Co je modrá plíseň a jak ji najít 2 jednoduchými způsoby

Co je modrá plíseň? Tuto plíseň můžete vidět v některých potravinách nebo jiných površích v odstínu modré.

Modrá plíseň je druh plísně nazývaný Penicillium. Zvoní zvonek, že?

Penicillium je vlastně stejná plíseň používaná k výrobě penicilinu. Vzhledem k tomu, že se modrá plíseň stala složkou medicíny, nebyla by neškodná, kdyby byla požita?

Co je to vlastně modrá plíseň?

Modrá plíseň je vyrobena ze dvou typů plísní, Penicillium a Aspergillus.

Plíseň Penicillium ani Aspergillus nezpůsobují bezprostřední poškození lidí se zdravým imunitním systémem. Požití tohoto typu plísní může být škodlivé pouze pro jedince, kteří mají zranitelný imunitní systém.

Modrá plíseň je také považována za jednu z nejrychleji rostoucích plísní. K růstu potřebuje pouze minimálně 48 hodin a vyžaduje jen minimální množství vláhy.

Kde rostou modré plísně?

Modré plísně rostou na jakémkoli povrchu, který je poškozen vodou. Nejčastěji je lze nalézt na vašich potravinách, jako je chléb, citrusové plody, sýr a další.

Může však růst i ve vaší domácnosti. Najdete ho ve stěnách, kobercích, okenních parapetech, skříních a dalších oblastech kolem vašeho domu.

Jak již bylo řečeno, tato plíseň roste velmi rychle. Proto je důležité podniknout preventivní kroky, abyste měli domov bez plísní.

Pokud nevíte, jak rozpoznat plísně uvnitř vašeho domova, nebojte se, protože vás provedeme, jak tyto plísně najít. Pomůžeme vám také udržet váš domov bez plísní.

2 způsoby, jak najít modré plísně

Odhalit plísně na potravinách je prakticky snadné. Umístění plísní uvnitř vašeho domova však může být docela náročné.

Zde je několik tipů, jak plísně rozpoznat mnohem snadněji.

1. Hledání plísní na stěnách

Vzhledem k tomu, že stěny ve vašem domě jsou ty, které absorbují většinu vody způsobené deštěm, je také náchylný k poškození vodou. Povrchy, které jsou poškozené vodou, jsou ideálním místem pro růst plísní.

Plísně mohou růst uvnitř i vně stěny. Jakmile najdete formu zvenčí, může vám to do značné míry pomoci najít formy i uvnitř stěny.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak najít plísně na stěnách, podívejte se na tyto jednoduché kroky k nalezení plísní na stěnách.

2. Umístění plísní pod kobercem

Vzhledem k tomu, že koberce obvykle leží na podlaze vašeho domu, může se na nich hromadit spousta vlhkosti a nečistot, které jsou náchylné k plísním.

Plísně mohou růst za méně než 24 hodin. Proto potřebujete znát první známky plísně.

Díky vlastnostem tkaniny je to skvělé místo pro plísně. Plísně na koberci mohou být nebezpečné pro vaše zdraví.

Podívejte se na toto o umístění plísní na koberci, abyste věděli, zda pod vašimi koberci neroste plíseň.

Jaká jsou rizika modré plísně?

Pokud jste vy a/nebo někdo z vašich rodinných příslušníků vdechli nebo pozřeli modrou plíseň a nevíte, co dělat, toto je vše, co potřebujete vědět.

Vdechování spór plísní může vyvolat příznaky podobné alergii. U lidí s imunitní nedostatečností to může být vážné.

Protože modrá plíseň má dva typy, oba typy plísní vyvolávají různé reakce. Penicillium je relativně bezpečné a nezpůsobuje žádné vážné poškození.

Modrá plíseň Aspergillus je ta, o kterou se musíte starat o svou bezpečnost. Může vyvolat vážný zdravotní problém známý jako aspergilóza.

Chcete si přečíst více o rizicích modré plísně? Pak se podívejte na tato rizika plísní pro vaše zdraví.

Jak odstranit modrou plíseň

Odstraňování plísní je dobré pro vaše zdraví a oblasti, které jím byly zasaženy. Odstraněním těchto nepříjemností šetříte sebe i infrastrukturu, která byla zamořena.

Odstranění modrých plísní (nebo jakéhokoli jiného druhu plísní) je vážný úkol, který může vyžadovat odborné znalosti. Pokud nejsou aktuálně k dispozici odborníci na plísně a chcete problém vyřešit sami, máme pro vás naše tipy.

Při odstraňování plísní byste měli nosit ochranné pomůcky, které vám pomohou chránit se před vdechnutím spór plísní. Vdechování plísně při jejím odstraňování pro vás není nejlepší situace.

Zde je několik užitečných kroků při odstraňování plísní pro další informace.

Závěr

Plísně mohou ovlivnit nejen vaše zdraví, ale i stěny vašeho domova. Vzhledem k tomu, že stěny mohou být potenciálně ovlivněny, může to mít za následek další nebezpečí pro vás a vaši rodinu.

Jakmile je místo plísně identifikováno, musíte vyhledat odbornou pomoc. Úkol odstranění plísní vyžaduje rozsáhlou pozornost.

Když se dostanete na konec článku, budete mít představu o tom, co je modrá plíseň a její rizika. Budete také vědět o umístění, kde rostou uvnitř vašeho domu.

Pokud se jich chcete zbavit, bylo by nejlepší získat co nejvíce odborné pomoci.