Kdy otevíráte svatební dary: 3 nejlepší časy

Odpověď na to, kdy otevíráte svatební dary, není jednoznačná, protože je třeba zvážit mnoho faktorů. Zde jsou však tři příklady, které vám pomohou zjistit, kdy je vhodné tak učinit.

Doporučujeme také přečíst si o tom, kdy registrovat svatební dary. Vždy můžete těžit ze znalosti těchto věcí, abyste se řídili správnou etiketou a pomohli svým hostům vědět, kdy dát své dárky.

Kdy je nejlepší čas otevřít svatební dary?

Okamžitě

Jsou chvíle, kdy můžete své svatební dary otevřít okamžitě. Příkladem toho je, když váš host pošle dárek k vám domů.

Někteří hosté posílají dárky dříve, pokud se nemohou zúčastnit samotné svatby. Jak již bylo řečeno, nemusíte s otevřením dárku čekat do svatebního dne.

Otevření dárků, které jste dostali dříve, vám také pomůže začít s poděkováním. Zabráníte tak náhodnému zapomenutí poznámek a také budete mít více času na oslavu s hosty.

Na recepci

Většina vašich svatebních darů bude předána v samotný den svatby a bude zde i stůl, kde mohou vaši hosté zanechat balíčky a přáníčka. Proto je tradicí otvírat svatební dary i na recepci.

To se však hodí spíše pro malou svatbu, kde máte jako hosty pouze své blízké přátele a rodinu. Pokud se rozhodnete otevřít svatební dary na recepci, můžete tak učinit až po rozkrojení dortu.

Ale pokud máte větší svatbu, je nejlepší otevřít dárky až po svatbě, takže budete mít více času na zábavu s hosty. Také si pamatujte, že čas na recepci může stále zahrnovat mnoho událostí a každý by se raději prolnul, než aby seděl, když otevíráte dárky.

Po líbánkách

Nejčastější čas otevírání svatebních darů je po líbánkách. Dvojice by byla se vším hotová a na recepci si nevezmou volno, takže párty s hosty není ohrožena.

Abyste však nebyli zahlceni množstvím neotevřených dárků, měli byste ty, které jste dostali, otevřít okamžitě, pokud byly odeslány před svatbou. Poté si ty, které jste dostali na recepci, ponechá vaše důvěryhodná rodina nebo přítel, abyste je mohli otevřít po líbánkách.

Nezapomeňte napsat své děkovné poznámky okamžitě, abyste je také mohli odeslat co nejdříve. Tím, že po líbánkách čekáte na otevření svatebních darů, vy a váš manžel již nejste pod tlakem úkolů a činností a můžete si udělat čas na to, abyste ocenili, co jste dostali.

Měli byste otevřít svatební dary brzy?

Věřilo se, že otvírat svatební dary před svatbou je smůla; nicméně odborníci na etiketu říkají, že je v pořádku otevřít dárky brzy. Je to proto, že můžete začít s poděkováním brzy a vyhnout se velké hromadě dárků.

Někteří hosté mohou poslat své svatební dary brzy, takže je můžete otevřít hned, jak je dostanete. Navíc, i když můžete být tradiční a otevřené dárky na recepci, netrávte tím většinu času.

Nejlepší je trávit čas a bavit se s hosty, než zacházet se svatbou jako s narozeninovou oslavou. Také to, že při otevírání dárků diváci otevírají dárky, může být pro současného odesílatele nepříjemné, takže svatební dary nemusíte otevírat na recepci.

Přinášíte dárek na obřad nebo recepci?

Svůj svatební dar můžete přinést na recepci, ale dnes je běžnější nechat si jej poslat až domů. Nejen, že se tak zbavíte starostí s nošením potenciálně objemného předmětu, ale bude to také pohodlné pro pár.

Dalším případem, kdy je lepší nechat si dárek poslat páru, než jej přinést na svatbu, je svatba v cílové destinaci. Bude to nepohodlné nosit, zvláště když jedete letadlem, a riskujete poškození potenciálně choulostivého dárku.

Ale co peněžní dary? Hotovost, šeky a dárkové karty lze přinést na recepci, protože se snadno přenášejí, dokonce i v malé tašce.

Někdo to většinou sbírá na konci recepce, nebo můžete hledat studnu přání. Přečtěte si o tom, co je svatební přání, abyste se o tomto boxu dozvěděli více.

Je obvyklé otevírat dárky při svatební sprše?

Na rozdíl od svatební hostiny je zvykem, že nevěsta otevírá své dárky při svatební přeháňce. To je dokonce součástí akce, protože hosté se těší ze spontánních reakcí nevěsty, zejména s vtipnými dárky.

Závěr

A to je vše! Pokud si nejste jisti, kdy otevřete svatební dary, můžete to udělat po líbánkách.

Je však také nejlepší je otevřít okamžitě, pokud dárky dostanete před svatbou. Další možností je otevřít dárky na konci hostiny, ale to už dnes není tak běžné, protože páry by zbytek večera raději strávily v kontaktu s hosty.