Jaké karátové zlato je nejlepší pro snubní prsteny

Chcete-li zjistit, jaké karátové zlato je nejlepší pro snubní prsteny, musíte porovnat snubní prsteny z 10, 14, 18 a 24k zlata. Liší se vlastnostmi, takže vám pomůže vědět, jaké vlastnosti byste chtěli pro své snubní prsteny.

Ale pro ty, kteří chtějí vynaložit úsilí na své snubní prsteny, víte, že je možné se naučit, jak vyrobit snubní prsten? Přečtěte si k tomu náš návod, protože je možné vytvořit si vlastní prsteny z jiných materiálů.

Jaké je nejlepší zlato pro snubní prsteny: 10k vs 14k vs 18k vs 24k

10k zlaté snubní prsteny

Jeden z nejběžnějších zlatých pásků, které najdete na trhu, je vyroben z 10 karátů. Je to proto, že má nižší cenu než jiné zlaté snubní prsteny, protože má méně zlata.

Snubní prsten z 10k zlata je vyroben z 10 dílů zlata, zatímco zbývajících 14 dílů jsou jiné druhy kovů. Kdo by tedy měl dostat snubní prsten z 10k zlata?

Páry s nízkým rozpočtem si mohou vybrat snubní prsteny z 10k zlata kvůli jejich ceně. Kromě toho bude trvat dlouho, než se opotřebuje, protože 10k zlato je odolné, protože je více slitinou než zlato.

14k zlaté snubní prsteny

Snubní prsteny vyrobené ze 14k zlata budou obsahovat více zlata než prsteny z 10k zlata. Místo pouhých 10 dílů má prsten ze 14k zlata 14 dílů zlata.

Jak již bylo řečeno, snubní prsteny ze 14k zlata jsou ideální pro páry, které mají stále nízký rozpočet, ale chtějí prsteny, které jsou ve svém složení vyrobeny z více zlata. Je pochopitelné, že někteří lidé by dali přednost tomu, aby jejich snubní prsteny měly více zlata, než aby získali ten s nejmenším množstvím.

A stejně jako snubní prsteny ze 10k zlata, díky vyššímu procentu legovaných kovů ve svém složení jsou snubní prsteny z 14k zlata odolné vůči opotřebení. Takže páry s aktivním životním stylem jsou vhodné pro tento karát zlata pro jejich prsteny, aby bylo zajištěno, že pásky dlouho vydrží.

18k zlaté snubní prsteny

Pokud máte stále pocit, že vám chybí čistota snubních prstenů ze 14k zlata, další nejlepší věcí, která by byla stále nositelná, je 18k zlato. Je to proto, že prsteny vyrobené z 18k zlata jsou vyrobeny z 18dílného zlata, tedy blíže k ryzosti.

Páry také ocení zlatou barvu prstenů z 18k zlata, protože obsahuje více zlata. A protože zbývajících 6 dílů je stále vyrobeno z jiných kovů, je to stále praktické z hlediska ceny a životnosti.

A konečně, možná budete chtít snubní prsten z 18k zlata, protože má méně legované kovy. Pamatujte, že někteří lidé mohou mít alergickou reakci na jiné kovy.

Přečtěte si, jak se zbavit vyrážky na snubním prstenu, pokud si všimnete svědění a červených skvrn kolem prstu.

24k zlaté snubní prsteny

Pokud chcete svému manželovi darovat snubní prsten z nejčistšího zlata, stanovte si rozpočet na nákup 24k zlata. Na rozdíl od ostatních zlatých prstenů jsou snubní prsteny z 24k zlata nejčistší.

24k snubní prsteny, vyrobené z čistého a nelegovaného zlata, jsou vzácné a symbolizují, jak si manželé váží a jak se milují. Váš manžel bude mít také jasný a žlutooranžový zlatý prsten, který je pozoruhodnější než zlaté prsteny, které mohou být bílé nebo růžové barvy.

Nevýhodou prstenu z 24k zlata však není jen jeho cena. Všimněte si, že zlato je samo o sobě měkký kov, takže snubní prsten z 24k zlata se s větší pravděpodobností ohne nebo poškrábe než prsteny s legovanými kovy.

Kolik karátů by měl mít snubní prsten?

Nejlepší karáty, které můžete získat pro své zlaté snubní prsteny, je 14k. Je to proto, že poskytuje hodnotu za peníze, protože jde o perfektní kombinaci odolnosti, aniž byste měli pocit, že vám chybí čistota.

Snubní prsteny vyrobené ze 14k zlata jsou nejčastěji kupovanými zlatými prsteny v USA, protože jsou ideální pro nositelné šperky. Získáte klasický zlatý vzhled, aniž byste museli utrácet za prsteny z 18k zlata, které jsou také méně odolné, protože mají více zlata.

Jedinou potenciální nevýhodou snubních prstenů ze 14k zlata je, že budou dražší než šperky z 10k zlata. Nicméně je to dobrý startovací prsten pro nerozhodnuté páry, které chtějí zlaté pásky.

Je 18k zlato pro prsteny příliš měkké?

Protože 24k zlato není nikdy ideální pro každodenní použití, nejčistší, co můžete za nositelné zlato získat, je 18k. Bohužel, že jsou čistější než prsteny ze 14k zlata, znamená to, že jsou také dražší a méně odolné.

Vzhledem k tomu, že snubní prsteny z 18k zlata jsou téměř čisté, je také ideální pro páry, které chtějí atraktivní prsteny s menším rizikem kožní alergie. Avšak to, že je vyrobeno primárně ze zlata, také usnadňuje poškrábání.

Závěr

A to je vše! Jaké karátové zlato je pro snubní prsteny nejlepší, jsme zjistili jejich porovnáním.

To nejlepší, co můžete získat za odolnost a hodnotu za peníze, aniž byste přišli o ryzost, jsou snubní prsteny ze 14k zlata. Je stále odolnější než 18k, protože ty vyrobené převážně ze zlata jsou méně odolné proti opotřebení.

A i když je 24k zlato nejčistší, všimněte si, že je ideální pouze pro dekorativní šperky. Snubní prsteny, které hodláte nosit denně, by měly zvládnout opotřebení.