Jak vyčistit ohřívač vody Noritz Tanless? 3 snadné kroky!

Jste připraveni naučit se čistit zásobníkový ohřívač vody Noritz? První věc, kterou musíte udělat, je uzavřít plynový ventil a ventily teplé a studené vody. Otevřete vypouštěcí ventily a připojte hadice k izolačním ventilům na straně horké a studené vody. Po vyčištění vstupního filtru spojte hadici se studenou vodou s ponorným čerpadlem v pětigalonovém kbelíku. Zapojte pumpu a počkejte, až se na displeji zobrazí chybový kód. Umístěte zvolený roztok a nechte jej běžet 30 až 45 minut. Poté můžete pokračovat a vypláchnout roztok z ohřívače a máte hotovo.

V závislosti na kvalitě vody, kterou používáte, se liší doporučená frekvence čištění vašeho ohřívače vody Noritz. Pokud se nechcete zabývat složitějšími problémy nebo hektičtějším čištěním, musíte svůj ohřívač vody čistit minimálně jednou ročně. Tato příručka vás přesně naučí, jak můžete rychle a snadno udržovat účinnost ohřívače vody. Přečtěte si tento článek až do konce, abyste se o tomto tématu dozvěděli více. Užijte si to a bavte se!

Proč čistit beztankový ohřívač vody Noritz?

Zásobníkový ohřívač vody Noritz se čistí kvůli nahromadění minerálů, které se v průběhu času shromažďují uvnitř ohřívače. Tento problém ovlivňuje účinnost ohřevu ohřívače a může dokonce způsobit problémy, pokud není zaškrtnutý. Usazeniny by mohly pokrýt vnitřek ohřívače, což by znesnadnilo ohřev vody. Tento proces čištění se také nazývá odvápnění nebo proplachování kvůli vodnímu kameni a vápníku. Když se tyto minerály z vody, kterou používáme, shromažďují ve velkém množství, může vás to stát peníze.

Mohlo by vás to vést k pořízení nové jednotky a výrazně zkrátit životnost vašeho ohřívače vody. Kvůli špatnému toku tepla byste také museli utrácet více za účty za elektřinu a rychleji by vám došel plyn. Procedura nezabere celý den. Pokud se bojíte, že to uděláte sami, můžete někoho požádat, aby to udělal za vás. Čím častěji se ohřívač vody čistí, tím je lepší pro jeho životnost.

Tento proces čištění by měl být prováděn více než jednou ročně, pokud jako zdroj používáte tvrdou vodu. Nemusíte se bát, protože budete potřebovat vědro, ponorné čerpadlo, dvě hadice a odvápňovací roztok. Jako náhradu za odvápňovací roztok můžete použít i bílý ocet. Kroky pro postup čištění jsou rozvedeny níže. Pokračujte ve čtení, pokud chcete vědět, jak vyčistit zásobníkový ohřívač vody Noritz.

Postup čištění beztankového ohřívače vody Noritz

Pokud můžete, vždy si nejprve přečtěte návod k obsluze. Přečtení tohoto návodu vám usnadní provádění těchto kroků, protože různé bezzásobníkové ohřívače vody Noritz mají drobné odchylky. Pokud si nejste jisti, že čištění provedete sami, můžete vždy někoho zavolat, aby vám pomohl. Níže uvedené kroky jsou zobecněné, pečlivě si je přečtěte a aplikujte je na svou situaci.

Krok č. 1. Příprava na čištění

Prvním krokem je uzavření plynového ventilu hlavního ventilu teplé a studené vody. Vypusťte ohřívač připojením hadic k horké a studené straně a otevřením vypouštěcích ventilů. Umístěte druhý konec hadic do pětigalonového kbelíku, abyste shromáždili vytékající vodu. Dále vyčistěte vstupní filtr, pokud má váš zásobníkový ohřívač vody takový, který je snadno přístupný.

Krok č. 2. Práce s řešením

Druhým krokem je připojení konce hadice studené vody k čerpadlu. Ujistěte se, že čerpadlo a konec hadice na horkou vodu jsou uvnitř kbelíku. Poté naplňte kbelík vodou, aby bylo čerpadlo ponořeno. Zapojte čerpadlo a počkejte, až se na ohřívači vody zobrazí chybový kód „11“. V tuto chvíli můžete roztok nalít a nechat 30 až 45 minut.

Krok č. 3. Oplachování a zábal

Posledním krokem je odstranění roztoku uvnitř ohřívače, odpojení hadic a uzavření vypouštěcího ventilu studené vody. Chcete-li roztok odstranit, připojte hadici k vypouštěcímu ventilu horké vody a druhý konec vložte do umyvadla. Otevřete ventil přívodu studené vody, který vyplaví roztok ze systému do dřezu. Poté, co vypustíte asi 20 galonů vody, máte hotovo. Může být také dobrý nápad přečíst si o beznádržkovém elektrickém okamžitém ohřívači vody.

It’s A Wrap!

Děkuji za přečtení tohoto článku až do konce. Váš čas a úsilí si velmi vážíme. Doufejme, že tyto znalosti o tom, jak čistit bezzásobníkový ohřívač vody Noritz, využijete v budoucnu. Nikdy nezapomeňte upřednostnit bezpečnost před čímkoli jiným a podívejte se na širší obrázek, abyste se rozhodli, které možnosti by vedly k lepší celkové efektivitě jak z hlediska času, tak zdrojů. Nejlepší je také vědět, jaká je výhoda beznádržového ohřívače vody a jak náročná je instalace ohřívače vody. Těšíme se, že vám v budoucnu opět pomůžeme. Opatruj se!