Jak vyjmout odkapávací misku z chladničky? 6 jednoduchých kroků!

Jak vyjmout odkapávací misku z lednice? Cítíte, jak voda proudí ze zadní části vaší chladničky, a myslíte si, že je problém s odtokem? Pak to může být odkapávací plech vaší chladničky. I když nemůžete odstranit některé zásobníky, stále vás provedeme šesti kroky, které musíte udělat, abyste je odstranili nebo vyčistili. A pokud se vyskytnou nějaké závady, musíte zásobník vyměnit, takže tyto kroky jsou nutné.

Spotřebiče, jako jsou klimatizace a chladničky, vytvářejí uvnitř jednotky kondenzaci v důsledku teplotních změn. A všechny mají odkapávací misky, které zachytí kondenzaci a zabrání proudění vody mimo chladničku. Tato součást tedy nesmí mít promáčknutí nebo praskliny, které by účinně držely vodu.

První věcí, kterou v případě problému s drenáží zkontrolujete, je vana nebo odtokové potrubí.

A pokud nevíte, co byste měli udělat jako první, pomůže vám tento článek. Takže čtěte dál!

Postup odebrání odkapávacího zásobníku

Jak vyjmout odkapávací misku z lednice? Většina součástí chladničky, jako je kompresor a odkapávací miska, je ve spodní zadní části vaší chladničky. Slyšení o těchto částech může znít komplikovaně, ale tento proces bude trvat jen několik minut. S pomocí této příručky také nemusíte volat profesionála a utrácet peníze za postup, který, jak věříme, zvládnete. Níže jsou uvedeny kroky, které jsme shromáždili, jak vyjmout odkapávací misku z lednice, a my vám je jasně vysvětlíme.

Krok č. 1. Shromážděte své nástroje

Pokud chcete pouze zkontrolovat, zda je problém se zásobníkem, nebo jej chcete vyměnit, potřebujete rukavice a šroubovák. Tento nástroj vám pomůže otevřít kryt na zadní straně chladničky. Pokud je však vaším cílem vypustit vodu a vyčistit podnos, měli byste si připravit nějaké bělidlo a hadřík.

Krok č. 2. Přečtěte si příručku

Než provedeme jakékoli pohyby do vaší chladničky, musíme nejprve zjistit, kde je tácek. Dříve jsme zmínili, že je to obvykle na zadní straně, ale některé zásobníky jsou umístěny vpředu v závislosti na designu chladničky. Váš manuál může také obsahovat nějaké pokyny pro přístup k zásobníku a může to pomoci.

Krok č. 3. Vypněte lednici a přívod vody

Tímto krokem předejdete úrazu elektrickým proudem a jakýmkoli komplikacím. Stiskněte tedy tlačítko napájení na ovládací desce a odpojte kabel. Díky tomu můžeme chladničku posunout dopředu, pokud je podnos umístěn vzadu a má dostatečný přístup. Rovněž nemusíte odpojovat ponory, ale můžete vypnout ventil.

Krok č. 4. Připravte lednici

Pokud je podnos vzadu, posuňte chladničku dopředu, jak chcete, dokud nebudete mít dostatečný přístup ke spodnímu panelu. Poté pomocí šroubováku uvolněte kryt vnitřních součástí chladničky. Po vysunutí máte vizi součástí, včetně odkapávací misky. Pokud je však vpředu, nemusíte jej posouvat dopředu. Místo toho umístěte kryt grilu na spodní přední část chladničky. K odstranění nárazového panelu vaší jednotky použijte nůž na tmel nebo škrabku.

Před vyjmutím dávejte pozor, abyste jej nepoškodili, a ujistěte se, že vyskočily všechny strany.

Krok č. 5. Vyjměte zásobník

Zásobník můžete rychle najít, protože je to součást, která zadržuje vodu. Vyjmutí je jednoduché a musíte ho nejprve pohnout, abyste uvolnili všechny strany. Poté jej vytáhněte nahoru a přitom zachovejte jeho polohu, aby nedošlo k rozlití vody, a vytáhněte jej směrem k sobě.

V některých případech nelze podnos vyjmout, zvláště když jsou nad ním topné spirály. Schéma v příručce můžete zkontrolovat a zkontrolovat, zda jsou topná potrubí na podobném místě. Nenuťte se k jeho vyndání, protože byste mohli zásobník poškodit.

Krok č. 6. Vypusťte vodu

Vodu můžete vypustit do dřezu a vyčistit, pokud nejsou žádné známky promáčknutí. Očistěte podnos bělidlem nebo octem a otřete jej do sucha hadříkem. Zajistěte však, aby při výměně zásobníku nebyla žádná přebytečná voda. Ponechání vody nevyčištěné může vydávat nepříjemný zápach.

Součástí tohoto procesu je také čištění oblasti, kam vložíte podnos. Zkontrolujte také, zda nedochází ke kontrole netěsností. Poté otřete povrch, zvláště když je přebytečná voda, a můžete zabránit tomu, aby zadní nebo přední část vaší chladničky zapáchala. A pokud zásobník není poškozený a nedochází k žádným únikům, můžete jej umístit zpět a znovu připojit zadní panel.

Závěrečné myšlenky

A takto odstraníte odkapávací misku z lednice. Kontrola a údržba funkce vašeho drenážního systému je nezbytná, zejména pro celkový provoz chladničky a udržujte ji v čistotě. Nechceme, aby uvnitř chladničky nezůstala napuštěná voda a nechala ji rozlít, pokud jsou na tácku nějaké praskliny. Takže ji kontrolujte nebo si ji nechte pravidelně kontrolovat. Doufáme, že vám tento článek představil všechny požadované informace.

Měli byste si však také prohlédnout příručku, abyste získali další znalosti, protože ne všechny ledničky jsou stejné.

Také jsme se dříve zmínili o klimatizačních zařízeních, takže pokud se chcete dozvědět více o jejich drenážním systému, můžete si přečíst tento článek o tom, jak vypustit klimatizační zařízení. Uschovat!