Jaký typ měděné trubky pro ohřívač teplé vody? 3 nejlepší typy!

Tato otázka vyvstává vždy, když se někdo chystá instalovat nový ohřívač vody a chce se dozvědět, jaký typ měděné trubky pro ohřívač teplé vody. Měděnou trubku lze zakoupit buď v pevných kusech, nebo v elastických svitcích.

Měděný drát typu M má tenkou stěnu, zatímco měděný drát typu L má silnou stěnu. Potrubí typu M není v některých regionech stále povoleno pro zásobování pitnou vodou. Je to však povoleno pro teplovodní ohřívače.

Měděná trubka se dodává v různých velikostech, od šířky od 10 palců do 3 palců. Tvarovky, jako jsou kolena 90°, 45°, spojky, redukční tvarovky nebo tvarovky T spojují kusy měděné trubky. Konce trubek mohou být svařeny nebo opatřeny spojkami. Měkce tažené měděné svitky jsou elastické, a proto se mohou kroutit bez použití tvarovky. Toto je jen malý přehled a měli byste číst dále a objevovat další.

Jaký typ měděné trubky pro váš ohřívač teplé vody?

Měděné trubky se již léta používají jako vodovodní potrubí v domech a pravděpodobně jste je viděli pod kuchyňskými skříňkami nebo dokonce ve zdi suterénu. Mnoho lidí si začíná uvědomovat, že trubky se objevují v různých průměrech, ale možná si neuvědomujete, že některé měděné trubky jsou také tlustší než jiné. Před zahájením instalatérské údržby nebo projektu obnovy v domě, znalost rozdílů mezi typy měděných trubek a ideální aplikace pro každý z nich může učinit informovanější rozhodnutí. Budeme diskutovat o těchto typech měděných trubek více a pomůžeme vám pochopit, jaký typ měděné trubky pro ohřívač teplé vody.

#1. Měděná trubka typu K

Zdá se, že typ K má nejtlustší stěny a je nejtrvanlivější ze všech druhů měděných trubek. Tloušťka stěny trubky výrazně závisí na její šířce. Půlpalcová trubka typu K má tloušťku 0,050 palce, zatímco linie 3/4 palce má konzistenci 0,70 palce. Typ K je obří a nejnákladnější měděná trubka díky své tloušťce. Měděné trubky typu K nebyly nalezeny pod dřezem nebo připojeny k jiným drenážním trubkám, částečně proto, že je s nimi náročnější manipulace než s různými druhy mědi, ale hlavně proto, že jsou příliš drahé.

Díky tloušťce typu K je ideální pro podnikové instalatérské, topné systémy a protipožární sprinklery, ačkoli se nejčastěji používá v centrální podvodní instalaci. Tenčí potrubí se může pod zemí zalomit a prolomit, ale odolnost typu K umožní, aby vydržela déle a byla méně často vykopávána. Trubka typu K se vyznačuje zeleným značením dostupným v pevných a pružných rolích. Protože se snadno instalují do příkopu, nepotřebují žádnou armaturu a lze je použít se svěrnými a rozšiřujícími se armaturami, jsou flexibilní role typu K často používány pro podzemní vodovodní potrubí. Ve svém tuhém tvaru se potrubí typu K častěji používá v komerčních vnitřních instalacích, včetně sprinklerových systémů.

#2. Měděná trubka typu L

S takovou tloušťkou plechu 0,050 palce pro trubku o průměru 35 palců nebude tak tlustá jako typ K, ale je stále vysoce robustní a může být použita různými způsoby. Ačkoli typ L byl dostatečně pevný, aby se dal použít pod ním, často se používá k opravě a výměně vodovodního potrubí. Pokud má dům v minulosti problémy s vodou, jako je tvrdá voda.

Běžně se používá měď typu L, protože tvrdá voda neprotéká silnějšími stěnami tak rychle jako trubky kategorie M. Měděná trubka typu L je nejčastěji používaným typem měděné trubky, označená modrou barvou a určená pro vnitřní rozvody vody, teplovodní systémy nebo protipožární ochranu, jako jsou protipožární sprinklery. K dispozici jsou elastické role nebo tuhé hadice, s pevnou hadicí používanou pro vnitřní vodovodní potrubí a flexibilní role obvykle používané pod a vně rezidence.

#3. Měděná trubka typu M

U trubky o průměru 35 palců se zdá, že typ M má tloušťku stěny 0,033 palce, což ji činí tenčí než měď typu K nebo typu L. I když se to může zdát jako téma pro sekci „nevýhody“, není tomu tak: Protože měděná trubka typu M obsahuje méně mědi, je tenčí, méně tuhá a snáze se s ní pracuje. A co je nejdůležitější, je levnější než jiné druhy měděných trubek. Typ M se vyskytuje v elastických rolích nebo tuhých trubkách s červenými značkami. Měděná trubka typu M se zdá být perfektní a odolná, pokud chcete provozovat vodní systém doma, i když se obvykle nepoužívá ve venkovních podzemních provozech. Je to ve skutečnosti pravděpodobně nejběžnější měděná trubka pro domácí vodárny kvůli její nízké ceně.

Proč lidé používají měděné trubky pro ohřev teplé vody?

Měděná trubka účinně přenáší teplo. Při vystavení horké vodě se tedy trubky zahřejí a zůstanou teplé. Tím se udržuje stálá teplota teplé vody v celém domě. Měděné vodovodní trubky mají sice vyšší počáteční náklady, ale jejich výdrž z nich dělá perfektní dlouhodobou investici. Myslím, že je užitečné přečíst si o výhodách použití měděných trubek pro instalatérské práce.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jaký typ měděné trubky pro ohřívač teplé vody. Tyto tři typy, jak bylo diskutováno výše, mohou být použity v systémech teplovodního vytápění, aby ohřívače fungovaly správně. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak nastavit teplotu na ohřívači teplé vody a jak zapálit plynový ohřívač teplé vody. Děkuji vám, přátelé, že jste si přečetli tento článek.