Kdy byste měli odpovědět na svatbu

Musíte vědět, kdy by měla být RSVP splatná pro svatbu, což je tři týdny před svatebním dnem. A jako host je nejlepší odpovědět co nejdříve.

Níže probereme etiketu RSVP podrobněji, včetně toho, jak připomenout vašim hostům, pokud stále nereagovali na RSVP. Měli byste také zkontrolovat, jak brzy je na svatební pozvánky příliš brzy, abyste věděli, kdy je nejlepší poslat pozvánky na svatbu.

Kdy by měla být splatná účast na svatbě

Datum splatnosti svatebního potvrzení by mělo být dva až tři týdny před svatebním dnem. To vám pomůže získat na akci určitý počet hostů, abyste věděli, jak zařídíte uspořádání sedadel, a také poskytnete kuchaři počet zaměstnanců.

Jako svatební host prosím odpovězte na RSVP co nejdříve. Nevypadalo by dobře, kdyby vás pár musel sledovat kvůli odpovědi, protože už jsou pravděpodobně zavaleni jinými svatebními přípravami.

Když už mluvíme o přípravách, zde jsou otázky, které byste si měli položit při plánování svatby, abyste se vyhnuli případným potížím.

Kolik času byste měli věnovat svatebním potvrzením, než budete reagovat?

Hostům můžete dát čtyři až pět týdnů na RSVP za předpokladu, že jste pozvánky odeslali šest nebo osm týdnů před svatbou. Tímto způsobem mohou lidé dokončit, zda se mohou zúčastnit, zejména s jízdními řády a cestovními opatřeními.

Nicméně, vaše RSVP termín by měl být dva až tři týdny nebo dva až čtyři týdny před svatbou pro vaše pohodlí. Pokud jsou jen dva týdny do svatby a stále od některých hostů nedostáváte žádnou odpověď, je čas je sledovat.

Kdy by měla být splatná odpověď na svatbu v destinaci?

Termín RSVP pro svatbu v destinaci by měl být dva měsíce před datem svatby. Termín je dříve než svatba, která nebude vyžadovat delší dobu cesty, aby ustoupila letům a ubytování.

Hosté budou mít dostatek času na naplánování cesty, a pokud manželé ponesou náklady na cestu a ubytování, mohou si mnohem lépe připravit rozpočet. Pokud máte svatbu v destinaci, přečtěte si, co zahrnout do pozvánky na svatbu v destinaci, abyste své hosty efektivně informovali.

Jak připomenout hostům RSVP

Potřebujete dát hostům dodatečnou lhůtu, než je požádáte o jejich potvrzení? Pak, pokud jsou méně než dva týdny do svatby, můžete zapomenout na období odkladu a začít kontaktovat hosty, kteří sami neodpověděli.

Předejdete tak případným problémům s počtem zaměstnanců, zejména s cateringem a dalšími prvky svatby, kde musíte vědět, kdo a kolik se zúčastní. Jakmile uplynou dva až tři týdny lhůty před svatbou, můžete se začít ptát lidí na RSVP.

Co děláte, když hosté neodpovídají?

Ale co říkáte lidem, kteří neodpověděli? Není třeba znít agresivně a otráveně, protože lepší odezvu získáte, když budete s hosty mluvit jemně.

Nejprve se jich zeptejte, zda dostali pozvánku na svatbu, a poté potvrďte, zda se účastní, protože jste o nich neslyšeli. Možná na to zapomněli nebo si stále nejsou jisti, takže jim dejte lhůtu pro jejich rozhodnutí do 24 hodin, jinak by byli započítáni, protože potřebujete konečné číslo hosta pro svatební prodejce.

Opět pozor na formulaci, abyste se vyhnuli zbytečnému napětí s lidmi a stresu na vaší svatbě. Hosté s největší pravděpodobností pochopí, proč potřebujete jejich odpověď rychle, ale je přijatelné, pokud je budete považovat za nepřijít, pokud neodpověděli poté, co se jich zeptáte.

Jak funguje svatební potvrzení?

RSVP je zkratka pro francouzskou frázi „Répondez s’il vous plaît“. Znamená to odpovědět, pokud si přejete, a je to často součástí svatební pozvánky, která má páru pomoci vědět, kteří hosté přijdou, aby bylo možné předvídat počet lidí, kteří se zúčastní.

Pozvánka na svatbu má obvykle speciální sekci RSVP nebo samostatnou kartu, kterou host zašle zpět páru. Bude také obsahovat další podrobnosti, jako je jméno plus jedna pozvané osoby a možnosti jídla pro hosta (např. jaké jídlo preferuje host.)

Některé páry mohou také jen uvést svou poštovní adresu nebo e-mailovou adresu, kam můžete odpovědět, v ideálním případě co nejdříve nebo tři týdny před svatbou. RSVP je zásadní pro dokončení seznamu hostů při rozhovorech se svatebními prodejci a přípravě jejich rozpočtů.

Jak zdvořile zrušíte RSVP?

Někdy může nepředvídaná okolnost vyžadovat, aby se vaše plány účasti na svatbě změnily. Pokud jste však již odpověděli na RSVP, které se zúčastníte, musíte se s párem spojit.

Dobře vysvětlete svůj důvod, protože už to pro vás možná zařídili. A pokud ne, pomohlo by to páru, aby na začátku nepočítali hlavu navíc.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, kdy by měla být svatba splatná, a mělo by to být dva až tři týdny před svatebním dnem.

U svateb v destinacích by měl být termín RSVP dokonce mnohem dříve, dva měsíce před svatbou. Je nezbytné stanovit termín pro RSVP, abyste svým svatebním prodejcům poskytli konečné číslo hosta včas a znali vaše očekávané výdaje.