Jaká je moje velikost svatebních šatů: Najděte perfektní střih

Pokud chcete zjistit, jaká je moje velikost svatebních šatů, zvažte prosím tyto dva kroky předem. Nevěsty mají tendenci šílet, protože většina obchodů nabízí velikosti svatebních šatů, které jsou příliš malé.

Míry těchto svatebních šatů však mohou být stále změněny a očekává se, že budete mít jinou svatební velikost, než jakou obvykle dostanete pro jiné oblečení. Pro další informace se po tomto přečtení podívejte, jak měřit svatební šaty.

Jaká je moje velikost svatebních šatů: Průvodce velikostí svatebních šatů

Krok 1. Získejte představu o svých velikostech

Požádejte někoho, aby vám pomohl najít perfektní velikost svatebních šatů tím, že vám změří poprsí, pas a boky, než půjdete do svatebního obchodu. Tyto oblasti obtočte měřicí páskou, přiléhavě, ale ne příliš těsně, aby svírala kůži.

Pamatujte, že vaše poprsí je nejplnější částí hrudníku, pas je oblast vrásek, když se ohýbáte na stranu, a boky jsou kolem nejplnější části vašich hýždí. Udržujte svůj postoj rovně s nohama u sebe a požádejte někoho, aby si zapsal čísla.

A protože měříte na svatební šaty, pomohlo by také vzít si prohlubeň k lemu, abyste věděli, jak dlouho šaty vydrží. Umístěte krejčovský metr od kořene krku nebo klíční kosti k nohám nebo podle toho, jakou výšku šatů chcete, zvláště pokud ukazujete své svatební boty.

Krok 2. Porovnejte s velikostí šatů v obchodě pro úpravy svatebních šatů

Poté, co si změříte poprsí, pas a boky, můžete je přinést do svatebního obchodu a porovnat je s velikostí svatebních šatů. Návrháři a butiky se liší velikostí, takže můžete mít konkrétní velikost pro jeden obchod, ale „větší“ nebo „menší“ pro jiný.

Níže je uveden příklad velikosti svatebních šatů 2 až 8 používaných v některých svatebních obchodech. Ale bez ohledu na to, znát vaše poprsí, pas a boky je zásadní, protože v obchodě můžete spadat do různých velikostí šatů.

  • Velikost 2: prsa-32,5 palce, pas-25,5 palce, boky- 35 ¾ palce
  • Velikost 4: prsa-33,5 palce, pas-26,5 palce, boky- 36 ¾ palce
  • Velikost 6: prsa-34,5 palce, pas-27,5 palce, boky- 37 ¾ palce
  • Velikost 8: prsa 35,5 palce, pas – 28,5 palce, boky – 37 ¾ palce

Když si projdete několik butiků se svatebními šaty, abyste porovnali šaty, zjistíte také, jaké části šatů obvykle potřebují úpravy, aby dokonale seděly vašemu typu postavy. Pamatujte, že je normální mít jiné proporce než „standardní“ typ postavy, a nezlobte se ani se necíťte špatně, pokud potřebujete úpravy nebo jedinečné velikosti svých svatebních šatů.

Odpovídají svatební šaty velikosti?

Velikosti svatebních šatů se liší od běžných nebo standardních velikostí pro jiné šaty a typicky streetwear. Takže i když například obvykle dostanete šaty velikosti 8, může se vám stát, že vám svatební šaty velikosti 8 v obchodě budou příliš malé.

Musíte si přinést míry svého poprsí, pasu a boků, abyste je mohli porovnat s tabulkou velikostí v butiku. V obchodě je také odborník, který vám pomůže najít ideální velikost, a můžete se poradit s jejich švadlenou, abyste věděli, kde chcete změny, úpravy a úpravy na svatebních šatech.

Tipy, jak získat dokonale padnoucí svatební šaty:

Nestresujte se a nemějte obavy, že byste nenašli svou velikost svatebních šatů. Místo toho si můžete zapamatovat tyto tipy, abyste se vyhnuli bolestem hlavy při nakupování šatů:

  • Změřte si poprsí, pas a boky s pomocí přítele, abyste zajistili, že páska přiléhá k těmto oblastem
  • Požádejte o velikostní tabulku návrháře a porovnejte, zejména při online objednávce; v případě pochybností si objednejte větší velikost svatebních šatů, protože je lze změnit
  • V ideálním případě navštivte svatební obchod a vyzkoušejte různé styly a velikosti svatebních šatů v butiku; někdo vám také pomůže s kováním a mírami, pokud budete šaty nakupovat osobně

Přečtěte si o etiketě nakupování svatebních šatů, abyste se připravili na své vybavení.

Proč jsou velikosti svatebních šatů tak malé?

Velikosti svatebních šatů jsou menší než běžné velikosti, protože je běžnější, aby se svatební šaty šily na míru. Navíc, jelikož se svatební šaty vyrábí na zakázku, nabízených velikostí v obchodech není tolik a omezenější než konfekce včetně velikostí.

Pro velikost nevěsty také neexistují žádná standardní nebo stanovená pravidla. Jeden obchod může nabízet různé míry pro konkrétní velikost, takže nemůžete použít jeden obchod jako referenční při nákupu svatebních šatů.

A nakonec zvažte, jak každý obchod nebo návrhář vyrábí své svatební šaty. Pokud je značka známá masovou výrobou, můžete najít více velikostí než obchody, které vyrábějí pouze šaty na zakázku.

Co jsou svatební šaty ve dvou velikostech?

Některé svatební obchody a návrháři nabízejí za poplatek tzv. „split sizing“. Například můžete sedět na velikost 6 na základě jejich tabulky, ale boky by byly příliš velké pro váš typ postavy.

Říká se tomu dělená velikost, protože obchod nabídne úpravu pro tuto oblast, takže perfektně sedíte na velikost 6.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, jaká je moje velikost svatebních šatů, když jste si nejprve změřili poprsí, pas a boky.

Poté je porovnejte s tabulkou velikostí každého návrháře a svatebního obchodu. Na úpravu si můžete objednat i o něco větší svatební šaty.