Jak složit kryt ohrádky

Jak složit kryt ohrádky? Ohrádku lze složit různými způsoby. Způsob, jakým jej složíte, bude záviset na tom, kolik místa máte a jaký typ skládání chcete použít.

Nejběžnějším způsobem skládání ohrádky je skládání na harmoniku. Chcete-li to provést, položte ohrádku na bok s otevřeným koncem nahoru. Přeložte jednu polovinu ohrádky směrem ke středu a poté udělejte to samé s druhou polovinou. Nyní byste měli mít obdélníkový tvar, který lze postavit na jeho konec jako kufřík.

Pokud nemáte mnoho místa nebo si chcete vzít ohrádku s sebou na cesty, existuje kompaktní způsob skládání, který lze použít. To zahrnuje složení každého panelu, aby byl plochý, a poté složení celé ohrádky do trojúhelníkového tvaru.

Existují i ​​jiné způsoby, jak ohrádku složit, ale tyto jsou nejběžnější. Dokud s ním skončíte ve snadno ovladatelném balení, které nezabere příliš místa a rodiče jej snadno přepravují, pravděpodobně to děláte správně!

Jak složíte ohrádku?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší způsob složení ohrádky se může lišit v závislosti na modelu a značce ohrádky, kterou máte. Existuje však několik obecných tipů, které vám mohou pomoci začít.

Nejprve si vždy pečlivě přečtěte pokyny výrobce, než se pokusíte ohrádku složit. Některé modely mohou vyžadovat, abyste ji před složením pro uskladnění částečně nebo úplně složili – pokud se nebudete řídit těmito pokyny, můžete skončit se zaseknutou ohrádkou!

Jakmile se seznámíte s procesem skládání, zkuste provést tyto kroky:

Položte ohrádku naplocho na zem a ujistěte se, že všechny její části jsou správně zarovnány. V případě potřeby upravte umístění případných vzpěr nebo panelů tak, aby si navzájem nepřekážely.

Na jedné straně ohrádky hledejte uzamykací mechanismus – pravděpodobně zde začnete skládat. Pokud má vaše ohrádka dva zámky, ujistěte se, že je oba uzamknete, než začnete rám skládat!

První část by měla být snadná: jednoduše zatlačte na jeden konec rámu a přitáhněte jeho opačné konce k sobě, dokud nesložíte polovinu konstrukce dovnitř – v případě potřeby to proveďte na obou stranách.

V tomto okamžiku zkontrolujte, zda je na obou koncích dostatek místa, aby se vzpěra vešla do panelu. Pokud ne, zkuste některou sadu upravit mírně směrem ven z jejich aktuální polohy (pokud chcete, můžete také odstranit vzpěry).

Jakmile dokončíte první část skládání ohrádky, složte její poslední sadu panelů. Tento proces bude pravděpodobně obtížnější než předchozí část kvůli omezenému prostoru – není to však nemožné!

Hledejte všechny zbývající volné kusy, které by vám mohly překážet (například na jednom konci může být stále vzpěra, kterou je třeba posunout z cesty), a poté oběma rukama na obou stranách otevřeného panelu zatlačte. rovnoměrným tlakem pevně dolů, dokud nezapadne na místo. Před přemístěním nebo přenášením složené ohrádky se ujistěte, že jsou všechny panely bezpečně uzamčeny.

Pokud jde o přenášení: vždy se ujistěte, že vaše dítě není uvnitř ohrádky, když ji přemisťujete, a pokud možno nenoste ohrádku za horní madlo.

Pokud chcete složenou ohrádku nést v jedné ruce, zkuste volnou rukou zatlačit na vzpěru v horní části rámu a přitom se držet za obě strany otevřeného panelu.

Jakmile je zespodu nějaká podpora (například když jsou dvě vzpěry naplocho proti sobě), zvedněte oběma rukama alespoň polovinu konstrukce, abyste ji mohli při chůzi táhnout za sebou!

Obecně: vždy mějte na paměti bezpečnost a před složením nebo rozložením jakéhokoli dětského produktu dodržujte všechny pokyny výrobce! Pamatujte: i když tyto kroky mohou fungovat při skládání určitých modelů, nemusí být vhodné pro každý model – pečlivě si přečtěte svůj vlastní návod k použití, abyste se ujistili, že skládání a rozkládání provádíte bezpečně.

Jak poskládáte skládací ohrádku?

Prvním krokem je otevřít balíček a odstranit všechny kusy. Mělo by jich být hodně, takže může být užitečné, když vám pomůže přítel.

Poté ohrádku rozložte a položte ji rovně na zem. Najděte čtyři tyče v rozích a umístěte je svisle na určená místa.

Zelené kruhy na zemi by měly být zarovnány se zářezy na každé tyči. Nyní vezměte jeden z látkových panelů a najděte odpovídající tyč. Přiřaďte číslo (na horní straně každého panelu) k jednomu z čísel na straně každé tyče.

Připevněte panel na příslušný sloup zatlačením na obě strany, dokud neuslyšíte cvaknutí. Udělejte to pro všechny čtyři panely a vaše ohrádka je připravena k použití!

Některé ohrádky jsou dodávány s přepravním pouzdrem pro snadnou přepravu. Pokud ten váš ne, není příliš těžké to dát dohromady. Jednoduše složte pero zpět v opačném pořadí a můžete jít. Nyní, když víte, jak na to, bude skládání ohrádky hračkou!