Jaký druh oleje používáte do tlakové myčky? 2 nejlepší možnosti!

Pokud používáte tlakovou myčku poprvé, budete muset zvážit, jaký druh oleje do tlakové myčky používáte? Protože je k dispozici tolik odrůd, rozhodněte se, která z nich je ideální pro vaše požadavky.

Plynové a elektrické myčky jsou dvě nejběžnější tlakové myčky. Typ, který zvolíte, závisí na vašich potřebách; můžete být docela spokojeni s jednou z nejúčinnějších a největších dostupných elektrických myček.

Pokud toto čtete, pravděpodobně se zamýšlíte nad tím, co budete dělat, když si zakoupíte plynovou tlakovou myčku, nebo ji již máte a musíte přidat olej do svého energetického tlaku, ale nepřemýšlíte, co druh oleje, který potřebujete do tlakové myčky. Přátelé, je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže bez dalších okolků můžeme začít!

Jaký druh oleje použít pro tlakovou myčku

Určitě vás zajímá, jaký druh oleje používáte do tlakové myčky? Jak je popsáno v tomto návodu, na trhu je dostupných mnoho možností.

#1. Motorové oleje

Univerzální je skvělou volbou, pokud plánujete provozovat tlakovou myčku při teplotách 40 stupňů Fahrenheita. Pokud teplota klesne pod, nelekejte se; místo toho vezměte motorový olej 10W-30. Návod vás musí vždy nasměrovat na vhodný olej na základě průměrné teploty. Předpokládejme, že bydlíte v oblasti, kde teplota zřídka klesne pod 40 stupňů Fahrenheita. V takovém případě se motorový olej Husqvarna 32 oz doporučuje pro teploty v rozsahu od -20 stupňů do 120 stupňů Fahrenheita.

Při používání oleje je důležité porozumět teplotě ve vaší oblasti, protože výběr nepřesného oleje může vést k nadměrnému používání a nesprávnému používání. Tento druh je vynikající volbou, protože zajišťuje, že se vaše tlaková myčka spustí v jakémkoli klimatu. Při použití motorového oleje Husqvarna může vaše tlaková myčka nastartovat rychleji, pokud použijete správný olej do myček. Pokud použijete nesprávný olej, může dojít k poškození motoru, ale olej použitý v motoru tlakové myčky téměř jistě stoupne.

#2. Bez oleje v čerpadle detergentu

Syntetické čerpací oleje Briggs and Stratton by měly být vaší první volbou pro čerpací oleje bez detergentů. Nejlepší je použít 30W nedetergentní olej; takové oleje se dodnes používají, i když nejsou tak nutné jako kdysi kvůli dostupnosti olejových filtrů. Tyto oleje umožňují nečistotám ulpívat na okrajích a zabraňují tomu, aby špinavý olej způsobil poškození motoru. Některé oleje mohou způsobit hromadění nečistot v tlakové myčce; olejové filtry jsou tlakové čističe, které zachycují odpad.

Olej čerpadla versus motorový olej

Nejvýraznějším rozdílem jsou přísady v motorovém oleji a čerpadle. PDMS nebo dokonce jiné silikonové polymery se používají jako nepěnivá složka v čerpacím oleji, zatímco sulfonát hořečnatý se používá jako detergentní přísada do motorového oleje. Detergentní olej se používá, protože moderní motory jsou vybaveny olejovým filtrem. Hlavním cílem detergentního oleje bylo vždy očistit povrch motoru od nečistot. Olejový filtr je pak filtruje, aby se nedostaly do spár.

Pokud nepoužíváte olejový filtr ve spojení s čisticími oleji, olej a nahromaděné škodliviny brzy vyschnou. Znamená to, že budete muset často vyměňovat olej, aby se motor nezhoršil nebo se příliš rychle opotřeboval. Protože čerpadlo nemá ani olejový filtr, je nejlepší použít nedetergentní olej. Všechny nečistoty, které čisticí olej setře ze stěn, protečou olejem, pokud jej použijete. V důsledku toho může být větší pravděpodobnost poškození vnitřku čerpadla.

Jak vyměníte olej?

Výměna olejového čerpadla je jednoduchý postup, ale dvakrát si prohlédněte příručku k myčce, abyste se ujistili, že to děláte správně. Připravte si předem veškeré vybavení, které budete k práci potřebovat, pro případ, že by se zašpinilo. Vyčistěte čerpadlo, abyste odstranili veškeré znečišťující látky, poté zapněte vodovodní kohoutek a ze stříkacího děla vyjměte hůlku. Zapněte motor asi na 2 minuty nebo dokud neuvidíte stálý proud vody. Vaše olejové čerpadlo je funkční; nezapomeňte vypustit olej, který se již nachází v čerpadle.

Odšroubujte v rukavicích a připravte si odkapávací misku na zachycení oleje. Je dobré jednotku otáčet, abyste odstranili každou kapku. Do čerpadla můžete přidat nový olej, ale vždy byste měli dvakrát zkontrolovat množství a olej, který používáte. Naplňte nádrž vhodným množstvím oleje, protože příliš málo nebo příliš mnoho může způsobit poruchu ostřikovače. Až budete hotovi, vraťte víčko na místo a vyčistěte veškerý rozlitý olej z víka, než zlikvidujte olej, který je již v pumpě. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak vyměnit olej v čerpadle tlakových ostřikovačů.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste dostali odpověď na otázku, jaký druh oleje používáte do tlakové myčky? Tlak ostřikovače používá různé oleje. Nejlepší volbou je však použít motorový a čerpací olej. Abyste plně porozuměli obsahu, přečtěte si jej prosím pozorně. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak vyčistit čerpadlo tlakové myčky a jak odstranit olejovou skvrnu z příjezdové cesty pomocí tlakové myčky. Děkujeme, že jste vydrželi až do konce, přátelé!