Kolik míst byste se měli zaregistrovat na svatbu

Pokud jste zvědaví, kolik míst byste měli zaregistrovat na svatbu, zkuste alespoň tři obchody. O etiketě svatební matriky si povíme podrobněji níže, abychom vám pomohli s vkusným výběrem obchodů.

A pokud jste se ještě nerozhodli, jaké dárky hostům nadělíte, můžete si přečíst, kolik svatebních laskomin si objednat. Vždy je užitečné znát několik základních pokynů ohledně dárků, které na svatbu dostanete a dáte.

Kolik míst k registraci na svatbu

Páry obvykle registrují na svatbu až tři obchody. Pokud však nemáte na mysli mnoho obchodů, můžete si vybrat pouze jeden nebo dva.

Nechcete chodit přes tři obchody, protože hosté se mohou cítit zahlceni jejich výběrem. Navíc by to nebylo vkusné, protože by to mohlo vyvolat dojem, že chcete od svatebních hostů extra dárky.

Pochopitelně se můžete setkat s mnoha weby a obchody, které by byly ideální pro váš svatební registr. Tip, který vám pomůže zúžit místa k registraci, je najít web nebo obchod, který prodává různé položky, které by uspokojily i vaše hosty a jejich osobní vkus na dárky.

Jak vybrat nejlepší místa pro registraci na svatbu?

 • Vyberte web, na kterém se snadno orientuje, aby jeho používáním nebyli zmateni ani staří hosté
 • Zahrňte možnost nakupování osobně, nikoli pouze online, protože někteří hosté mohou raději jít k prodejcům sami
 • Pokud je to možné, zvolte obchod, který je dostupný online a má také kamenný obchod
 • Zvažte obchody a stránky, o kterých víte, že je vaši hosté navštěvují, protože jim budou tyto známé prodejce lépe vyhovovat
 • Zahrňte zavedený obchod pro starší hosty, ale zvažte nové prodejce, které by vaši mladší hosté mohli chtít vyzkoušet
 • Zaregistrujte si položky s různou cenou, abyste měli jistotu, že bude brán ohled na rozpočet každého

Nevíte si rady, kdy informovat hosty o vaší svatební matrice? Přečtěte si prosím, jak někoho požádat, aby byl na vaší svatbě, protože je také možné, aby informace z matriky byly uvedeny v předsvatebních událostech.

Nejlepší místa pro registraci na svatbu

 • Amazon.com
 • Postel, vana & Mimo
 • Bedna & Sud
 • Hrnčířská stodola
 • IKEA
 • Wayfair
 • Walmart
 • Etsy
 • Můj registr
 • Zola

Co byste neměli dávat do svatebního registru?

Osobní položky

Nikdy nezahrnujte osobní věci, jako jsou pomůcky nebo oblečení, do svatebního registru, protože jsou určeny pouze pro jednoho z manželů. Položky svatební matriky by měly obsahovat pouze ty, které snoubenci mohou použít.

Svatební předměty

Předměty k registraci jsou určeny k tomu, aby je pár používal pro svůj manželský život. Vyhněte se proto registraci předmětů, které mají být použity na svatbě, jako jsou dekorace, protože by to mohlo znamenat, že hosté za svatbu platí.

Dárky určené pro ostatní

Není vkus dávat do svatební matriky věc, kterou máte dát někomu jinému. Například se možná blíží něčí narozeniny nebo svatba, a tak vás napadlo zahrnout dárek pro ně do svatební matriky.

Věci, které můžete vrátit

Při rozhodování o tom, jaké položky zaregistrovat, je vždy vítána rozmanitost. Pomohlo by vám však, kdybyste si svůj seznam promysleli, protože nikdy není dobrý nápad získat věci, které sami nepoužíváte, jinak byste se mohli nakonec vrátit.

Jaké položky musíte přidat do svatebního registru?

Registr ložnic

Svatební matrika je ideální pro věci, které budete potřebovat v ložnici. Mohou zahrnovat užitečné předměty, jako jsou podložky na matrace, přikrývky, polštáře nebo dokonce dekory.

Kuchyňský rejstřík

Jako novomanželský pár nikdy neuděláte chybu, když získáte položky z kuchyňského registru. Některé nápady jsou nádobí, sklo, náčiní nebo dokonce kuchyňské spotřebiče.

Registr koupelen

Je také přijatelné vytvořit kontrolní seznam koupelnového registru. Mezi běžné položky patří žínky, ručníky a dokonce i zásuvky na toaletní potřeby.

Cestovní rejstřík

Pokud si vytvoříte cestovní rejstřík, budou se vaši hosté cítit více s vámi jako s párem. Je naprosto v pořádku požádat například o dárkové karty na letenky nebo dokonce o nová zavazadla.

Nefyzické dary

Hotovost a dárkové certifikáty lze zahrnout do svatební matriky. Nemusíte se omezovat ani osobními nefyzickými dary, protože některé páry žádají o charitativní dary ve svém registru.

Je neslušné dávat drahé položky do svatebních registrů?

Není nezdvořilé zahrnout do svatební matriky nějaké drahé položky. Bylo by však nevkusné, kdybyste měli jen drahé dárky, protože by to mohlo být vnímáno jako zneužívání vašich hostů.

Zatímco někteří hosté rádi dávají drahé dárky, měli byste vždy uvést různé ceny vašich registrovaných položek. To zajistí, že budete zvažovat různé rozpočty vašich hostů.

Měli byste mít registr, pokud máte svatbu v destinaci?

Stále můžete mít registr, pokud máte cílovou svatbu. Bylo by však praktičtější zaregistrovat se na zážitky, jako jsou pochoutky k večeři nebo cestovní dárkové karty, aby vaši hosté nezažili potíže s přinášením fyzických dárků.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme diskutovali o tom, kolik míst byste se měli zaregistrovat na svatbu, kde se ukázalo, že je to jeden až tři obchody.

Chcete svým hostům poskytnout dostatek možností, aniž byste je zahltili nebo vypadali, že sháníte mnoho dárků. Všimněte si, že drahé položky jsou v pořádku, ale zahrnují různé ceny, aby odpovídaly rozpočtu každého.