Jak se zbavit plísní v podkroví: užitečný průvodce

Plísně mohou růst kdekoli s vlhkostí, ale když se s nimi vypořádáte, pravděpodobně se naučíte, jak se zbavit plísní v podkroví, protože to je jejich primární živná půda. Tato oblast je považována za nejnáchylnější k růstu plísní kvůli zatékání střechy a problémům s větráním.

Přestože se podkroví nachází v nejvyšší části domu, může stále ovlivnit kvalitu vzduchu v interiéru, pokud je silně ovlivněno tvorbou plísní. Proto, i když to vyžaduje hodně práce a kladete důraz na své zdraví, musíte odstranění plísně učinit svou nejvyšší prioritou.

Jaké jsou příznaky půdní plísně?

Při pravidelných prohlídkách podkroví se objevují do očí bijící známky plísně. To je důležité, abyste neztráceli čas drhnutím špatné špíny.

Odbarvení

Jedním z nich je změna barvy vaší podkrovní překližky. To naznačuje, že plíseň překročila svou vlhkostní fázi. Na dřevěných površích to často vypadá jako černá skvrna.

Zemitá vůně

Dalším znakem je zápach plísní a plísní, který je typický svou zatuchlou a zemitou vůní. Lze jej přirovnat k rozpadající se rostlině, které by si každý ostrý nos automaticky všiml.

Jemné znaky

Další příznaky jsou nepřímé, jako je horká atmosféra kolem podkroví nebo hromadění mrazu na střechách. První z nich je známkou špatného větrání vašeho podkroví, což naznačuje nahromadění plísní. Ten také pramení z problémů s větráním, které pak způsobují mrznutí vodní páry pod vaší střechou.

Černá plíseň

Musíte se také vybavit znalostmi o tom, jak identifikovat černou plíseň, protože jsou stereotypně označovány jako ty, které mohou představovat nebezpečí pro lidské zdraví. Růst plísní opravdu není procházka parkem; musíte být opatrní, pokud jde o to.

Můžete půdní formu odstranit sami?

Dříve než cokoli jiného, ​​je pro vás důležité rozlišovat mezi odstraňováním plísní, které můžete provádět sami, nebo znečištěním plísní, které zvládnou pouze odborníci na odstraňování plísní. Pokud forma zabírá pouze malou plochu v podkroví, například 10 čtverečních stop, můžete pokračovat v čištění. Pokud ne, je pro vás mnohem lepší zavolat odborníka.

Ať už ale odstraňujete malé množství plísně nebo její velkou část, je také důležité, abyste se oblékli do ochranných pomůcek, jako jsou rukavice, brýle a masky nebo respirátory N-95. To platí zejména v případě, že spóry plísní mohou vyvolat váš respirační problém.

Jak zacházíte s půdní plísní?

Pokud se na dřevěných površích objeví plísně, můžete v jeho nádrži použít mokré vysávání s částečným množstvím vody. Toto množství vody je pro vás, abyste mohli kontrolovat zbytky plísní.

Poté použijte starý hadřík a ošetřete jej čistou vodou nebo čističem na dřevo. Můžete se také rozhodnout namočit houbu.

Po použití vakua můžete některý z nich použít k setření povrchu. Poté nechte povrch úplně vyschnout. Až bude hotovo, použijte zvolený vysavač a vložte obsah do dobře uzavřeného plastového sáčku, který později zlikvidujete jako běžný odpad.

Jakmile odstraníte zjevné nánosy plísní, můžete nyní přistoupit k řešení forem, které jsou mimo dohled. Na blízkých trzích můžete vyhledat volně prodejný lék. K dispozici je řada přípravků na odstraňování plísní, které vás dokážou zbavit i těch nejodolnějších skvrn od plísní.

Jak zabránit půdní formě

Aby se vaše úklidové úsilí nedostalo do úplného odpadu, existují tipy pro prevenci, které musíte použít, aby se plíseň nedostala z vašeho domova. Musíte se dostat do základní příčiny, aby se stejný negativní scénář v budoucnu neopakoval.

Zjevně musíte vědět, jak dosáhnout dobře větraného podkroví. Chcete -li to provést, musíte se naučit, jak správně provést vzduchové těsnění.

Vyplňte velké mezery 16palcovou izolací ze skleněných vláken a vložte ji do 13galonového plastového sáčku. Sáček jednou složte a poté umístěte do otevřené dutinky.

Měli byste také použít aktivní způsob větrání, jako je instalace solárního ventilátoru v podkroví, který zajistí plynulé proudění vzduchu. Tím se zabrání tomu, aby se vlhký vzduch zachytil ve vašem podkroví, což se nakonec stane příčinou růstu plísní.

Můžete se také podívat na tento článek o tom, jak se zbavit spór plísní ve vzduchu, aby byla zajištěna kvalita vzduchu ve vašem domě. Čištění zjevně nestačí k úplnému odstranění jakýchkoli zbytků plísní.

Závěr

Tato příručka, jak se zbavit plísní v podkroví, vám zabrání v nejhorším scénáři. Plísně mohou být malé, ale mohou být určitě darebáci ve vašem domácím zlepšení a zdraví, pokud nejsou okamžitě ošetřeny.

Dobře využijte tuto příručku a ujistěte se, že jste nic nepřeskočili, abyste mohli čištění formy mnohem méně ztížit. Ať je vaše podkroví energeticky účinné a bez známek plísní!