Jaký je nejlepší typ ohřívače pro skleník? 6 nejlepších možností!

Pokud berete zahradničení vážně, pravděpodobně budete chtít vědět, jaký je nejlepší typ topení pro skleník. Mnoho ohřívačů prostoru může udržet váš skleník teplý.

V tomto skvělém prostoru můžete své květiny a rostliny chránit před drsným prostředím a jakýmikoli jinými věcmi, které by jim mohly ublížit. Navíc to umožní růst a péči po celý rok, bez ohledu na venkovní klima.

Navzdory účinné izolaci uvnitř skleníku byste chtěli zajistit, aby byly rostliny během zimy udržovány v teple. Izolaci může doplnit ohřívač. Běžně se jako sekundární zdroje tepla používají plynové ohřívače a infrazářiče. Více o tom níže!

Nejlepší typ ohřívače pro skleník

Můžete si vybrat z různých ohřívačů prostoru pro váš skleník, aby rostliny byly zdravé a bezpečné. Všimněte si, že všechny jsou navrženy jinak, takže při vytápění skleníku budou fungovat jedinečně. Jaký je tedy nejlepší typ ohřívače pro skleník?

#1. Elektrická topidla

Elektrický ohřívač je bezpečný a čistý zdroj tepla pro skleník. Většina zahradníků to používá, protože mohou rychle a efektivně vytápět skleník. Pokud je váš skleník malý, bylo by to perfektní. Protože fungují na elektřinu, je vhodné, abyste je používali pouze v uzavřeném prostoru. Pokud jej ale chcete používat ve velkém skleníku, musíte si pořídit tři až čtyři jednotky, což znamená vyšší užitné jednotky. Můžete si pořídit buď konvekční nebo sálavé topidlo. Tyto dva jsou provozovány elektřinou. Všechny elektrické ohřívače jsou navrženy s knoflíky, které umožňují ovládat teplotu ve skleníku. Teplotu můžete upravit na základě daného času. Hlavní nevýhodou je nebezpečí požáru.

#2. Konvenční topidla

Jedná se o topidla na palivo. A tato topidla využívají několik zdrojů energie, včetně dřeva, zemního plynu nebo petroleje. Na tomto druhu ohřívače je působivé, že je můžete použít k vytápění malých i velkých skleníků. Konvenční topidla jsou vyráběna pro vytápění velkých ploch. Pomohlo by však, kdybyste nepoužívali topná tělesa na bázi paliva v uzavřeném nebo malém prostoru, protože uvolňují toxické uhlíky škodlivé pro vás a vaše rostliny. Jinými slovy, tyto ohřívače jsou určeny pro venkovní použití.

#3. Přenosná topidla

Přenosný prostor je lehký a přenosný, abyste si jej mohli vzít kamkoli. Toto je ideální volba, pokud chcete jednotku hodně přesouvat. Je navržen s kolečky, které usnadňují pohyb po skleníku. Ale protože jsou poháněny elektřinou, neměli byste je příliš používat. V opačném případě budete čelit vysokému účtu za elektřinu. Tento typ ohřívače také představuje riziko požáru, takže musíte být opatrní. Navíc skladování v létě může být trochu náročné. S tímto vyzyvatelem se setkáte bez ohledu na typ ohřívače, který používáte.

#4. Keramická topidla

Tento typ ohřívače prostoru také běží na elektřinu. Je to proto, že navzdory své malé krabici produkuje tolik tepla. Vzhledem ke své malé velikosti je keramický ohřívač také přenosný a lze jej použít všude, kde je potřeba teplo. Mezi výhody této jednotky patří menší riziko požáru, nižší cena a energetická účinnost. Kromě toho se příliš nezahřívá, takže je bezpečný, když se jednotky náhodně dotknete. Pamatujte, že není ideální jej používat ve výraznějších oblastech. Když je váš skleník velký, nemusí to být to pravé topení pro vás. Ale bude dobře fungovat v uzavřeném a malém prostoru, takže jsou ideální pro váš malý skleník.

#5. Ohřívače s olejovou náplní

Přestože vypadá jako běžný radiátor, jeho stálým a primárním zdrojem paliva je elektřina a olej. Olejový ohřívač však spotřebuje méně elektřiny než typická ohřívače prostoru. Navíc je to cenově výhodnější. Je také navržen s kolečky pro optimální přenosnost.

#6. Infrazářiče

Na tomto ohřívači je dobré, že teplo je směrováno na předměty. Vzduch se ohřeje pouze díky teplu, které věci absorbují. Je velmi efektivní, pokud jde o vytápění pouze nezbytných věcí, kterými jsou v tomto případě vaše rostliny.

Je to obal!

Prostorové ohřívače lze použít pro různé aplikace, a když se zeptáte: jaký je nejlepší typ ohřívače pro skleník, toto je odpověď! Mohou udržet rostliny ve vašem skleníku rozmazané a teplé. Existují však různá prostorová topidla, která můžete použít v různých nastaveních. Měli byste si tedy pořídit ten, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

Když se rozhodnete, musíte zvážit svůj příjem, velikost skleníku a teplotu. Pokud můžete každý měsíc platit vysoké účty za elektřinu, můžete si pořídit elektrický ohřívač. Ale pokud si to nemůžete dovolit, konvenční ohřívač prostoru může poskytnout dobré vytápění a zároveň být ekonomický. Opět si můžete zakoupit jakýkoli ohřívač prostoru diskutovaný výše, abyste zahřáli a chránili rostliny ve skleníku. Nejlepší typ ohřívače pro váš skleník závisí na osobních potřebách.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik energie spotřebuje ohřívač prostoru a kolik wattů ohřívač prostoru spotřebuje na minimum.