Jak získat vypálené značky ze sporáku se sklem? 3 snadné kroky k následování

Jak se zbavit popálenin ze skleněných desek? Varná deska ze skla může vylepšit vzhled vaší kuchyně, protože bude vypadat moderní a elegantní. To zůstane pravdivé, pokud víte, jak vyčistit stopy po popáleninách na sporáku. Plochý povrch vám poskytne více prostoru a snadno se čistí jednoduchým setřením.

Navzdory pravidelnému čištění a otírání vaší varné desky se nahromadily nějaké stopy po spálení, nahromadění, špína a špína a bylo by těžké je setřít. Pokud máte potíže s čištěním spálené varné desky, pamatujte, že k tomu možná budete potřebovat nějaké loketní mazivo.

Nepoužívejte drsné domácí čisticí prostředky. Důvodem je, že mohou varnou desku trvale poškrábat. Místo toho si vezměte přírodní čisticí prostředky, které již mohou být ve vaší komoře.

Kroky k vypálení značek ze sporáku se sklem

Jak se zbavit popálenin ze skleněných desek? Než začnete čistit varnou desku, měli byste si vzít na vědomí některé důležité věci. Jednak byste neměli čistit, pokud je ještě horké, protože byste se mohli popálit a to způsobí prasknutí skla. Dalším důležitým tipem, který je třeba mít na paměti, je používat jemné nástroje a čisticí prostředky, ale vyvarujte se drhnoucích hub a ocelové vlny.

Pojďme tedy začít! Zde jsou kroky, které byste měli udělat, abyste ze svých kamen dostali stopy po popálení.

Krok č. 1. Škrábání varné desky

než se dostaneme do procesu čištění, zkuste nejprve seškrabat spálené jídlo. Nechcete, aby se vaše varná deska poškrábala, takže to pro vás nemusí znít lákavě. Ale se správnou technikou to můžete udělat správně.

Začněte posunutím žiletky nebo plastové škrabky po skleněné varné desce. Nejprve uchopte čepel a nakloňte ji pod úhlem 45 stupňů. Poté při škrábání vyvíjejte mírný tlak. Čepel by vám měla pomoci spláchnout varnou desku, ale neměli byste ji tlačit dolů k ní. Poté byste při škrábání kamen měli setřít všechny úlomky a uvolněné drobky, které jste vyprostili. Poté zkuste přejet rukou po varné desce a zkontrolovat, zda je hladká.

Pokud ne, nastříkejte na značky malé množství bílého octa a nechte asi 20 minut působit. Po uplynutí této doby sklo opět seškrábněte. Obsah kyselého octa může pomoci při změkčení špíny.

Krok č. 2. Nanesení jedlé sody

Jedním z nejčastěji používaných čisticích prostředků je jedlá soda, protože je trochu abrazivní. Často může vyřešit těžké problémy s čištěním. Ale navzdory tomu je dostatečně jemný, aby nedošlo k poškození choulostivých povrchů.

Chcete -li to použít, jednoduše smíchejte jedlou sodu (2 polévkové lžíce) a vodu a vytvořte pastu. Přidejte více vody nebo jedlé sody, abyste dosáhli správné konzistence. Poté minulost rozprostřete na horní část kamen. Liberálně aplikujte na značky popálenin.

Opět platí, že pokud existují zarputilé stopy po popálení, může pomoci bílý ocet. Nastříkejte na pastu ze sody bikarbóny, abyste vytvořili čisticí šumění. Nechte 15 minut odležet. Poté skleněný sporák vydrhněte měkkou houbou. V případě, že zůstanou nějaké stopy po popálení, můžete nanést další vrstvu pasty. Opakujte postup.

Krok č. 3. Oplachování a leštění

Poté, co jste odstranili všechny stopy po popálení, musíte nyní smýt jedlou sodu. Rovněž vyleštěte skleněnou desku, aby se zbavily všech pruhů. K tomu si vezměte teplou vodu a mýdlo na nádobí a použijte jej k vymazání varné desky.

Při používání sporáku nezapomeňte smýt také ocet a jedlou sodu. Nyní si pořiďte čistý, suchý ručník a vytřete kamna do sucha. K odstranění zbývajících pruhů použijte vlhký hadřík a krouživými pohyby jej otřete. Pokud chcete, můžete také použít některé lešticí směsi. Nakonec ho osušte čistým hadříkem.

Alternativy

Kombinace octa a jedlé sody je často rychlým a snadným řešením, jak se zbavit popálenin. Některé odolné skvrny však mohou přetrvávat. V případě, že výše uvedený vzorec nefunguje, nemějte obavy, protože existují i ​​jiná řešení. Bez ohledu na to se jedlá soda používá také k čištění lednice. Zde je návod, jak vyčistit lednici jedlou sodou.

Jedním z nich je původní Magic Eraser. Stačí jej navlhčit a vydrhnout na popáleninách. Toto je často nejefektivnější řešení, pokud jiné metody nebudou fungovat. Jakmile budete hotovi, nezapomeňte kamna opláchnout a vyleštit. Při čištění nezapomínejte na zahřívání kamen. Ale můžete použít teplo ke změkčení spálených potravin a hromadit se na sporáku. K tomu použijte jedlou sodu.

Nechte sedět, namočte hadřík z mikrovlákna na horkou mýdlovou vodu. Poté na jedlou sodu položte další látku a nechte ji asi 15 minut. Poté si vezměte ručník, který namočíte do mýdlové vody, dřív a použijte ho při stírání sporáku.

Je to zábal!

Kroky, jak se zbavit popálenin ze skleněných desek, jsou zásadní pro udržení čistoty a elegantního vzhledu. Díky 3 snadným krokům budete moci své zařízení udržovat. Před čištěním sporáku se ho nedotýkejte hned po vaření, protože bude stále horký. Dodržujte opatření a používejte správné nástroje, abyste udrželi kamna čistá a udrželi si jejich kvalitu. Na druhou stranu si možná budete chtít přečíst a zjistit, proč je vaše lednička teplá. To je vše.