Co Hodí ženich Na Svatbu

Pokud vás někdy zajímá, co hází ženich na svatbu, je to podvazek nevěsty. Budeme hovořit podrobněji o symbolice toho, proč by ženich hodil kus oblečení nevěsty, a to spíše s ohledem na to, že je to spodní prádlo.

Kromě toho se s vámi podělíme o některé potenciální alternativy k této tradici, pokud se vám nebude zdát vhodná pro váš vkus. A pro ty, kteří chtějí nevěstě darovat podvazek na svatbu, se s vámi rádi podělíme o snadný návod, jak si vyrobit svatební podvazkový pás.

Co hodí ženich na svatbu a proč

Předmětem, který ženich na svatbě vyhazuje, je podvazek, který nosí jeho nevěsta. Hod podvazkem vedený ženichem je jeho protějškem k hodu kyticí vedeném nevěstou.

Obvykle bude nevěsta nosit dva podvazkové pásy pro udržení a přehození. Kdo chytí podvazek, většinou si ho nechá jako ten, kdo chytí kytici.

Jak provést hod podvazkem?

Podvazkový hod je součástí svatební hostiny a svatební MC jej většinou vyhlašuje. Poté se dav shromáždí, aby sledoval, jak se svobodní mužští hosté snaží chytit svatební podvazek.

Nevěsta obvykle sedí na židli, zatímco její ženich jde pod její šaty. V dnešní době mají ženiši tendenci dělat to škádlení a komické, aby pobavili dav.

Může použít své zuby k odstranění podvazku, aby získal více reakcí od jásajícího svatebního davu. Potom podvazek hodí mládenci a ten, kdo ho chytí, obvykle tančí se svobodou, která chytila ​​svatební kytici.

Co přijde jako první hodit podvazek nebo kytici?

Hod kyticí nevěsty je obvykle na prvním místě před hodem podvazku ženicha. Kdo chytí kytici, bude pak tančit s mládencem, který chytil podvazek.

Na některých svatbách ten, kdo chytil podvazek, jej navlékne i na ženu, která chytila ​​kytici. Tento okamžik může být zábavnou součástí recepce, zvláště pokud se o to velmi zajímají nezadaní lidé.

Kterou částí podvazku si hodíte?

Nevěsta si může vybrat, zda bude nosit dva svatební podvazky nebo ne. Ale pokud má na sobě dva na stejné noze, ženich si vezme a vyhodí ho do davu svobodných mužů.

Neexistují žádná pravidla ohledně toho, zda budete podvazek házet na pravou nebo levou nohu. Ale pokud chcete, můžete si vždy promluvit se svým partnerem, abyste hladce provedli tuto vzrušující svatební tradici.

Je házení podvazkem trapné?

Hod podvazků je spíše zábavný způsob, jak pobavit dav před zahájením taneční části recepce. Někomu to ale pochopitelně může připadat trapné, zvláště těm, kteří nemají rádi být středem pozornosti nebo být spárováni a škádlení s jinou jedinou osobou.

Abyste se vyhnuli tomu, že se někdo cítil nepříjemně, promluvte si s MC o tom, které lidi zahrnout do hodu podvazkem. Samozřejmě, že nevěsta se také může cítit trapně kvůli této tradici, takže vězte, že je přijatelné ji úplně vynechat, pokud dáváte přednost.

Proč ženichové hází podvazky?

Ženich by hodil podvazek během svatby jako součást různých tradic, které existují již mnoho let. V době temna se považovalo za štěstí, když jste si odnesli domů kousek nevěstina oblečení.

Podvazkový hod má dokonce i temnější historii, což by v dnešní době bylo nepřijatelné, protože se používá k dokazování naplnění manželství. Jsou však i chvíle, kdy mládenci utíkali z kostela do svatebního domova a nevěsta hodila vítězi podvazek pro štěstí.

Přečtěte si o tom, co je svatební podvazek, abyste se o tomto ikonickém předmětu dozvěděli více.

Co jiného může ženich hodit kromě podvazku?

Je pochopitelné, že některá část svatebního davu nebo samotní novomanželé se mohou cítit trapně při představě mužských svatebních hostů, kteří se snaží ulovit kus nevěstina spodního prádla. Proto není v dnešní době neobvyklé vidět alternativu k hodu podvazkem.

Místo svatebního podvazku bude ženich házet svou boutonniéru. Představa implikuje, že kdo to chytí, ten se bude vdávat nebo se mládenec také spáruje s lapačem aranžmá nevěsty: její kyticí.

Ženich může také hodit něco zajímavého, jako je baseball nebo fotbal. Tyto alternativy mohou být také stejně zábavné, jako jsou lidé konkurenceschopní.

Co chytají na svatbách?

V rámci svatební hostiny hodila nevěsta svou kytici a ženich podvazek své nevěsty. Dav svobodných žen a mužů by se snažil tyto věci chytit jako součást štěstí nebo dokonce věřil, že budou vedle, aby se vzali.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co ženich hodí na svatbu, což je svatební podvazek.

Hodí ji davu svobodných mužů, podobně jako nevěsta hází kytici svobodným dámám z davu. Pokud se vám však házení podvazkem zdá trapné, zvažte alternativy, jako je ženich místo toho hází boutonniere.