Kolik se platí za darování vajíček? Úžasná fakta, která byste měli vědět!

Vidíme, že máte zájem zjistit, kolik se platí za darování vajíček? Obvykle mohou být dárci vyplaceni od 5000 do 10000 USD za cyklus. Je toho však mnohem více, co se lze naučit; tento článek nejen odpoví na vaši otázku, ale také vás naučí mnohem více o darování vajíček a o tom, jak to funguje. Nejprve vám řekneme, jak se to dělá. Za druhé, probereme postup a další důležité informace. Za třetí, odpovíme na váš dotaz a jsme si jisti, že nezůstanete s žádnými pochybnostmi.

V tomto procesu plodná žena znamená dárce pomáhá neplodné ženě, která je příjemcem v této léčbě, otěhotnět.

Můžete se ptát, jak může ta plodná žena pomoci? No a tady přichází na řadu část s darováním vajíček. Plodná žena pomáhá neplodné ženě otěhotnět tím, že daruje vajíčka. Tento postup je součástí léčby asistenční reprodukce (ART). Někdy se však darování vajíček provádí také pro výzkumné účely. Zdá se vám toto téma složité? Nebojte se; Máme tě! Doufáme, že se pro vás tento článek stane dobrým zdrojem informací. A veškerý obsah mi připadá snadný, zábavný a příjemný na čtení, spíše než zdlouhavý a obtížný. Takže bez dalších okolků se o tom začneme učit.

Proč se daruje vajíčka?

Toto je možnost pro svobodné ženy a páry, které chtějí založit rodinu, ale nejsou toho schopny. Za prvé, nejsou toho schopni kvůli špatné kvalitě ženských vajíček. Za druhé, ženy, které nechtějí přenést určité genetické faktory na své děti, by také mohly zvážit darování vajíček. Zjistěte více o tom, co je darování vajíček.

Důvody, proč ženy mají špatnou kvalitu vajec

Existují různé důvody, proč může být ženské vejce nekvalitní. Každá žena má jiné tělo; proto se důvody odchylují. Některé ženy si tím mohou projít kvůli svému pokročilému mateřskému věku. Prosím, nepropadejte panice; nenecháme vás samotného, ​​abyste si tak složité pojmy vymysleli sami. V zásadě, jak ženy stárnou, kvalita jejich vajec začíná klesat. Proto se tento stav označuje jako pokročilý věk matky.

Druhým možným důvodem, proč má žena nekvalitní vajíčka, je předčasné selhání vaječníků. Co je to předčasné selhání vaječníků, zeptáte se? Jedná se o zdravotní stav, kdy ženské vaječníky mají problémy se správným fungováním ještě před dosažením čtyřicítky. Pojďme si slovní spojení „mít problémy s fungováním“ pořádně rozvést. Abychom pochopili, jak mohou vaječníky nefungující správně vypadat. Musíme pochopit, jaké jsou funkce vaječníků. Níže jsou uvedeny některé z jejich funkcí:

 • Produkce estrogenu (hormonu, který řídí menstruační cyklus ženy a je rozhodující pro plodnost); a
 • Pravidelné vypouštění vajec.

Nyní vidíte, když vaječníky nefungují správně, přestanou produkovat průměrné množství estrogenu. A důvodem, proč se ženy s předčasným selháním vaječníků rozhodnou pro darování vajíček, je to, že jejich vaječníky; zastavit uvolňování vajíček, což vede k neplodnosti. Jo a zajímavý fakt; pět až deset procent žen procházejících předčasným selháním vaječníků si stále udržuje schopnost otěhotnět.

Jaký je proces darování vajíček

Jak tedy darování vajíček funguje? No, dva měsíce před samotným darováním vajíček. Dárci je podáno několik léků. Nyní jsou důvodem, proč by jim měly být podávány tyto léky:

 • K řízení některých hladin hormonů v těle;
 • Abyste zabránili tomu, aby vajíčka pocházela z vaječníků; a
 • Pro stimulaci hormonů, které pomáhají při tvorbě více vajíček a jejich zrání.

Moji přátelé, měli byste si také přečíst o tom, jak dlouhý je proces darování vajíček.

Jaké léky se používají?

Používané léky jsou následující:

 • Lupron (leuprorelin)
 • Cetrocide (cetrorelix)
 • folikul

Nežádoucí účinky

Tyto nežádoucí účinky se vyskytují zřídka. Níže jsou uvedeny některé z nich:

 • Bolesti těla
 • Únava
 • Návaly horka
 • Bolesti hlavy

V některých případech může způsobit ovariální hyperstimulační syndrom (OHSS). Jde o stav, kdy se z vaječníků uvolňuje extrémní množství vajíček. Níže jsou uvedeny některé z příznaků, které zažívají lidé, kteří prošli tímto syndromem:

 • Zvracení
 • Rychlý nárůst hmotnosti
 • Bolesti žaludku
 • Máte potíže s dýcháním

V závažných případech tohoto syndromu je nutná hospitalizace.

Kolik se platí za darování vajíček?

Nyní je čas, abychom na vaši otázku odpověděli; kolik se platí za darování vajíček? Dárci to mohou udělat z peněžních důvodů nebo jednoduše ze štědrosti; pokud se však pro tento krok rozhodnou z peněžních důvodů, dostanou za cyklus přibližně 5 000 a 10 000 USD.

Možná se divíte, jak se tento proces dělá. No, doktor odebere vajíčka z dělohy dárkyně. Poté jsou odvezeny do laboratoře k oplodnění. Po oplodnění vajíček v laboratoři se získá výsledek známý jako embrya. Poté je implantován do dělohy příjemce. Někdy jsou embrya specialisty zmražena pro pozdější použití. Poté je implantován různým ženám. Jak se tedy dárci vybírají? Specialisté zařízení pro plodnost provádějí intenzivní výběrové řízení, aby našli nejvhodnějšího dárce. O právní postupy se starají i tito specialisté.

Je to obal!

Wow, dotáhli jste to až do konce. Doufáme, že jsme byli úspěšní při zodpovězení vaší otázky; kolik se platí za darování vajíček? To je vše. Měli byste vědět více o tom, kolik jsou dárkyně vajíček vypláceny.