Měl bych při vytváření dětské knihy použít jméno dítěte? Tipy

Mám při vytváření dětské knihy použít jméno dítěte? Jedním z prvních rozhodnutí, které při přípravě na miminko uděláte, je, jak je pojmenovat.

Když už jste si vybrali jméno, měli byste ho použít při vytváření své dětské knihy?

Použití jména vašeho dítěte v jejich knize má své výhody a nevýhody. Na jedné straně to může být skvělý způsob, jak knihu personalizovat a přidat další vrstvu významu.

Může být také zábavné ohlédnout se po letech zpět a zjistit, jak se jméno vašeho dítěte vyvíjelo. Existuje však také riziko, že se vašemu dítěti nemusí líbit, jak jeho jméno vypadá nebo zní někým jiným.

V konečném důsledku záleží na vás, zda do knihy zahrnete jméno svého dítěte nebo ne. Pokud se jej rozhodnete zahrnout, ujistěte se, že je název napsán správně a použijte správnou výslovnost.

Můžete také zvážit zařazení poznámky vysvětlující, proč jste se rozhodli v knize použít jejich jméno.

Ať už se rozhodnete jakkoli, určitě si tvorbu knížky pro miminko užijte! Bude to drahá památka na další roky.

Jak vytvoříte jednoduchou dětskou knížku?

K vytvoření jednoduché dětské knihy budete potřebovat:

– Fotoalbum nebo zápisník

– Fotografie vašeho dítěte

– Papír a/nebo karton v různých barvách

– Nůžky

– Lepicí tyčinka nebo páska

volitelné doplňky:

– Fixy nebo pera pro psaní na fotografie nebo papír

– Ozdoby jako samolepky, stuhy, flitry atd.

Začněte výběrem alba nebo sešitu, který je vhodný pro věk vašeho dítěte. Pokud používáte fotografie pořízené digitálním fotoaparátem, můžete si je vytisknout doma nebo si je nechat vytisknout v obchodě. Pokud používáte staré fotografie, naskenujte je do počítače.

Jakmile budete mít vytištěné všechny své fotografie, je čas začít navrhovat dětskou knížku. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vystřihnout čtverce nebo obdélníky z papíru v různých barvách a velikostech a nalepit je na stránky alba nebo scrapbooku.

K fotkám můžete napsat i popisky nebo použít samolepky, stuhy, flitry atd., abyste je trochu oblékli.

Až budete hotovi, budete mít krásný záznam prvního roku vašeho dítěte, který můžete sdílet s rodinou a přáteli!

Jak požádáte o knihu v registru dětí?

Chcete-li požádat o knihu v registru dětí, můžete vyhledat název knihy na Amazonu a poté kliknout na tlačítko „přidat do registrů“. Můžete také přejít do Barnes & Web společnosti Noble a zadejte název knihy, kterou hledáte.

Pokud již máte Barnes & Ušlechtilý účet, můžete si knihu přidat do seznamu oblíbených. Poté, když vytvoříte registr dětí, můžete z nabídky kategorií vybrat „oblíbené“.

Pokud chcete být kreativní, můžete si vyrobit vlastní dětský dárkový koš, který obsahuje knihy o miminkách! Můžete sestavit různé tituly podle věku nebo zájmů vašeho dítěte.

Pokud například vaše dítě miluje zvířata, můžete přidat kopii Gorila na dobrou noc nebo Když dáš myši sušenku.

Nebo, pokud vaše dítě miluje přírodu, můžete zahrnout The Very Hungry Caterpillar nebo Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?. Bez ohledu na to, jaké knihy si vyberete, vaše miminko bude milovat listování a objevování nových příběhů!

Zabalíte místo pohlednice knížku pro miminko?

Pokud máte blízko k nastávajícím rodičům, může být kniha osobnějším a jedinečným dárkem pro miminko než karta.

Existuje tolik úžasných dětských knih a může být těžké vybrat jen jednu. Pokud hledáte něco speciálního, zkuste zabalit klasickou pohádkovou knížku, která se stane drahocennou součástí rodinné sbírky.

Zde je několik našich oblíbených:

„Velmi hladová housenka“ od Erica Carlea – Tento klasický příběh o metamorfóze je ideální pro předčítání pro nejmenší. Se svými živými ilustracemi a jednoduchým textem „The Very Hungry Caterpillar“ jistě zaujme každého malého čtenáře.

„Where the Wild Things Are“ od Maurice Sendaka – Příběh o rozpustilém chlapci, který je poslán do svého pokoje bez večeře, jen aby se ocitl v úžasném světě monster. Tato kniha oceněná Caldecottovou medailí je povinnou četbou pro každé dítě (nebo dospělého), které miluje dobré dobrodružství.

„Kočka v klobouku“ od Dr. Seusse – typická dětská kniha „Kočka v klobouku“ je plná bláznivých říkanek a bláznivých ilustrací, které rozesmějí děti všech věkových kategorií.

Pokud hledáte dárek pro miminko, který určitě potěší, zvažte, zda místo přání nezabalit klasickou dětskou knížku! Tyto příběhy si jistě cení každé dítě, které má to štěstí, že je dostane.

Poznámka: Pro miminko a tatínka je vždy dobré mít nějaké společné cvičení, ale pokud nevíte, jak na to, podívejte se do našeho průvodce Jak cvičit s miminkem a tatínkem, kde najdete tipy a kroky a triky.

Jak řeknete lidem, aby si na miminko vzali knihy místo karet?

Pokud chcete, aby si lidé na miminko vzali knihy místo karet, můžete udělat několik věcí.

Nejprve můžete do pozvánky do sprchy zahrnout poznámku s žádostí, aby si hosté místo karty přinesli knihu. Můžete také umístit cedule u sprchy nebo požádat hostesku, aby učinila oznámení s žádostí, aby hosté přinesli knihy místo karet.

Nakonec si můžete s každým hostem pohovořit individuálně a vysvětlit, proč byste raději, aby si přinesl knihu místo karty. Provedením těchto kroků byste měli být schopni přimět většinu lidí, aby vaší žádosti vyhověli.

Někteří lidé se však mohou přesto rozhodnout přinést karty, a to je také v pořádku! Na konci dne je důležitější, aby se lidé objevili ve sprše a oslavili narození miminka, než aby splnili váš konkrétní požadavek.

Udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste to rozšířili, a buďte vděční za jakékoli dárky, které se hosté rozhodnou přinést.