Jaká velikost jehly na šití rouna: Kompletní průvodce

Odpověď na to, jaká velikost jehly na šití rouna je 80/12. Přečtěte si prosím tento článek o výběru velikosti pro každý typ jehly při práci s rounem. Probereme také, jak můžete najít správnou velikost jehly pro váš projekt.

Věděli jste, že náš blog obsahuje různé články týkající se výběru nejlepší jehly pro váš projekt? Projděte si prosím naše články a zjistěte věci, jako je velikost jehel do šicího stroje pro quiltování a další.

Jakou jehlu do šicího stroje použít pro fleece

Podle Kentucky Cooperative Extension je nejlepší velikost jehly pro šití rouna 80/12. Univerzální jehla do šicího stroje velikosti 12 by měla fungovat s většinou fleecových látek, se šicím strojem nastaveným na rovný nebo úzký klikatý steh. A pro ostatní nastavení použijte dlouhý steh s nízkým tlakem patky a samotná patka je ¼ v přídavku švu, když začnete šít, aby se přizpůsobila silnému fleecovému materiálu.

Vždy můžete otestovat stehy a jehlu s kouskem odpadní fleecové látky, abyste věděli, zda potřebujete použít jinou velikost jehly. Někteří například doporučují jehlici 75/11 pro fleece s nízkým objemem, zatímco fleece pro střední až vyšší objem bude lepší šít s jehlou 90/14. Musíte také vzít v úvahu hmotnost fleece látky, kde jehla 70/10 dokáže ušít lehký fleece, 80/12 nebo 90/14 pro fleece střední gramáže a 100/16, pokud pracujete s fleecem těžké gramáže.

Potřebujete speciální jehlu na fleece?

Nepotřebujete speciální jehlu na fleece, protože k šití můžete použít univerzální jehlu. Možná však zjistíte, že některé fleecové materiály je lepší šít propisovací jehlou nebo strečovou jehlou. Tyto jehly mají zaoblené hroty, které pomáhají předcházet propíchnutí fleecových nití a místo toho je oddělují a poté sešijí, aby materiál zůstal neporušený.

Univerzální jehla

Pro šití flísové látky lze použít univerzální jehlu velikosti 80/11, 80/12 nebo i 90/14. Přeci jen je lehce zaoblená, což nepoškodí váš materiál. Ale velikost se pak samozřejmě bude odvíjet od toho, jak těžký fusak máte.

Kuličková šicí jehla

Zaoblenější špička kuličkové jehly než univerzální jehly je užitečná při šití fleecu. Protože nepropíchne látku, můžete zabránit přeskakování stehů nebo stékání po materiálu. Kuličková jehla je navíc praktická s mikrofleecem a fleecem smíchaným se spandexem, který může proděravit, pokud použijete jehlu, která materiál propíchne a zachytí.

Natahovací šicí jehla

Pružná šicí jehla není použitelná pouze při šití pružných materiálů. Jeho zaoblená špička je ideální pro vytváření čistých stehů na fleece. V závislosti na typu fleecové látky, kterou šijete, můžete použít jehlu velikosti 80/12 nebo jehlu 90/14.

Stále se nemůžete rozhodnout, jaký typ a velikost jehly si pořídit na šití rouna? Proč je nepřipravit všechny tak, aby byly hotové bez ohledu na typ fleecu, který budete šít? Zde je místo, kde koupit jehly do šicích strojů, abyste měli na skladě všechny jehly pro každý šicí projekt.

Co je jehla A 80 12?

Jehla velikosti 80/12 funguje dobře pro fleece, ale co tato čísla znamenají? První číslo, 80, je průměr dříku jehly v milimetrech vynásobený 100. Potom 12 je měřicí systém pro jehly v USA.

První číslo v balení jehly si také můžete představit jako metrické číslo, zatímco druhé je imperiální číslo. Velikost jehly 80/12 se vyskytuje u různých typů jehel, které můžete použít pro šití rouna. Jsou to například univerzální a strečové jehly, které lze použít s většinou fleecových typů a každodenních středně těžkých látek.

Co je to jehla 90 14?

Jehlu vel. 90/14 si můžete vybrat i pro šití rouna, ať už s univerzální nebo strečovou jehlou. Je to užitečné, pokud je váš fleece středně těžký nebo mírně těžký. Pokud šijete rounem a všimnete si vynechaných stehů, kuličková jehla 90/14 bude také vhodnou náhradou za vaši současnou.

Jak víte, jakou velikost jehly použít při šití?

Mělo by být snadné vědět, jakou velikost jehly použít při šití, protože si pamatujte, že čím těžší nebo silnější látka, tím větší jehlu budete muset získat. Případně při práci s lehkými materiály zvolte jehlu menší velikosti. Můžete také zkontrolovat, jak vaše látka a stehy dopadnou při šití na šicím stroji.

Velikost jehel pro lehkou látku

Lehké a jemné látky, jako je hedvábí, budou vyžadovat malé jehly od 60/8 do 75/11. Můžete také získat větší jehlu, pokud se zlomí.

Velikost jehel pro látky s vysokou gramáží

Těžké a silné materiály, jako je plátno, budou potřebovat velké jehly, jako je 100/16 až 120/20. Pokud však látku zachytí, zvolte jehlu menší velikosti. Střední a mírně těžké materiály mohou také dobře pracovat s jehlami 80/12 nebo 90/14.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, jakou velikost jehly na šití rouna a prozradili, že můžete použít jehlu 80/12 nebo 90/14. Nejlepší typy jsou univerzální, kuličkové a strečové jehly, podle toho, jaký máte fleece.

Doufáme, že vám to pomůže šít rouno bez lámání jehly, zvrásnění látky nebo strojového přeskakování stehů. Zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.