Kolik stojí diamantový snubní prsten: očekávaná cena

Pokud chcete vědět, kolik stojí diamantový snubní prsten, počítejte s tím, že utratíte více než 3 000 $. Diamantové prsteny jsou populárnější pro zásnubní prsteny, ale není důvod, proč neuvažovat o diamantech pro váš snubní prsten.

Vždy je užitečné znát cenu snubních prstenů, zvláště pokud chcete diamantový prsten s drahým kamenem. A abyste se ujistili, že vyberete pro svůj velký den tu nejlepší volbu, podívejte se, jak vybrat snubní prsten.

Kolik stojí diamantový snubní prsten?

Kolik stojí diamantový snubní prsten?

Cena diamantového prstenu se pohybuje od 3 500 do 5 000 USD a výše, v závislosti na diamantech. I když je to vysoká cena za snubní prsteny nebo zásnubní prsteny, nebylo by to považováno za marnotratnost, protože páry mají tendenci utratit v průměru 3 500 $ a více za své prsteny na zásnuby nebo svatbu.

Pokud si nejste jisti pořízením diamantového prstenu na svatbu, finančními experty doporučují tip, abyste za zásnubní prsten utratili pouze dva měsíce ze svého platu. A pokud jde o snubní prsten, tradičně se očekává, že dostane snubní prsteny bez kamene a páry mají tendenci dostávat zlaté prsteny na svatební obřad.

Faktory, které ovlivňují cenu diamantů za snubní prsteny

Diamantový prsten se může vyšplhat až na 5 000 dolarů a více, protože budete zvažovat diamant, kov, design prstenu, osazení a další postranní kameny a detaily, které můžete chtít pro snubní prsten nebo zásnubní prsten. Ale samozřejmě je lepší utratit za kvalitnější prsten, protože ušetříte víc za něco, co vydrží déle.

Nejlepší hodnotu za peníze získáte na velkém, čistém, dobře broušeném a pěkně zbarveném diamantu na snubním nebo zásnubním prstenu, pokud máte rozpočet. Ale pokud jste omezeni na to, co můžete utratit, stále můžete získat kvalitní diamantový snubní prsten pomocí těchto tipů při výběru:

  • Bude levnější koupit diamant, který má méně než 1 karát
  • Náramek z bílého zlata bude stát snubní prsten méně než platina
  • Nebojte se požádat šperky o podobný styl jako prsten, který jste původně chtěli, ale nemůžete si ho dovolit
  • Vždy se svým partnerem proberte své finanční možnosti a očekávání
  • Zvažte sady snubních prstenů než nákup jednotlivých snubních prstenů

Kolik stojí skutečné diamantové prsteny?

Diamantový zásnubní prsten je nejoblíbenějším zásnubním prstenem kvůli reklamní kampani 20. století. Ale i když nejste ovlivněni společností a tradicemi, možná budete chtít diamant pro svého partnera, protože symbolizuje sílu a krásu.

Kolik by tedy stál skutečný diamant? Průměrná cena skutečného diamantového prstenu je 4 000 $, ale je možné najít snubní prsten, který je levnější nebo dražší.

Čím vyšší karát, tím dražší diamantový prsten

Proč jsou některé diamantové prsteny dražší než jiné? Některé diamantové snubní prsteny jsou dražší kvůli váze nebo karátu kamene.

Pokud má kámen vyšší karát, bude dražší. Například tříkarátový diamantový prsten může dosáhnout až 30 000 USD ve srovnání s prstenem s jedním karátem, který může být pouze kolem 5 000 USD.

Kovový pásek může zvýšit cenu diamantového prstenu

Cenu diamantového snubního prstenu může zvednout i pásek, do kterého je diamant zasazen. Zlato se liší v cenách, takže může také zvýšit cenu některých diamantových prstenů.

Ale protože se u snubních prstenů preferuje trvanlivost platiny, počítejte s tím, že platinové snubní prsteny mohou stát dvakrát tolik než prsteny z bílého zlata. Koneckonců, snubní prsteny budou vystaveny opotřebení, takže chcete kov, který vydrží každodenní používání.

Přečtěte si, jaké karátové zlato je nejlepší pro snubní prsteny, abyste ze svých peněz získali maximum.

Jak si vyberu diamantový snubní prsten?

  • Nastavte rozpočet podle své kapacity
  • Styl diamantového prstenu by měl doplňovat vaši osobnost a estetické preference
  • Vědět, kde chcete diamantový snubní prsten koupit; některé oblíbené možnosti zahrnují národní klenotníky, soukromé klenotníky, kufry, diamantové čtvrti a dokonce i online

Který diamant je nejlepší pro snubní prsten?

Další technikou, jak najít nejlepší diamantový snubní prsten, je zapamatování si 4C kvality diamantu a třídění.

Karát

Karát měří hmotnost nebo velikost diamantu, což ovlivňuje cenu diamantového prstenu. Většina párů dostane jednokarátový diamantový prsten.

Jasnost

Skvrny nebo čáry, které se přirozeně vyskytují v diamantech, když se tvoří, ovlivňují čistotu. Čím méně jich je, tím je diamant dražší.

Vyjmout

Na rozdíl od toho, co by se dalo předpokládat, brus diamantu neodpovídá jeho tvaru, i když jsou brusy například hruškové nebo kulaté. Místo toho si to můžete představit jako to, jak diamant interaguje se světlem nebo jiskrou.

Barva

Barva diamantového prstenu může také určovat jeho kvalitu nebo stupeň. Bezbarvé diamanty jsou nejdražší, protože jsou vzácné, a ty, které jsou nasycené, jsou považovány za cenné.

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, kolik stojí diamantový snubní prsten, počítejte s tím, že utratíte více než 3 000 $, v závislosti na kvalitě diamantu a typu pásku.

Nepovažuje se to za marnotratnost, protože některé páry přidělují za své prsteny až 7 000 dolarů. Všichni se však lišíme kapacitami a omezeními, proto plánujte svůj rozpočet moudře.