslit šablonu potřebnou k odstranění vnější stěny. Dlouhý šroub proražený zdí do exteriéru vašeho domova pomocí vrtačky je jednoduchou možností, jak toho dosáhnout. Aby bylo zaručeno, že tečka je uprostřed, nezapomeňte použít tečku, kterou jste označili dříve.

Krok č. 4. Připevněte komín na stěnu

Po dokončení stěny začněte přidáním lemování stěny a komínového potrubí. Obvykle je jednodušší jej připojit a přišroubovat na místo, pokud jste to vy, kdo vám pomůže. Pamatujte, že stěnové popruhy musí být instalovány každé čtyři palce, aby byla zachována mezera a držela komínová trubka.

Krok č. 5. Připojte odpal komínové trubky ke stěně

Poté budete muset prodloužit komínovou trubku do vaší stěny a připevnit vnější T-kus komínové trubky směrem k vnitřnímu nástěnnému nástavci, který nasadíte na vnitřní stěnu. Ty se dodávají v různých průměrech, takže před výběrem komponenty komínové trubky nebo sady zkontrolujte tloušťku stěny.

Krok #6. Nainstalujte trubku kamen na dřevo

Poté připojte komínovou trubku k vnitřnímu nástěnnému nástavci. Objímka se umístí a upevní na vnější T-konzolu komínové trubky stejným způsobem, jakým se instaluje a upevní držák T na vnější konzolu T-kus komínové trubky. Potom místo vysokoteplotní komínové trubky použijte dvoustěnnou nebo jednostěnnou trubku od kamen. Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s kamny na dřevo a komínem.

It’s A Wrap!

Odpověděli jsme vám na to, jak protáhnout trubku krbových kamen skrz zeď do hloubky. Doufáme, že jste se o tom všichni dozvěděli po přečtení tohoto článku. Při instalaci trouby od kamen skrz zeď vždy použijte jedno nebo dvoustěnnou trubku od kamen. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, proč moje kamna na dřevo kouří a jak zajistit, aby kamna na dřevo vypadala nová.