Jak odvětrat sušičku oknem? 10 snadných kroků!

Zajímá vás, jak odvětrat sušičku oknem? Chcete-li odvětrávat sušičku oknem, otevřete skleněné okno a nainstalujte tam větrací kryt, než okno zavřete a úplně upravíte jeho boční panely. Vytáhněte větrací otvor ven a zavřete okno, až s ním skončíte, nebo jej nechte na místě jako udržitelné řešení.

Pokud si půjčíte nebo nepotřebujete vrtat díru do základů suterénu, můžete sušičku odvětrat oknem. Místo vrtání díry do obkladu, cementu nebo cihel můžete vytvořit bezpečné semipermanentní nebo dočasné řešení pomocí okna.

Ano, přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás tedy toto téma zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Níže jsme zmínili všechny kroky, které vám pomohou ven. Pojďme se podrobně podívat na to, jak větrat oknem.

Jaký je účel okenního větrání?

Jak všichni víme, sušička prádla je jednou ze základních věcí ve vaší domácnosti, která vám pomůže sušit prádlo. Většina budov má na střeše nebo stěně nainstalovaný odtah sušičky prádla, ale tento druh větrání není vždy k dispozici. Za takových okolností budete muset najít nějakou alternativu pro odvádění (odvětrávání) tepla přiměřeně produkovaného vaší sušičkou. Nejlepším způsobem je použití blízkého skleněného okna pro ventilaci. Než se rozhodnete větrat oknem, je třeba se zamyslet nad několika věcmi.

Metody větrání sušičky oknem

Přemýšlíte, jak odvětrat sušičku oknem? Není pochyb o tom, že odvětrání sušičky oknem je obtížné, ale můžete to udělat rychle, pokud znáte všechny metody a průvodce krok za krokem. Níže jsme sepsali několik jednoduchých návrhů, které vám pomohou při vymýšlení sušičky přes okno. Pojďme začít!

Krok č. 1. Připravte se začít

Prvním krokem v odvětrávacím sušiči je zakrytí rukou a očí. Používejte ochranné brýle na ochranu očí, rukavice pro ochranu před úrazem elektrickým proudem a protiprachovou masku. Poté odpojte sušičku prádla ze zásuvky a poté vypněte hlavní zdroj napájení. Po provedení všech těchto preventivních opatření začněte pracovat.

Krok č. 2. Odstraňte okenní sklo

Vyberte si okno, které je vhodné pro odvětrávání sušičky. Máte-li skleněné okno, nejprve je odstraňte. Pokud je vaše okno dělené, stačí sklo ze sekce jednoduše vyjmout, abyste odvětrali sušák hadříku. Zástěnu můžete také vyjmout hned po otevření okna. Uchovávejte obrazovku na bezpečném místě, jako je garáž nebo komora, abyste ji mohli vyměnit, kdykoli se budete chtít přestěhovat.

Krok č. 3. Změřte velikost otvoru

Po změření uřízněte kousek dřeva, akrylu nebo plexiskla, aby se vešlo do okenního otvoru. Vaše vložení musí být těsné a dostatečné k vyplnění mezery.

Krok č. 4. Udělejte odvzdušňovací značku

Udělejte značku uprostřed vkládání. Poté buď vyřízněte otvor pro skládačku, nebo pomocí řezačky otvorů vytvořte mezeru asi 4 palce.

Krok č. 5. Umístěte sušičku na místo

Odvzdušňovací kryt sušičky by měl být vložen do otvoru směrem ke vstupu dolů. To bude také těsné. Utěsněte oblast plochého kusu na krytu ventilace k vložce pomocí těsnící pistole a tmelu.

Krok #6. Vložte plexi na místo

Uvnitř okna vložte vložku. Použijte okenní zámky a nebo prkno v kolejnici nebo uříznuté koště k upevnění okna tak, aby nemohlo být otevřeno zvenčí, pokud jste je právě otevřeli, abyste umožnili přístup.

Krok č. 7. Utěsnit vložení

Naneste tmel na okraj vložky, na kterém se spojí okenní síť s těsnicí pistolí. Koleno může být instalováno, když je okenní vložka a větrací kryt na svém místě.

Krok č. 8. Přidejte odvzdušňovací koleno

Na vnitřní stranu větracího krytu sušičky nainstalujte 4palcové koleno trubky. Umístěte jej čelem k sušičce, kde připojíte dlouhou trubku sušiče o průměru 4 palce k výfukovému otvoru na základně sušičky. Zajistěte koleno k ventilačnímu krytu pomocí fóliové pásky.

Krok č. 9. Přidejte odvzdušňovací potrubí

K kolenu připojte kovovou trubku nebo ohebné potrubí. Pro vytvoření bezpečného spojení použijte fóliovou pásku. Možná budete muset nainstalovat koleno směrem k výstupnímu otvoru sušičky, aby bylo možné připojit odvětrávací potrubí. Připevněte vlasec k lokti a po přidání lokte přelepte fóliovou páskou. Znát způsoby, jak vyčistit ucpané odpadní potrubí

Krok #10. Zkontrolujte, zda nedochází k úniku vzduchu

Posledním krokem je kontrola těsnosti během provozu sušičky. Pokud si pozorně přečtete pokyny, nemělo by dojít k úniku. Když je sušička zapnutá, přejíždějte rukou kolem potrubí, abyste zjistili, zda neuniká. Pokud vzduch prosakuje z lepených spojů, utěsněte netěsnost další fóliovou páskou.

Je to obal

Doufali jsme, že z tohoto článku všichni pochopíte, jak odvětrat sušičku oknem. Výše jsme zmínili všechny kroky, které vám pomohou. Po pozorném přečtení všech těchto kroků si všichni sami odvzdušníte sušičku. Děkujeme vám, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.