Kde se šicí stroje Bernina vyrábějí: Co vědět

Odpověď na otázku, kde se šicí stroje Bernina vyrábějí, je ve Švýcarsku. Promluvíme si o továrnách podrobněji, abychom vám pomohli získat představu o dílenském zpracování strojů Bernina. Dozvíte se také, jestli se vyplatí pořídit si zařízení od značky.

Pokud vás zajímá, jak se vyrábějí další značky šicích strojů, navštivte náš blog. Diskutovali jsme, kde se vyrábějí například šicí stroje Pfaff. Dokonce jsme si povídali o tom, kdo vyrábí šicí stroje Baby Lock.

Kde se vyrábějí šicí stroje Bernina?

Bernina má dvě továrny na šicí stroje ve Švýcarsku a Thajsku. Továrna Bernina Švýcarsko vyrábí šicí stroje od roku 1893 ve Steckbornu. Na druhé straně továrna Bernina Thailand v Lamphunu začala teprve v roce 1990 a vyráběla 80% z 80 000 šicích strojů Bernina vyrobených každý rok.

Bernina Švýcarsko

V továrně Bernina ve Steckbornu se navrhují, vyvíjejí a testují všechny šicí stroje Bernina. Podle pravnuka zakladatele značky Bernina nemá v úmyslu opustit tento závod. Od roku 2012 se také zlepšilo výrobní zařízení ve Švýcarsku, kde se stalo šetrnějším k životnímu prostředí.

Bernina Thajsko

Výrobní závod společnosti Bernina v Lamphunu v Thajsku je zodpovědný za výrobu šicích strojů Bernina základní třídy a dokonce za řadu 7 této značky. Vyrábějí také díly a mají centrum kompetencí háčků. Je však třeba poznamenat, že Bernina Thajsko je stále pod švýcarskou správou, takže můžete očekávat, že i šicí stroje Bernina s nízkým a středním rozsahem budou mít stejnou vysokou kvalitu jako ty, které se vyrábějí v jejich závodě Steckborn.

Bernina je hrdá na to, že v obou výrobních závodech má loajální zaměstnance a poskytuje jim ty nejlepší výhody při práci ve společnosti. Zaměstnanci ve Švýcarsku pracují pro Berninu již 20 až 50 let, zatímco Bernina zajišťuje, aby svým thajským zaměstnancům poskytovali vyšší mzdu než minimální mzdu a příjemné pracovní prostředí.

Jsou všechny šicí stroje Bernina vyrobeny ve Švýcarsku?

Všechny šicí stroje Bernina jsou navrženy a testovány ve Švýcarsku, ale v současné době závod Bernina Steckborn vyrábí pouze špičkové šicí stroje a prošívací stroje longarm. Bernina vyrábí své další stroje ve své továrně v Thajsku pod švýcarským vedením, aby zajistila, že všechny jednotky Bernina budou té nejlepší kvality.

Je také třeba poznamenat, že prototypy šicích strojů Bernina nízké a střední třídy jsou vyráběny ve Švýcarsku. Kromě toho jsou v závodě Steckborn vyráběny díly pro sériovou výrobu a podvozky šicích strojů řady 8 spolu s náhradními díly a přítlačnými patkami značky. Celkově Bernina vyrábí šicí stroje ve Švýcarsku více než 125 let, což znamená, že bezpochyby patří mezi nejspolehlivější evropské značky.

Jak začala Bernina?

Bernina byla založena v roce 1893 Karlem Friedrichem Gegaufem, který vynalezl první šicí stroj na světě s hemstitchem. Tento model dokáže ušít 100 stehů za minutu a celosvětově to bylo tak senzační, že se výrobě hemstitchingu dokonce říkalo gegaufing. Poté do roku 1900 založila Bernina továrnu s přibližně 80 lidmi a Gegauf jako technický ředitel.

V roce 1932 vyrobila Bernina první šicí stroj pro domácnost ve Steckbornu. Po nejvyšším summitu ve východních Alpách má logo se značkou Bernina. Jak roky plynou, Bernina pokračuje v dosahování milníků a inovací v průmyslu šicích strojů, a proto není divu, že stále patří mezi nejoblíbenější značku na trhu.

Je Bernina nejlepší šicí stroj?

Bernina patří k nejlepším šicím strojům, které lze získat, protože značka poskytuje kvalitní výrobky a funkce po mnoho let. Například Bernina byla bestsellerem 11 let, když představili Berninu 830, stroj, který využívá elektrické nožní ovládání. V roce 2004 Bernina také vytvořila Bernina Stitch Regulator, který zajišťuje rovnoměrné stehy při volném pohybu.

Díky této funkci si značka ve skutečnosti vysloužila ocenění Best Innovator. Další vlastností, která z Berniny dělá vynikající značku, je uvedení na trh Berniny 9 Hook v roce 2012, která patří mezi nejlepší hákové technologie pro šicí stroje.

Nakupujete šicí stroj poprvé? Poté si přečtěte našeho průvodce nákupem šicího stroje, abyste se seznámili s úvahami a značkami.

Proč je Bernina tak drahá?

Šicí stroje Bernina jsou cennější než jiné značky šicích strojů, protože tyto výrobky ztělesňují švýcarskou dokonalost a trvanlivost. Značka má jako svého velvyslance dokonce slavné quiltery Tula Pink a Lisa H. Calle. Bernina však také nabízí cenově dostupné jednotky střední třídy, aby vyhovovaly všem typům uživatelů.

Je lepší Bernina nebo Janome?

Výběr mezi Berninou a Janome pro váš další šicí stroj závisí na vašich prioritních funkcích. Oba nabízejí řadu jednotek, z nichž si můžete vybrat, ale liší se, protože Janome je japonská značka, zatímco Bernina je švýcarská značka. Přesto byste měli procházet katalog obou značek, protože patří k předním výrobcům šicích strojů na trhu, a nákup od obou by neměl být něčím, z čeho byste měli mít nervy.

Závěr

Líbí se vám tento článek? Právě jsme diskutovali o tom, kde se šicí stroje Bernina vyrábějí, a zjistili jsme, že značka má továrny ve Švýcarsku a Thajsku. První vyrábí špičkové jednotky, zatímco cenově dostupné modely vyrábí druhý.

Doufáme, že jste se od této značky hodně naučili. Pokud máte nějaké dotazy, zanechte nám komentář.