Kdy použít gauč i milostnou sedačku

Malé, čtvercové místnosti mohou být náročné na výzdobu. Chcete -li vytvořit rozvržení, které je praktické i vizuálně přitažlivé, aniž by se zdálo přeplněné, je z vaší strany zapotřebí určité designové myšlení. Proto jsme tu, abychom vám pomohli vědět, kdy použít gauč i sedátko.

Gauč vs. Loveseat

Než se však dostaneme do konfigurace, nejprve nám řekněte, jaký je rozdíl mezi gaučem a sedačkou. Mezi několika formulacemi existuje jen malá odchylka. Jako příklad lze uvést, že jediným technologickým rozdílem mezi pohovkou a sedačkou je její velikost.

Existují dva typy sezení pro dvě osoby. Dvoumístný gauč a sedačka, které jsou určeny pro dvě osoby, ale mají výrazné proporce. Podívejte se na rozměry svého pokoje a vyberte si ten, který nejlépe funguje!

Kdy použít pohovku i sedačku?

Objekt zaměření

Pohovka a sedací souprava uspořádané kolem přirozeného ohniska je atraktivní a dobré využití prostoru. Pohovka a sedačka ve tvaru písmene L poskytují nerušený výhled do přírody a vzdušnou atmosféru. V ideálním případě byste měli umístit pohovku nebo sedačku do vzdálenosti 10 stop od ohniska.

Alternativou je pohovka a sedačka proti sobě s ohniskem na otevřeném konci. Umístěte malý přízvukový stůl a světlo na jeden konec sedačky. Vyrovnává svou zdánlivou hmotnost s nadrozměrnou pohovkou.

Uspořádáno ve tvaru U

K vytvoření uspořádání nábytku ve tvaru písmene U je zapotřebí ještě jedna nebo dvě židle. Začněte uspořádáním pohovky a sedačky ve tvaru písmene L. Poté umístěte malý přízvukový stůl na obě strany pohovky obklopený dvěma malými přízvučnými židlemi.

Tento design vytváří tvar U s jednou otevřenou stranou. Místo dvou malých židlí a malého stolu můžete použít jedno větší křeslo a výraznější akcent nábytku. Výsledkem této konfigurace je větší a pohodlnější židle.

Náměstí

Konverzace je intimnější, když je posezení hranaté. Sestavte ji pomocí pohovky a sedačky proti sobě a dvojice odpovídajících židlí naproti sobě. Ve středu uspořádání je umístěn obrovský sférický osman, který slouží k podávání jídel a nápojů.

Tváří v tvář

Sestavení dvojice gaučů zády k sobě vytvoří dokonalý prostor pro mluvení. Upozorní na to umístění pohovek před krb nebo okno s obrázkem. Umístění krbu uprostřed uspořádání pohovky by bylo dobrým příkladem.

Vytváří však také symetricky vyváženou diskusní oblast. Chcete -li poskytnout pohodlný svačinový stůl a podnožku, umístěte mezi pohovky pohovku. Dvě pohovky různých délek můžete vizuálně vyvážit umístěním malého koncového stolu vedle kratšího.

Zpět k sobě

Pomocí sedacích souprav zády k sobě je možné rozdělit velký obývací pokoj na dvě různé zóny k sezení. Ve velké místnosti umístěte dvě pohovky tak, aby zády směřovaly k sobě. Pohovky můžete od sebe odsunout, abyste v prostoru mezi nimi vytvořili místo pro gaučový stůl.

Každý konec stolu by měl mít světlo, zatímco uprostřed by měla být vysoká váza s květinami. S tímto nastavením můžete nabídnout osvětlení úkolů pro obě pohovky a zároveň vytvořit bariéru mezi dvěma místnostmi. Konferenční stolek a sada židlí doplní každé místo k sezení.

Uspořádání s tvarem L

Uspořádání nábytku ve tvaru L můžete vytvořit tak, že vedle sebe položíte dvě pohovky. Malý prostor mezi pohovkami je ideální pro koncový stůl. Umístěte lampu na horní část koncového stolu, aby osvětlila prostor pro čtení nebo jiné aktivity.

Ještě více můžete přidat sezení přidáním třetího gauče nebo křesel na otevřený konec písmene „L“. Nastavte uspořádání ve tvaru písmene L tak, aby otevřená část směřovala k oknu obrázku a poskytovala malebný vnější pohled. Sestavte místnost položením koberce mezi dvě pohovky.

Při umístění proti zdi by mezi stěnou a pohovkou měly zůstat minimálně dva palce. Když se gauč často tře o zeď, je čalounění chráněno před poškozením. Kromě toho pomáhá pokrýt zeď před poškrábáním a promáčknutím způsobeným náhlým nárazem pohovky.

Příkladem toho je místnost s otevřeným konceptem. Můžete jej rozdělit na dvě zóny tak, že pohovky umístíte „plovoucí“ doprostřed, než abyste objímali zeď. Díky tomu budete moci používat svou sedačku i gauč.

Užitečné rady

Podle pokynů pro návrh interiéru by kritické cesty ve vesmíru měly mít minimálně 3 stopy. Vzdálenost mezi gaučem a židlí nebo sedačkou by měla být alespoň 22 palců. Mezitím by vzdálenost mezi pohovkou nebo sedačkou a konferenčním stolkem měla být alespoň 12 palců.

Dodržováním těchto zásad je možné vytvořit funkčnější uspořádání. Židle bez ramen a s nízkoprofilovými kolejnicovými rameny využívají menší prostor na malé čtvercové ploše, což je další výhoda. Plošný koberec dodává místnosti teplo a texturu, pomáhá ji vylepšit a definovat.

Velká okna mohou také zkreslovat vzhled malého čtvercového prostoru. Vyberte si velikost koberce, která doplní zbytek vaší výzdoby. Tyto rady mějte na paměti, abyste věděli, kdy správně použít gauč i sedací soupravu.

Závěr

Nemusíte jeden obětovat. Kdy tedy použít gauč i sedátko? Existuje mnoho způsobů, jak můžete v jedné místnosti manévrovat se sedačkou i gaučem.