Jak opravit pod vodou poškozenou podlahu pod kamennou dlažbou: 4 kroky

Opravy poškození vodou zahrnují obnažení, čištění a ošetření postižené oblasti. Zde je návod, jak opravit pod vodou poškozenou podlahu pod kamennou dlažbu.

Jak poznáte pod vodou poškozený podklad pod kamennými dlaždicemi?

Většinu času poškození vody v podkladech zůstává bez povšimnutí. Poškození vodou se nakonec příliš rozšíří. Protože voda a vlhkost způsobují poškození vodou, mohou být ovlivněny vaše podklady a dlaždice.

Pokud si všimnete, že jsou vaše dlaždice uvolněné nebo z podlah vychází zatuchlý zápach, pravděpodobně dochází k poškození vodou. Skvrny, skvrny a plísně jsou také známkami poškození vodou.

Vždy je nejlepší tato znamení pravidelně vyhledávat. Tímto způsobem budete okamžitě vědět, zda váš domov potřebuje opravy poškození vodou.

Jak opravujete vodou poškozenou podlahu pod kamennou dlažbou?

Nyní, když jste zjistili poškození vodou na podkladu pod kamennou dlažbou, co děláte? Pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se, jak opravit poškození vody na podkladech.

Krok č. 1. Zhodnoťte situaci

Po odstranění kamenných obkladů odhalte podklad, první věc, kterou musíte udělat, je prohlédnout podklad. Dávejte pozor na jakékoli zabarvení, skvrny, skvrny, zatuchlý zápach a shnilé oblasti.

Pokud dojde k minimálnímu poškození vodou, můžete se rozhodnout jej opravit sami. Pokud však poškození vodou pokrývá velkou plochu, měli byste zvážit zavolání profesionální opravy škod způsobených vodou.

Krok č. 2. Připravte materiály

Pokud se rozhodnete opravit poškození vodou sami, budete si muset připravit několik materiálů pro projekt:

  • Křída
  • Ochranné prostředky
  • Pry Bar
  • Odpadkový koš
  • Těžké vakuum
  • Odvlhčovač
  • Kotoučová pila
  • Šrouby

Krok č. 3. Proveďte příslušné opravy

Pro začátek označte vodou poškozenou oblast křídou. Ujistěte se, že kreslíte trochu větší než postižená oblast.

Mějte na paměti také polohu podlahových nosníků. Označte v blízkosti sloupků; pokud to uděláte, získáte čistší povrch.

Když jsou značky na místě, je načase zasáhnout postiženou oblast. Nasaďte si ochranné pomůcky, jako jsou pracovní rukavice, ochrana očí a průmyslová maska.

Pomocí kotoučové pily vyřízněte vodou poškozené podklady v hloubce jednoho palce. Pečlivě sledujte dříve vytvořené křídové značky. Řezejte co nejvíce přesně.

Předchozí krok způsobil uvolnění podkladu. Pomocí páčidla nyní můžete opatrně vytáhnout podkladový materiál nahoru. Buďte však opatrní. Pokud na tento krok přispěcháte, můžete si ublížit.

Připravte si odpadkový pytel na umístění všech nečistot, úlomků a dalších předmětů, které by se mohly nahromadit při vytahování podkladu. Pomocí silného vakua se zbavte zbývajícího prachu a nečistot v postižené oblasti. Nezapomeňte odpadkový pytel řádně zlikvidovat!

Nyní, když je oblast čistá, musíte chvíli počkat. Podklad musí být před instalací nového podkladu suchý. Může to trvat několik dní, ale v blízkosti postižené oblasti budete muset umístit odvlhčovač.

Pamatujte, že postižená oblast by měla být suchá! Pokud je již suchý, můžete přejít k dalšímu kroku.

Pokud jsou vaše podlahové nosníky poškozeny vodou, můžete je posílit umístěním desek o rozměrech 2 palce na 6 palců na jejich stranách. Posílí to podlahové nosníky.

Změřte celou postiženou oblast a poté vyřízněte nový podkladový materiál podle přesných měření. Musíte však nechat osminu palce mezery mezi starým a novým podkladem. Nová podlahová krytina se nakonec rozšíří, takže se na to musíte připravit.

Krok č. 4. Dokončovací úpravy

Po opravě podkladu můžete nyní znovu připevnit své kamenné dlaždice k podkladu. Pokud jsou předchozí dlaždice v dobrém stavu, můžete je znovu použít.

Můžete si však koupit stejné nebo podobné dlaždice, pokud jsou vaše předchozí dlaždice poškozeny vodou. Znovu je připevněte podle pokynů k instalaci dlaždic na podklad.

Kdy byste měli vyměnit vodou poškozený podklad?

Výše uvedený návod je pouze příručkou pro opravy v malém měřítku. Pokud je poškození vody na vašem podkladu příliš významné, měli byste zvážit svolání odborníka na opravy poškození vodou.

Profesionálové mají více nástrojů a odborných znalostí k opravě vodou poškozených podkladů. Mohou za vás dokonce vyhodnotit situaci a poskytnout vám možnosti oprav škod způsobených vodou. Kromě toho, pokud se vaše podlahy potápí nebo dochází k viditelnému hnilobě, je čas vyměnit podklady.

Je oprava vodou poškozeného podkladu nákladná?

Oprava podkladu poškozeného vodou často závisí na velikosti postižené oblasti. Může se pohybovat od 25 do 30 dolarů za práci a 1,50 dolaru za metr čtvereční za materiál.

V případě náhodného poškození vody někdy náklady hradí pojištění majitelů domů. Události jako prasknutí potrubí, bleskové povodně a podobně jsou pojištěny.

Závěr

Podlahy poškozené vodou jsou docela problematické. Nejlepší by bylo, kdybyste provedli příslušné opravy co nejdříve. Naštěstí vám tento článek může pomoci naučit se opravit pod vodou poškozený podklad pod kamennou dlažbu.