Kdy mohu dát jídlo do své nové lednice? Přečtěte si tato úžasná fakta!

I když se vaše chladnička může zdát jako jednoduché zařízení, existuje několik aspektů, které je třeba vzít v úvahu při určování, kdy mohu dát potraviny do své nové lednice? Počet hodin, které musíte čekat, je většinou určen teplotou, velikostí a umístěním chladničky.

Lednička je základním předmětem domácnosti, s nímž je třeba zacházet opatrně. Pokud jste si právě zakoupili novou lednici, budete muset před vložením potravin počkat alespoň 2 hodiny a 24 hodin. Budete muset počkat, až bude chladnička plně fungovat.

Ideální teplota pro vkládání potravin do chladničky se liší v závislosti na druhu a modelu chladničky. V závislosti na velikosti a kontrole teploty může chladnička vyžadovat 2 až 24 hodin, než dosáhne své ideální teploty. Tento článek se bude zabývat tím, jak dlouho musíte čekat, než vložíte jídlo do nové lednice, co se stane, když jídlo vložíte do chladničky dříve, a mnoho dalšího. Pojďme tedy začít!

Jak dlouho musíte čekat na použití vaší nové chladničky?

Budete si moci užívat výhod vaší nové lednice po mnoho let, když jste se seznámili se základními bezpečnostními opatřeními. Pojďme rovnou k tématu. Jak dlouho byste měli čekat, než naskladníte novou lednici potravinami, a proč je to tak důležité? Počkejte alespoň dvě hodiny, než vaše nová chladnička dosáhne přesné teploty nezbytné pro účinné uchování potravin. Tuto radu poskytuje i web Samsungu. Také uvedli, že důvodem pro otáčení lednice každé 2 hodiny je zajistit, aby byla stále funkční.

Kdy tedy mohu dát jídlo do své nové lednice? Před zapnutím některých mrazniček musíte počkat 24 hodin. Je to proto, že tato chladnička má několik funkcí, jako je výroba ledu a plnění nádoby na led trvá 24 hodin. Až si budete jisti, že je připravena k použití, zapojte ledničku do zásuvky.

Tím se začne ochlazovat z okolní teploty na vámi nastavenou teplotu. Protože chladicí systém pracuje stabilně, snížení teploty jej nepřinutí k rychlejšímu ochlazení. K dosažení požadované úrovně bude teplota jednoduše vyžadovat více. Chladnička by měla být udržována na nebo pod (4,4 stupně Celsia) 40 stupňů Fahrenheita. Doporučená teplota mrazničky je (-17,8 °C) 0 stupňů Fahrenheita.

Proč byste svou novou lednici neměli hned použít?

Pokud vložíte jídlo do lednice během časného odpočinku, bude pracovat tvrději a ventilátor vyvine větší úsilí. Čerpadlo, které čerpá chladicí kapalinu do potrubí chladicí kapaliny, je kompresor. Chladnička je nejlepší místo pro chlazení prázdného vzduchu. Když je jídlo přidáno příliš brzy, kompresor musí ochladit kyslík i jídlo, což trvá déle, než se dosáhne přednastavení nízké teploty. Bakterie budou také prosperovat, protože vložení studeného jídla do horké lednice je ohřeje. Poté se musí ještě jednou vychladit.

Mikroorganismy se v potravinách vyskytují přirozeně a ke svému vývoji vyžadují teplo. Riziko rozvoje bakterií a znehodnocení potravin se zvyšuje, pokud se potraviny začnou zahřívat, zatímco se chladnička snaží vychladnout. Konzumace nezdravého jídla zvyšuje riziko otravy jídlem. Když počkáte, až chladnička vychladne, než do ní vložíte jídlo, proces zchlazení se spustí okamžitě a je méně pravděpodobné, že se vyvinou bakterie.

Důsledky plnění chladničky

Průměrná teplota chladničky je řízena nastavením termostatu. 2hodinový časovač umožňuje, aby chladnička dosáhla optimální teploty, což jí umožňuje adekvátně chladit vaše zboží. Teplé potraviny se mohou zkazit, pokud tráví hodně času v teplotně rizikové zóně v chladničce. Na druhé straně přenos chlazených potravin z jiné chladničky bude mít za následek, že chladnička nebude mít dostatečné chlazení, aby se udržela mimo rizikovou zónu. Zmrazené zboží se může rozmrazit v mrazáku, který není dostatečně chlazen. To zničí vaše jídlo, ale také to povede k velkému nepořádku.

Kdy by se měla zapnout nová chladnička?

Pokud byla nová chladnička přepravována a instalována svisle, může být zapnuta. Aby mohl začít chladit, ihned jej zapojte. Nechte chladničku stát na místě stejnou dobu, po kterou ležela na boku nebo na zádech. Pokud chladnička strávila 2 hodiny na zádech ve vozidle, počkejte dvě hodiny, než ji zapnete. Pokud si nejste jisti, nechte jej 24 hodin odpojené. Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s opravou ledničky.

It’s A Wrap!

Nakonec vám musíme podat podrobné vysvětlení, kdy mohu dát jídlo do své nové lednice? Pokud však přenášíte potraviny z jedné chladničky do druhé, budete chtít být opatrní, aby se nezkazily. Při předávání potravin ze staré chladničky do nové udržujte stálou teplotu. Před zapnutím chladničky a vložením potravin se ujistěte, že jste sledovali směr, kterým budou potraviny přenášeny, a vynechali jste odpovídající čas.

Děkujeme vám, přátelé, že jste na konci byli s námi; vážíme si vašeho času a úsilí! Můžete si také přečíst o tom, co způsobuje únik vody z chladničky a co je kompresor chladničky.