Jak nainstalovat závěsy bez šroubů? 5 rychlých tipů!

Nejlepší výhled do každého obývacího pokoje umožňují závěsy. Kromě vnitřní výzdoby poskytuje také skvělé soukromí a pohodlí.

Jak nainstalovat závěsy bez šroubů není velký problém. Jakmile si záclony seženete v nákupním centru nebo si je vyrobíte sami, pověšení bez šroubů bude nejjednodušší způsob, jak dokončit práci.

Pro instalaci závěsů bez šroubů budete potřebovat materiály nezbytné pro závěsy jako nejdůležitější.

Mezi další materiály patří; záclonové tyče, žebřík nebo dlouhá stolička a kladivo. Jakmile budete mít tyto materiály připravené, postupujte podle níže uvedených kroků a zavěste závěsy na zeď, aniž byste potřebovali šroub.

Kroky, jak nainstalovat závěsy bez šroubů

Krok č. 1: Připravte si závěsy 

Závěsy, které budete instalovat v nejbližší době, jsou k dispozici. Závěsy seženete v nákupním středisku nebo si pořiďte materiály a vyrobte si je sami. Každý, koho si vyberete, cílem je zpřístupnit závěsy pro instalaci.

Krok č. 2: Vyberte místo pro instalaci závěsů 

Jak nainstalovat závěsy bez šroubů může být obtížné, pokud stále hledáte místo pro jeho instalaci. Lidé si vybírají různá místa, jako je koupelna, ložnice, obývací pokoj a ve vzácných případech balkon. Jakmile získáte místo pro instalaci závěsů, jste o palec blízko k dosažení svého cíle.

Krok č. 3: Připravte si tyče na záclony 

Záclonové tyče jsou materiály vyrobené z kovu a jsou dobře stavěné. Bez záclonových tyčí však možná existuje cesta vpřed. Místo tyčí můžete použít lano a dřevo. Chcete-li získat dokonalý výhled, měli byste jít na pruty.

Krok č. 4: Připevněte závěsy k tyčím 

Pořiďte si žebřík nebo dlouhou stoličku, připevněte závěsy k tyčím a dejte je stranou. Zmapujte strany oken a dveří, kam budete instalovat závěsy. Vzhledem k tomu, že budete instalovat závěsy bez šroubů, není třeba tlouci o keře.

Posuňte žebřík blízko k prvnímu oknu.

Krok č. 5: Nainstalujte závěsy bez šroubů

Zavěste závěsy přesně na místo, které jste si zmapovali. Kotva se kupuje společně s tyčemi umístěnými na levé a pravé straně oken a dveří.

Závěsy jsou nyní pozorovány z dálky, aby bylo zajištěno, že jste dosáhli svého cíle. Pokud jsou chyby, není třeba váhat. Opravte to co nejdříve.

Jak můžete použít suchý zip k instalaci záclon?

Suchý zip je nástroj složený z proužků háčků a využijete jej při instalaci závěsů. Instalace závěsů bez šroubů byla vždy možností mnoha lidí, protože je snadné ji provést.

K instalaci závěsů ve výjimečných případech používáte suchý zip. V situaci, kdy si přejete nechat závěsy trvale zavřené nebo otevřené, se používá suchý zip.

Například okno, které chcete trvale nechat otevřené. Také tam, kde chcete mít absolutní soukromí, se také používá suchý zip. Jako v koupelně, kde se závěsy často neroztahují a nezatahují.

Dokážete zavěsit závěsy, aniž byste poškodili zdi?

Na tuto otázku máme ANO! Lepším způsobem pověsíte závěs. Nejlepší způsob, jak zavěsit závěsy na zeď, je použití bezšroubového nebo hřebíkového zavěšení.

Pamatujte, že si vyberete lehčí závěsy, které vydrží bez použití šroubů.

Jak zavěsit závěsy bez šroubů vám ušetří náklady na opravu poškozených závěsů, pokud je nakonec namontujete šrouby.

Většina lidí se rozhodne pro nejlepší způsob, jak zařídit své domovy tím, že se naučí instalovat závěsy bez šroubů, a nakonec získají to nejlepší.

Potřebujete vrtačku k instalaci závěsů bez šroubů?

Určitě ano! Ale když žádný vrták, můžete také hledat alternativu. Pokud jste však zvolili závěsy bez šroubů, nemusí být vrták potřeba.

Mimochodem, vrtačka je stroj vyrobený ve formě šroubu. Jakmile je zapojen do elektrického zdroje, začne se otáčet a je schopen vytvořit otvor pro šroub na tvrdém povrchu.

Pracujete-li s něčím jiným, než jsou záclonové tyče, budete potřebovat měřicí pásku a tužku k označení měřených oblastí a zajištění přesného výsledku. Toto je jeden ze snadných způsobů, jak nainstalovat závěsy bez šroubů.

Závěr

Jak nainstalovat závěsy bez šroubů je jedním z nejlepších způsobů, jak získat nejvyšší pohodlí a soukromí. Je také nejhezčí, protože stěny, kde jsou instalovány závěsy, nejsou poškozeny.

Neexistuje žádná nevýhoda pro každého, kdo si přeje instalovat závěsy bez šroubů. Vše, co potřebujete, je připravit materiály, zmapovat čas, postupovat podle výše uvedených kroků a určitě se dostanete k volbě, kterou jste provedli.

Různé domácnosti instalovaly tento typ záclon, protože nemají absolutně co ztratit, a pak bez vrtačky mohou získat každý jiný materiál, který je poměrně dostupný.