Kolik bych měl zaplatit za sedadlo

Pokud víte, kolik byste měli prodat sedačku, víte, kolik bych měl zaplatit za sedačku? Může být těžké vědět, kolik ušetřit na nový nákup. Je to proto, že trh s interiéry je nasycen společnostmi prodávajícími pohovky a pohovky všech tvarů a velikostí.

Po rychlém vyhledávání na webu pravděpodobně najdete téměř identické pohovky k prodeji u několika společností. Existují i ​​s výraznými cenovými rozdíly. Takže opravdu, kolik bych měl zaplatit za sedačku?

Kolik bych měl zaplatit za sedadlo Loveseat?

Seznamte se se svým rozpočtem

Můžete si koupit jen to, co si můžete dovolit. Proto je zbytečné se pouštět do designu, pokud se váš rozpočet ani neroztáhne na křeslo ze stejné kolekce. Stejně jako u postelí však dostanete to, za co zaplatíte.

Protože gauč je tím nejdůležitějším kusem nábytku v obývacím pokoji, vyplatí se investovat. Typické náklady na gauč lze rozdělit do čtyř kategorií. Svůj rozpočet můžete posoudit v těchto kategoriích.

Pod tisícem dolarů (750 liber)

Na trhu je spousta pohovek za méně než 1 000 $. Ačkoli mnohé z nich jsou atraktivní, obvykle se vyrábějí hromadně a nemusí být navrženy tak, aby vydržely. Pokud tedy hledáte rodinnou sedací soupravu, doporučujeme utratit více.

V rozmezí 1 000 až 3 000 $ (750 až 2 100 £)

Pokud odložíte tolik, měli byste si koupit dobře navrženou položku střední třídy, která vám vydrží roky. Pohovka, kterou si můžete koupit za tento rozpočet, je již velmi kvalitní sedačkou. Není to příliš přehnané, ale ani příliš levné.

Asi 3 000 až 5 000 $ (asi 2 100 až 3 600 £)

Většina pohovek v této cenové kategorii je dobře navržena a vyrobena tak, aby vydržela. Některé vám dokonce umožňují přizpůsobit detaily. Pokud hledáte něco, co vám vydrží dlouho, podívejte se raději na toto cenové rozpětí.

Ceny začínají od 5 000 USD (3 600 GBP) a stoupají

Nejsou problém peníze? Pak máte štěstí, protože se díváte na špičkový design na míru, který vydrží generace. Poté, co máte na mysli přibližný rozpočet, můžete se podívat na alternativy, které máte k dispozici.

Každý má své vlastní pojetí toho, co je ideální pohovka, a proto je na výběr mnoho variací. Při nakupování se tedy podívejte na všechny důležité funkce designu, které vám pomohou určit rozpočet. Velikost, tvar, styl, rám a výplň a nakonec povrchová úprava nebo vnější tkanina jsou faktory, které je třeba vzít v úvahu.

Vyberte správnou velikost sedačky

Chcete, aby vaše pohovka byla velká nebo malá? Pokud hledáte milostné sedadlo, trojsedák nebo rohovou sedačku, jste na správném místě. Potřebujete rozkládací pohovku nebo sekci?

Ceny budou stanoveny podle velikosti a funkčnosti. Pokud chcete jedinečnou položku na míru, která musí splňovat přesné specifikace, měl by to odrážet váš rozpočet. „Velikost vašeho gauče je zásadní,“ vysvětluje Patricia Gibbons, členka designérského týmu Sofa.com.

„Pokud je příliš velký, bude mít pocit, že zabírá celou místnost. Pokud je příliš malý, budete soutěžit o nejlepší místo v domě. ‚ Je důležité najít to sladké místo. ‚

„Pokud hledáte gauč do malého obývacího pokoje, vyberte si tenčí s menšími proporcemi a elegantním, čistým tvarem.“ Vyberte si styl s krásnými zužujícími se nohami. Zvedne rám z podlahy a poskytne vzhled větší místnosti. ‚

„Pokud máte větší prostor nebo modulární design, pár gaučů se zvýrazněnými křesly často dobře funguje.“ Tyto větší položky vytvářejí silnější prohlášení a poskytují ústřední bod pro vaši výzdobu, aniž by ohromovaly velký obytný prostor. Pomáhají také zóně fungovat jako rozdělovač místností, “říká Patricia.

Mějte však na paměti, že vaše pohovka musí procházet předními dveřmi. Uvnitř musí mít dostatek prostoru, aby se vešel do vašeho obývacího pokoje, takže si v případě nejistoty proveďte měření. Aby to bylo možné, většina větších vzorů je rozdělena do více sekcí.

Vyberte si styl pro svůj pokoj

Od tradičních zaoblených hran po současný lineární design, zakřivené pohovky a typy s knoflíky, čím více složitosti pohovka má a čím je tvar jedinečnější, tím vyšší je cena.

Je také důležité, abyste se vyhnuli nadměrnému ovlivňování módou. Trendy v oblasti gaučů jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat, jaké styly jsou k dispozici a jaké nové materiály a techniky výrobci ve svých návrzích používají, ale vždy byste se měli snažit o pohovku, která vydrží dlouho, a to nejen z hlediska konstrukce, ale také termíny estetické.

Stojí drahé pohovky za peníze?

Suzy McMahon, ředitelka nákupu Sofologie, dodává: „Neexistuje žádná alternativa pohodlí.“ „Pokud ti pád zpět na pohovku nepřinese radost, pohodlí a relaxaci, pak jsi dostal tu nesprávnou.“

„Většina lidí dává přednost tomu, jak pohodlné a měkké jsou sedáky a opěradla.“ Někteří lidé dávají přednost pevnému opěradlu s vysokým opěradlem a sedadlem, zatímco jiní dávají přednost tomu, když se ponoří do polštářku plného peří, “říká Suzy.

Závěr

Existuje mnoho míst, kde si můžete koupit levné sedátko. Až se příště zeptáte sami sebe, kolik bych měl zaplatit za sedátko, podívejte se na tyto faktory. Pomůže vám to udělat správnou volbu.