Jaká nit na šití kůže: Nejlepší 3

Pokud vás zajímá, co je to nit na šití kůže, je to nylon. Promluvíme si také, zda můžete při práci s kůží použít jiné nitě.

A samozřejmě přidáme tipy, jak šít kůži bez problémů. Když už o tom mluvíme, zvažte přečtení toho, jaký je nejlepší šicí stroj na kůži.

Nestačí vybrat správnou nit, protože stroj také ovlivní obtížnost šití něčeho těžkého, jako je kůže.

Jaká je nejlepší nit pro šití kůže?

Nylonové vlákno

Nejlepší nití pro šití kůže je nylonová nit, zejména nylonová nit na čalounění. Je dostatečně pevný, aby vydržel šití z kůže, a pro průmyslové šití je dokonce poměrně dostupný.

Dalším typem nylonové nitě, která je ideální pro šití kůže, je pojená nylonová nit. Vlákna jsou spojena nebo tavena dohromady pro větší odolnost a můžete je použít pro strojové šití a ruční šití kůže.

Polyesterové vlákno

Je však také možné použít jiné čalounické nitě, jako jsou polyesterové nitě. Polyesterová nit je praktickou alternativou nylonové nitě na čalounění a je ideální pro kožené projekty, které se budou používat venku, protože polyester se nerozkládá plísní a slunečním zářením.

Kromě polyesterové nitě na čalounění je při šití kůže dobrou volbou také voskovaná polyesterová nit. Voskovaný povlak zabraňuje pohybu a nemusíte se bát, že se opotřebuje špínou a špínou, kterou většina koženého zboží používá pro náročné použití.

Zajímá vás, jaká je nejpevnější šicí nit? Pak zjistíte, že ty, které jsme zde zmínili, jsou v tomto seznamu zahrnuti.

Umíte šít kůži lněnou nití?

K šití kůže můžete použít lněnou nit, hlavně pokud šijete ručně. Je to vlákno často vidět v kožených botách, pouzdrech, sedlech, taškách a podobně.

I když je prádlo vyrobeno z bavlněných vláken, je možné, že jej můžete použít na šití kůže. Počítejte však s tím, že lněná nit není nejlepší koženou nití z hlediska odolnosti.

Místo toho by plátno bylo perfektní nití, pokud šijete kůži z estetických důvodů. Ve srovnání se syntetickými nitěmi vypadá vzhled a struktura lněných nití na kůži fantasticky.

Jak šijete koženou nit?

  • Při šití podél koženého švu skryjte počáteční uzel z jehly a cívkové nitě mezi vrstvami kůže, abyste zajistili, že linie stehu bude vypadat hladce, souvisle a vyleštěně
  • Použijte nit správné velikosti pro typ kůže, kterou používáte (např. lehčí nitě pro dekorativní šití a těžší nitě pro oblasti, které se budou rychle nosit)
  • Kožené peněženky a peněženky mohou obvykle používat nylonové vlákno velikosti #46 nebo #69, zatímco kožený nábytek může používat něco tlustého jako vlákno velikosti #138
  • Použijte kompatibilní jehlu se zvolenou velikostí nitě
  • Při šití silnými koženými nitěmi prodlužte délku stehu, aby mezera vypadala stejně a zamezilo nerovnoměrnému napětí, které může způsobit trhání kůže

Co používáte k sešívání kůže?

K sešití kůže můžete použít nylonovou, polyesterovou nebo lněnou nit. Musíte však zvážit další dva faktory, abyste věděli, co použít při šití kůže.

Jaká velikost nitě pro šití kůže

Velikost nitě pro kůži závisí na tloušťce kůže. Silnější kůže bude proto muset být šita nití vyšší velikosti, aby bylo zajištěno, že zvládne tlak, zejména na vysoce odolné kožené předměty, které se rychle opotřebují.

Pamatujte, že velikosti se u každého typu závitu liší. Ale abyste měli rychlou představu, zvažte měření závitu v milimetrech a zapamatujte si níže uvedený návod:

  • Lehká kůže často používaná v peněženkách a taškách může být šita nití 46 mm až 138 mm
  • Kůži střední hmotnosti často používanou v kufrech lze šít nití 138 mm až 554 mm
  • Kůži vysoké hmotnosti často používanou na boty lze šít nití 207 mm nebo dokonce vyšší

Jaká barva nitě pro šití kůže

Výběr barvy nitě při šití kůže je věcí osobních preferencí. Někteří preferují kontrast, zejména pro zvýraznění detailů, jako je bílá nit na kůži, ale některé položky vyžadují něco tmavšího kvůli praktičnosti a zabrání tomu, aby předmět nevypadal špinavě.

Bezpečnou volbou by byly černé nebo hnědé nitě, ale rozhodnutí vždy leží na kanalizaci. Zvažte celkový vzhled a styl vašeho koženého projektu, nebo vyzkoušejte nit proti materiálu, abyste věděli, jak bude vypadat.

Jaké velikosti jehel na ruční šití kůže?

Použití šicího stroje je nejjednodušší a nejrychlejší způsob šití kůže, zejména u těžkých materiálů, které vyžadují průmyslové šicí stroje. Stále je však možné ručně šít kůži, ať už jde o opravy nebo malé projekty.

Kožená jehla se dodává ve velikostech 2 až 10 a výběr velikosti závisí na typu kůže, kterou šijete. Koženou jehlu byste měli snadno identifikovat, protože je trojúhelníková pro řezání a zadávání materiálu, takže je také užitečná pro kůži, semiš a vinyl.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, jakou nit na šití kůže použít, a objevili jsme nylon, který je nejlepší volbou.

Jako alternativu však můžete použít i polyesterové a lněné nitě. Poté si zapamatujte správnou velikost a barvu nitě, abyste zajistili hladké a snadné šití.

Doufáme, že se toho hodně naučíte. Zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.