Kam umístit lednici v malé kuchyni? 8 úžasných způsobů!

Chcete vědět, kam umístit lednici v malé kuchyni? Lednici můžete postavit pod pult, nad pult, za dvířka a pod kuchyňský ostrůvek nainstalovat vestavěnou skříň. Bude těžké vměstnat ledničku plné velikosti do malé kuchyně. Pokud je tedy vaše chladnička malá nebo kompaktní, existuje několik oblastí, kam ji lze umístit. Místa jsou blízko přepážky, takže můžete rychle získat vše, co potřebujete.

Začneme tím, že si povíme o uspořádání lednice a o tom, jak sladit vaši kuchyni. Jsme tu, abychom vám pomohli, pokud přestavujete nebo jen chcete změnu. Níže uvádíme několik úžasných způsobů, jak umístit lednici do malé kuchyně. Začněme touto otázkou.

Jak umístit ledničku do malé kuchyně

Lednička je bezpochyby nezbytným spotřebičem v domácnosti, ale také zabere maximum plochy. Umístění chladničky, věřte tomu nebo ne, je opravdu věda. Pojďme si ukázat, kam umístit lednici v malé kuchyni?

#1. Najděte místo, kde se dveře chladničky snadno otevřou

Většina nejvýznamnějších problémů s umístěním chladničky je prostě to, že budete mít prostor pro odemknutí dveří, vložení předmětů dovnitř a vyjmutí předmětů z nich. Při výběru místa pro vaši ledničku pamatujte na potřebnou vůli pro pohyb dveří. Zjistěte, zda nepřekáží důležité oblasti, chodníky nebo vstupy do kuchyně. Mohlo by se zdát jako skvělý nápad postavit chladničku ke dveřím kuchyně, ale někdy to může způsobit problémy, když dveře lednice otevřete. Buďte proto opatrní, když umístíte lednici do jakéhokoli rohu vaší kuchyně.

#2. Chraňte se před přímým slunečním světlem

Problém s umístěním chladničky na slunné místo spočívá v tom, že spotřebovává mnoho energie a velmi zatěžuje spotřebič a jeho prvky, což vede k selhání. Chraňte chladničku před přímým slunečním zářením, aby nedošlo ke ztrátě záruky. Přebytečné teplo vytvářené přímými nebo odrážejícími se slunečními paprsky v blízkosti chladničky na druhou stranu nutí lednici pracovat více, aby si udržela chladný vnitřek.

#3. Nainstalujte vestavěnou chladničku

Vestavěné chladničky jsou přes 80 palců na výšku a přibližně 48 palců na šířku a sežerou velkou část vašich peněz. Skutečně vestavěná chladnička byla dříve nedostupná pro domy s omezenými místnostmi a omezenou cenou. Přesto několik špičkových společností vyrábějících kuchyňské vybavení nyní vytváří štíhlé chladničky, které se snadno vejdou do malých kuchyní. Menším domácnostem prospějí tenčí dvířka, ke kterým je jednodušší přístup ve stísněné kuchyni.

#4. Pod nebo nad pult

Na trhu je mnoho různých ledniček. Mnoho z nich je vyrobeno tak, aby se vešlo pod pracovní desku. Protože pult je hlavní oblastí pro přípravu jídla, umístění lednice za něj je fantastická možnost. Chladničku budete chtít mít poblíž, abyste v případě potřeby mohli získat věci nebo ledovou vodu. Pokud máte malou kuchyň, můžete na pracovní desku umístit kompaktní mrazák o objemu 0,6 až 3,5 metru krychlového. Jen se ujistěte, že váš pult zvládne zátěž.

#5. Správná vzdálenost trouby

Když umístíte chladničku vedle trouby, bude možná muset vynaložit další úsilí, aby udržela správnou vnitřní teplotu. Pokud potřebujete umístit svůj sporák blízko lednice, použijte izolaci, abyste zabránili přenosu tepla. V designu kuchyně se běžně používá myšlenka trojúhelníku.

Uprostřed vaší kuchyně by měl sporák, lednička a umyvadlo vytvořit trojúhelníkovou konfiguraci. To nemusí být přesné. Vzhledem k tomu, že všechny tyto tři věci se používají v kuchyni, přepínání mezi jedním a druhým musí být jednoduché. Při navrhování ideální kuchyně umístěte lednici, mikrovlnnou troubu a dřez 4 až 9 stop od sebe. Výšky nemusí odpovídat. Příprava jídla se zjednoduší, pokud budou skutečně v tomto rozmezí.

#6. Drž se dál od varné desky

Nevětrané trouby, chladničky a pračky by nikdy neměly jít pod sporák. Kvůli recirkulaci vzduchu ventilačního systému se mohou kovové předměty uložené uvnitř připálit, pokud je varná deska umístěna nad skříňkou. Možná vás také bude zajímat informace o lednici a sporáku vedle sebe.

#7. Postavte police

Obklopení lednice policemi je skvělý nápad. Vaše lednice bude umístěna a získáte více kuchyňského prostoru na pracovní desce. Přidejte na horní stranu chladničky jednoduché police, abyste získali více místa. V kuchyni budou neocenitelné.

#8. Nezapomeňte na rohy

Pokud je vaše kuchyně malinká, ani všechny kouty nesmí přijít nazmar. Přesně určete dostupnou oblast a ujistěte se, že se vaše chladnička volně otevírá. V případě potřeby můžete změnit stranu otevírání dveří chladničky. Umístěte lednici do rohu a vytvořte trojúhelník se sporákem a umyvadlem. Můžete ze své oblasti vytěžit maximum a stát se praktičtější.

It’s A Wrap!

Je to všechno o využití vaší kreativity a pochopení vašeho pohybu ohledně toho, kam umístit lednici v malých kuchyňských bytech a domech. Také se ujistěte, že máte v kuchyni dostatek místa, abyste mohli otevřít dveře a volně je pohybovat. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku! Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit filtr chladničky a kolik stojí kompresor chladničky.