Jak dlouho byste měli hořet svíčku

Zapálit svíčku je jednoduché. Naštěstí i dodržování správné péče o svíčku a bezpečnostních pravidel. Vyvstávají otázky typu, jak dlouho byste měli hořet svíčku.

Pomocí těchto jednoduchých kroků prodloužíte životnost svých oblíbených svíček. Minimalizujte nepřitažlivé saze a tunelování a spalujte svíčky jako profesionál. Nejprve tedy vždy zkontrolujte, zda nejsou nečistoty a ořízněte knot.

Před zapálením svíčky vždy ustřihněte knot na 14 palců. Odstraňte veškeré nečistoty, které se nahromadily ve voskové lázni. Jakékoli úlomky přispějí ke svíčce více paliva, než na jaké je dimenzováno.

Nadměrné množství paliva může způsobit neočekávané vzplanutí plamene. Pokud jsou knoty příliš dlouhé nebo příliš křivé, může dojít k nerovnoměrnému hoření, prosakování, připalování a usazování sazí. Zastřihovací knoty prodlouží životnost vaší svíčky.

Jak dlouho byste tedy měli hořet svíčku? Chcete-li, aby vaše svíčky vydržely až o 25 % déle, uřízněte knot, zejména každou hodinu. Ujistěte se, že to napoprvé dostanete správně. První popálení je nejdůležitější, stejně jako první řez je nejhlubší.

Jak dlouho byste měli hořet svíčku?

Z bezpečnostních důvodů nesmí svíčku hořet déle, než je uvedeno v pokynech výrobce. Když svíčku hoříte delší dobu, uhlík se může nahromadit na knotu a způsobit jeho nestabilitu. To může mít za následek potenciálně nebezpečně obrovský plamen, kouř a saze.

V důsledku toho se vždy řiďte pokyny výrobce svíček. Svíčky by obecně neměly hořet déle než čtyři hodiny. Před opětovným zapálením nechte svíčku po zhasnutí plamene dvě hodiny vychladnout.

Plamen také chraňte před pohybujícím se vzduchem. Svíčky by měly hořet jednu hodinu na každý 1 palec průměru svíčky. Například svíčka o šířce 2 palce by měla hořet 2 hodiny.

Pokud svíčka nehoří dostatečně dlouho, aby umožnila vosku zkapalnit, vytvoří „paměťový prstenec“. který bude pokračovat v tunelování po celou dobu životnosti svíčky. Když svíčka hoří delší dobu, uhlík se nahromadí na knotu a způsobí jeho „houby“.

Způsobuje to, že knot se stává nestabilním a vytváří nebezpečně velký plamen. Kromě toho vaše svíčka začne kouřit a uvolňovat saze. Abyste tomu zabránili, vždy dodržujte doporučení výrobce.

Obecně platí, že svíčky by se neměly hořet déle než čtyři hodiny. Před opětovným zapálením nechte alespoň dvě hodiny vychladnout. Ujistěte se, že plamen není v kontaktu s pohybujícím se vzduchem.

Udržujte hořící svíčku mimo otevřená okna, ventilátory, klimatizace a místa s vysokým provozem ve vaší domácnosti. Pohybující se vzduch může způsobit narušení plamene, což má za následek vznik sazí nebo skvrn na skle. Ujistěte se, že je svíčka zakryta nebo umístěna daleko od hořlavých věcí, pomůže to předejít požárům způsobeným svíčkou bez dozoru.

Místo foukání do plamene používejte co nejvíce šňupák. Když uhasíte plamen, způsobí to vznik a šíření nepříjemných částic černého popela. Obvykle se zabudovává do vosku. Pokud nemáte šňupák, kupte si svíčky s víčky.

Jak dlouho svíčky voní?

Není nutné, aby svíčka hořela celý den, aby váš domov krásně voněl. Kvalitní svíčka vydá parfém, který se rychle rozptýlí a plně nasytí váš pokoj již po hodině až dvou. Průměrná svíčka může hořet až 55 hodin.

Nastavení paměti svíčky

Typickou chybou je, že svíčku při počátečním hoření nenecháte dostatečně dlouho hořet. Velikost voskového bazénu při prvním hoření určuje životnost svíčky. Budoucí popáleniny nerozpustí vosk za první voskovou lázni.

Pokud se tedy neroztaví dostatečně blízko okraje svíčky, může dojít k tunelování. Je to, když svíčka hoří dutě a zanechává tlustý, zbytečný plášť nebo okraj. Tunelování se lze vyhnout tím, že zajistíte, aby první hoření bylo dostatečně dlouhé, aby svíčku roztavilo až k okraji.

První spalování by mělo být načasováno strategicky

Vonné svíčky jsou fantastické pro vyvolání vzpomínek na pohovce, ale uvědomili jste si, že vosk na svíčky má svou paměť? Vosk taje stejným způsobem, takže při prvním zapálení knotu svíčky. Ujistěte se, že ji spálíte, dokud zkapalněný vosk nevytvoří povlak kolem vnitřku nádoby.

Můžete to udělat tak, že ji necháte hořet jednu hodinu na každý palec průměru svíčky. Jinak svíčka vytvoří „paměťový prsten“. To znamená, že vosk nevyhoří do celého průměru svíčky.

To může vést k dalšímu svíčkovému hlavolamu známému jako „tunelování“, které zahrnuje vytvoření vyhloubeného jádra ve vosku. I když chcete minimalizovat tunelování, abyste prodloužili dobu hoření vaší svíčky, pokud skončíte se zapadlou svíčkou, existuje mnoho možností.

Staniol je jednou z metod, jak zabránit tunelování svíčky. Omotejte proužek kolem horní části svíčky a nad knotem nechte uprostřed otvor. Poté zapalte svíčku a nechte ji hořet asi půl hodiny.

Po odstranění fólie by měla být svíčka jako nová. Pomocí fénu zkapalněte vyšší kruh vosku, aby se roztavil zpět do středu. Můžete také jemně odříznout okraje „tunelu“, abyste vyrovnali vosk.

Může vám také pomoci vyřešit váš hlavolam se svíčkami. Tunelování může mít za následek hodně ztraceného vosku. Takže řešení problému, jakmile to uvidíte, je nejlepší způsob, jak zajistit efektivní spalování.

Závěr o tom, jak dlouho byste měli hořet svíčku

Zapálit svíčky není tak jednoduché, jako je jen zapálit a čekat, až se roztaví. Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, například jak dlouho byste měli hořet svíčku. Řešení těchto problémů vám pomůže využít potenciál vašich svíček naplno.