Jak zjistit, zda je S8 Plus poškozen vodou: 3 užitečné způsoby

Nejhorším scénářem pro majitele telefonu je hledání kroků, jak zjistit, zda je s8 plus poškozen vodou. Tento článek vám však tyto starosti ulehčí.

Jak zjistit, zda je váš S8 Plus poškozen vodou

Zkontrolujte, zda váš gadget nevykazuje následující známky poškození vodou:

 • Zkontrolujte nabíjecí, náhlavní soupravu, SIM a paměťové porty, zda nevykazují korozi, změnu barvy nebo neostré nahromadění.
 • Pozorujte oblast pod obrazovkou, zda není vlhkost.
 • Určete, zda je zapnutý indikátor detekce kapaliny (LDI) nebo indikátor kontaktu kapaliny (LCI).
 • K zobrazení gadgetu, který neměl žádný kontakt s tekutinou, telefony obvykle používají bílou plochu s růžovými nebo červenými značkami „X“. Když se značka dostane do kontaktu s kapalinou, značky „X“ na bílém poli se zbarví do růžových nebo červených špinavých stop.

  Zásuvka SIM se nachází na pravé straně telefonu v horní části (obrazovka směrem nahoru). Po vyjmutí přihrádky SIM ze zařízení se uvnitř slotu přihrádky SIM nad rámem SIM zobrazí indikátor poškození kapalinou (LDI).

  Pro další znalosti vás tento článek provede tím, jak zjistit, zda je Galaxy S8 poškozen vodou.

  Co potřebujete vědět, pokud je váš S8 Plus poškozen vodou

  Abyste zabránili dalšímu poškození gadgetu, postupujte podle následujících pokynů:

 • Pokud gadget zvlhne, opatrně jej osušte čistým, lehkým hadříkem.
 • Neponořujte zařízení do slané nebo ionizované vody. Pokud jste byli vystaveni slané vodě, před osušením je důkladně opláchněte sladkou vodou čistým měkkým ručníkem, abyste zabránili usazování soli na hlavním mikrofonu, sluchátku a externím reproduktoru.
 • Při sušení smartphonu osušte sluchátko (vpředu nahoře), hlavní mikrofon (spodní část zařízení), externí reproduktor (zadní strana zařízení) a konektor rozhraní napájení/příslušenství (USB) čistým, jemným tkanina.
 • Při volání poté, co byl váš smartphone namočený, může být v mikrofonu voda, což snižuje hlasitost, kterou slyší druhá osoba. Před zahájením hovoru nechte zařízení uschnout na vzduchu.
 • Úlomky a praskliny na povrchu vašeho zařízení mohou dramaticky snížit jeho schopnost odpuzovat prach a vodu.
 • Jak zacházet s vlhkostí ve vašem S8 Plus

  Pokud je v nabíjecím portu zjištěna vlhkost, když je zařízení zapojeno, nebude se nabíjet. Jedná se o preventivní prostředek, který zabrání korozi, a stále budete moci nabíjet kompatibilní zařízení pomocí bezdrátové nabíječky.

  Pokud je nabíječka zapojena a v nabíjecím portu je detekována vlhkost, zobrazí se vyskakovací zpráva.

  1. Odstraňte vlhkost

  Pokud se rozhodnete napájet telefon nebo tablet, když je nabíjecí port mokrý, zazní alarm, který vás vyzve k vyjmutí nabíječky. Alarm bude pokračovat, dokud nebude nabíječka odpojena.

  Abyste pomohli odstranit vodu nebo vlhkost z portu, lehce gadgetem zatřeste.

  2. Počkejte, až vlhkost zmizí

  Během 1 až 2 hodin se voda v nabíjecím portu normálně rozptýlí. Pokud se do nabíjecího portu vašeho zařízení dostane jiná tekutina než sladká voda, musíte ji okamžitě opláchnout a zcela osušit suchým měkkým ručníkem.

  3. Zvažte použití bezdrátové nabíječky

  Vlhkost nebo jiné prvky v nabíjecím portu nemají na bezdrátové nabíjení žádný vliv. K nabíjení gadgetu můžete použít bezdrátové nabíjení, pokud to umožňuje.

  Před použitím bezdrátové nabíječky se ujistěte, že je gadget zcela suchý.

  4. Požádejte o pomoc

  Pokud předchozí kroky neuspějí, kontaktujte prosím odborníka nebo navštivte servisní středisko.

  Jak zkontrolovat indikátor poškození kapalinou v S8 Plus

  K provedení těchto kroků budete potřebovat vyhazovací nástroj, který byl dodán se zařízením, a také baterku.

  1. Zásobník karty by měl být vysunut

  Vypněte telefon nebo tablet a umístěte vysunovací nástroj do malého otvoru vedle zásobníku SIM/MicroSD. Zásobník se vysune.

  Pamatujte, že přihrádka na SIM/MicroSD bude umístěna odlišně v závislosti na zařízení.

  2. Prozkoumejte slot pro kartu SIM/MicroSD

  Rozsviťte slot pro SIM/MicroSD baterkou. LDI bude sytě růžový, fialový nebo červený, pokud se gadget dostane do kontaktu s vlhkostí; služba je v této situaci nezbytná.

  LDI bude čistě bílý nebo plný bílý s růžovým nebo fialovým X, pokud gadget nebyl vystaven vlhkosti.

  3. Požádejte o pomoc.

  Pokud byl telefon nebo tablet vystaven tekutinám, bude nutné jej opravit. Omezená záruka se na to nevztahuje, ale i tak si můžete naplánovat servisní návštěvu.

  Možnosti služeb naleznete v Centru podpory.

  Mnoho uživatelů s8 plus by chtělo věřit, že ponoření jejich zařízení je zcela chrání před vodou. I když to může být přijatelné pro zařízení s plně funkční ochranou proti vodě (kterou nelze nijak ověřit), někteří uživatelé mohou zjistit, že k poškození již došlo.

  Nikdy nepoužívejte telefon pod vodou jako ochranu! V současné době neexistují žádné smartphony, které by byly zcela vodotěsné, takže limity vodotěsnosti vašeho zařízení nezkoušejte.

  Pokud nutně potřebujete data uložená v telefonu, přečtěte si tento článek o tom, jak získat data z telefonu poškozeného vodou.

  Závěr

  Vědět, jak zjistit, zda je s8 plus poškozen vodou, je pro jeho uživatele nutností. Nejen, že vám to zabrání v dalším poškození, ale také se vyhnete utrácení dalších babek.