Kolik provozovat ohřívač prostoru? Úžasná fakta, která musíte vědět!

Zajímá vás, jak moc provozovat topidlo? Víme, že máte rádi topidla, ale nedokážete zaokrouhlit peníze, které zaplatíte za jejich provoz, aby se váš prostor vytopil.

S pomocí tohoto průvodce však můžete rychle získat nápad. Můžete si vybrat jakýkoli ohřívač z dlouhého seznamu infračervených, konvekčních, olejových nebo panelových ohřívačů.

Různé typy ohřívačů spotřebovávají různé množství energie v závislosti na výrobci, modelu a kvalitě produktu. Ale hlavní věc, na kterou záleží, je výkon ohřívače ve wattech a vaše sazba za elektřinu. Pokračujte v posouvání, jak osvětlujeme níže uvedené téma.

Jak moc provozovat topení?

Víme, jak se znepokojujete, když vidíte, jak neustále rostou vaše účty za elektřinu. Problém je ale v tom, že nevíte, jak moc provozovat topidlo? Nedělejte si starosti. Pokračujte ve čtení a budete moci získat pečlivě odhadované sazby za použití ohřívače prostoru. Pro začátek budeme hovořit o ohřívačích prostoru.

Prostorový ohřívač je naší druhou prioritou pro získávání tepla po systému HVAC. Dodávají se v různých velikostech a jsou schopny vytopit velký prostor za kratší dobu. Velikosti ohřívačů se pohybují od 500 do 4000 wattů, pokud mluvíme o elektrických ohřívačích. Průměrná topná kapacita ohřívače s nuceným oběhem vzduchu se přitom pohybuje od 1800 do 14 000 BTU.

Kilowatt za hodinu

Vaše společnost poskytující elektřinu vám pošle účet v kilowatthodině, takže musíte nejprve pochopit tento koncept. Spotřebič o výkonu 500 W spotřebuje 1 kWh elektřiny při provozu po dobu 2 hodin. Podobně ohřívač s výkonem 4 000 W spotřebuje 1 kilowatt energie za pouhých 15 minut a počet kWh se zvýší na čtyři, pokud budete ohřívač používat po dobu jedné hodiny.

Je to jen měření 1000 wattů podle počtu hodin provozu elektrického zařízení. Váš dodavatel elektrické energie změří počet KWh hodin a poté vám zašle vyúčtování. Ve Spojených státech amerických je průměrná cena jedné KWh elektřiny 0,14 $ nebo 14 centů. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o odhadovaných nákladech na provoz ohřívače.

Provozní náklady elektrického ohřívače

Zde jsme se rozhodli vypočítat spotřebu energie elektrického ohřívače s výkonem 1500 wattů. 1500W ohřívač je nejběžnější velikost na trhu a doufáme, že odhady pomohou velkému počtu lidí, kteří nemusí otevírat kalkulačky a nudně počítat. Za používání ohřívače o výkonu 1500 W po dobu 1 hodiny musíte zaplatit 20 centů.

Dvacet centů se zdá být málo. Ale musíme ještě přidat denní a měsíční náklady. Musíte mít jasnou představu o maximálním počtu hodin, po které ohřívač běží ve vaší domácnosti. Například většina z vás bude mít teplo po dobu 8-10 hodin. Poté můžete vynásobit 20 centů počtem hodin a získáte odhad provozních nákladů ohřívače za den, týden a měsíc. Také by vás mohlo zajímat informace o malém ohřívači.

Provozní náklady teplovzdušného ohřívače

Výkon BTU nuceného ohřívače vzduchu musíte vynásobit 0,293 wattu a hodnocení BTU se převede na výkon ve wattech. Poté vynásobte počet hodin výkonem ve wattech a vydělte ho 1000. Nakonec vynásobte odvozenou hodnotu svými tarify za elektřinu a získáte odhady.

Další poplatky

Kromě všech týdenních a denních poplatků za provoz elektrického ohřívače účtují společnosti také další poplatky. Například každý musí zaplatit pevnou cenu 10 $ s každým účtem. Součástí účtů za elektřinu jsou i regulační poplatky. Náklady na provoz ohřívače můžete snadno odvodit pomocí kalkulačky, pokud se nechcete pouštět do výpočtů a měření. Stačí jít na Google a vyhledat náklady na provoz vašeho elektrického ohřívače.

Výhody použití prostorového ohřívače

Ohřívače jsou energeticky úsporné a nemusíte se příliš starat o jejich spotřebu energie. Některé z výhod prostorového ohřívače zahrnují:

#1. Cenová dostupnost a dostupnost

Nemůžete nainstalovat HVAC za jeden den, ale můžete si koupit ohřívač za pár minut a používat ho do hodiny, aniž byste trávili čas montáží a nastavením. Navíc jsou topidla cenově velmi rozumná.

#2. Přenositelnost

Přenositelnost je potřeba času, zvláště pokud mluvíme o topení. Systém HVAC nemůžete nosit do kempu. Ale ohřívač se snadno přenáší a můžete ho bez problémů přenést z jedné místnosti do druhé.

Spotřeba elektřiny jinými elektrickými spotřebiči

Jste znepokojeni spotřebou energie ohřívače, ale možná jste ignorovali, že ostatní zařízení ve vaší domácnosti také žerou váš účet. Televize ve vašem obývacím pokoji má výkon ve wattech mezi 80 a 400 watty a my trávíme spoustu času zíráním na obrazovku sledováním pořadů. Lednička běžela 24 hodin denně a její spotřeba byla 100 až 150 wattů. Myslete také na svou rutinu, která zahrnuje použití myčky nádobí několikrát denně. Myčka spotřebuje 1800 wattů energie na jeden mycí cyklus.

Je to obal!

Jak moc provozovat ohřívač prostoru zcela závisí na vašem přístupu k jeho používání. Předpokládejme, že jste nainstalovali izolaci a nenechávejte ohřívač bez dozoru. Pak vás a váš rozpočet nemohou zasáhnout žádné starosti. Také se podívejte na tohoto průvodce ohřívačem prostoru, abyste rozšířili svůj informační okruh. Můžete si také přečíst o tom, jak opravit topidlo a kam umístit topidlo.