Jaký druh oleje do tlakové myčky? 2 nejlepší druhy!

Jaký olej do tlakové myčky? Můžete si vybrat mezi univerzálním motorovým olejem a olejem pro čerpadlo bez detergentů.

Pokud si nelámete hlavu nad tím, jaký druh oleje použít, můžete stroj spálit náhodným olejem, protože to je vaše nejvyšší starost, ale nezapomeňte, že většina tlakových myček je v plynových nebo elektrických modelech.

Rozdíl je hodně ve zdroji energie produktu. Ale víc než to je důležité naučit se, jak a kdy provádět výměnu oleje. Nevhodné techniky a použití tlakové myčky s malým nebo žádným olejem jej poškodí. Pravidelná kontrola a výměna oleje a údržba jsou proto vhodné, aby zařízení zůstalo funkční s maximálním výkonem a prodloužilo životnost. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Druhy oleje pro tlakové myčky k použití

Níže jsou uvedeny druhy olejů pro tlakové myčky.

#1. Olej čerpadla bez detergentu

Tento druh oleje, který vás napadne, že vedle něj jsou Briggs & Syntetické oleje Stratton, protože to funguje nejlépe s tlakovými myčkami. Možná se vám ale bude hodit použití 30W typu nedetergentního oleje, protože se běžně používá jako volitelná možnost, než se rozšíří olejový filtr. Umožňuje, aby nečistoty zůstaly na bočních stěnách motoru tlakové myčky. Zabraňuje znečištění oleje, protože omezuje nebo poškozuje jeho funkce. Pokud použijete jiný typ oleje, může to neočekávaně způsobit usazování kalu. Také by vás mohlo zajímat, co dělat, když je olej v čerpadle tlakové myčky mléčný.

#2. Víceúčelový motorový olej

Tento olej je užitečný pro mírné podmínky, protože SAE30 se nejvíce doporučuje pro 40 stupňů Fahrenheita a vyšší. Pokud však teplota klesne pod toto číslo, doporučuje se použít 10W-30, což pomůže zařízení lépe nastartovat.

Doporučený typ oleje pro tlakové myčky

Používejte olej s nižší spotřebou, který vám umožní starat se o typ oleje v čerpadle, který použijete při jakékoli teplotě, při které jej provozujete. Příkladem číslo jedna je syntetický olej 5W-30 vhodný pro teploty nižší než 20 stupňů, 120 stupňů a vyšší. Ještě lepší je vybrat si nedetergentní typ oleje s hodnocením SF, SH a SG, SJ. Ujistěte se, že určený olej neobsahuje žádné přísady. Nejvhodnější olej vám zabrání utrácet více peněz.

Fakta, která je třeba zjistit při výměně oleje v tlakových ostřikovačích

Níže jsou uvedena důležitější fakta, která je třeba se naučit při výměně tlakové myčky:

#1. Pravidelně vyměňujte olej tlakového ostřikovače, abyste zajistili jeho optimální výkon.

#2. Olej vyměňujte každých padesát hodin používání.

#3. Kupte si olej v renomovaných železářstvích nebo online obchodech.

#4. Nikdy neprovozujte vysokotlaký čistič bez oleje uvnitř čerpadla.

Průvodce výměnou oleje tlakové myčky

Vyměňte olej tlakové ostřikovače, abyste nemuseli utrácet spoustu peněz za spálené čerpadlo. Pokud se rozhodnete vyměnit olej, nechejte zařízení několik minut běžet, protože to také vyzbrojuje olej v něm. Teplý olej dobře pokračuje a usnadňuje odvodnění. Poté vypněte motor a zároveň odpojte hadici. Při sejmutí víčka oleje použijte vypouštěcí šroub čerpadla, použijte klíč a vypusťte olej. Dále je naplnění tlakové myčky s olejovým filtrem; při výměně jej vyjměte. Při doplňování čerstvého oleje postupujte podle tohoto kroku.

Vyměňte použitý olej za jiný. Dbejte zvýšené opatrnosti, abyste jej nepřeplnili nebo nepoškodili a mohlo by dojít ke kouření, protože je tlaková myčka zapnutá. Po sejmutí nikdy nezapomeňte nasadit zpět uzávěr oleje tlakové myčky. Než jej zabalíte, očistěte rozlitý olej. Zde jsou konkrétnější tipy, které je třeba vzít v úvahu při výměně oleje do tlakových ostřikovačů, kromě toho, že víte, jaký druh oleje do tlakových myček.

#1. Kontrola hladiny oleje

Než začnete s novým zařízením, zkontrolujte hladinu oleje. Máte štěstí, pokud existuje průhledové okénko oleje, které vám umožní zkontrolovat jej bez otevření uzávěru. Pokud tomu tak není, otevřete jeho víko a zkontrolujte také jeho měrku.

#2. Kontrola frekvence výměny oleje

V umírněné zemi je pravidlem výměna oleje přicházející na jaře nebo ihned po zahájení tlakového mytí v zimě. Olej během zimní sezóny zhoustne, což ovlivní dostupné čerpadlo a ušetří vám navíc. Vždy je tedy lepší doplňovat dle potřeby než v tropických oblastech, výměna oleje nastává po 50 hodinách.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jaký druh oleje do tlakové myčky použít, protože jsou zmíněny dva typy. Bez ohledu na to, co si vyberete, vždy záleží na vašem rozpočtu a preferencích. Má smysl používat nedetergentní formu čerpacího oleje a obecného motorového oleje. Je normální mít obavy z typů oleje, změn a dramat souvisejících s údržbou tlakových myček. Protože vaše tlaková myčka vyžaduje olej, kontrolujte hladinu maziva při každém použití. Nikdy se nepokoušejte startovat zařízení s nízkou hladinou oleje, mohlo by dojít k popálení čerpadla. Přečtěte si související články; vědět, jak uvolnit tlak z tlakové myčky a jak efektivněji používat tlakovou myčku.