Art Preservation 101: Jak odstranit plíseň z papírových uměleckých děl

Víte, jak odstranit plíseň z papírových uměleckých děl? Zdá se to nemožné, že? Všechno je možné a určitě existují způsoby, jak odstranit plíseň z papírových uměleckých děl.

Přítomnost plísně v uměleckém díle, které se vám líbí, může někdy naznačovat, že obraz je v nebezpečí poškození. Naštěstí existuje způsob, jak skvrny od plísně odstranit a umělecké dílo uchovat.

Co je to papírové umělecké dílo?

Papírové kresby mají různé typy a styly, jako je origami, papírové řezy a další. Díky všestrannosti papíru by se dal používat a soustružit tak kreativními způsoby, že byste jej nejvíce využili na dekorace, dárky a možná ho i prodali.

Výroba papírového uměleckého díla vždy přichází s přípravou surovin vhodných pro vaši zamýšlenou tvorbu. Existují různé typy papírů, které můžete použít pro své umění, a výběr typu papíru je velmi důležitý. Jedná se o různé typy dokumentů:

Výstřižkový papír

Scrapbookový papír se také nazývá vzorovaný papír. Scrapbookový papír potiskuje na jedné straně vzory a má také různé typy, jako je embosování a třpyt. Nejlepší je použít při výrobě karet a scrapbookingu.

Kopírovací papír

Kopírovací papír je určen pro tisk, ale kromě toho má mnoho využití. Kopírovací papír se snadno tiskne, takže je dobrou volbou pro tisk návrhů, které lze vystřihnout nebo vložit. Nejlépe se používá pro skládané umělecké papíry, origami, quilling a další.

Zásoby karet

Karton je typ papíru známý svou tuhostí, díky čemuž je vhodnější vyrábět karty, víceúčelové krabice, 3D řemesla a další.

Kraftový papír

Kraftový papír je ideální pro psaní deníku. Je to hnědý papír, který vidíte v obchodě s potravinami, který se dodává v různých velikostech.

Není to kvalitní papír, ale je velmi přitažlivý, a proto ho chcete využít pro kreativitu. Kromě psaní do deníku můžete také použít kraftový papír při vytváření oděvních vzorů a jednoduchých dekorací.

Lesklý papír

Lesklý papír je papír s lesklými nebo vysoce lesklými UV povlaky. Je podobný jiným papírům a je v podstatě podobný jiným papírům stejné hmotnosti.

Jediný rozdíl je v tom, že na lesklém papíru bude pravděpodobnější vypadávání inkoustů kvůli jeho textuře, i když stále záleží na typu lesklého papíru, který použijete. Lesklý papír můžete použít v publikacích, svatebních přáních a dalších.

Vellum

Je to papír vyrobený z bavlny a je běžně lesklý, takže je průhledný, když se drží na světle. Je dobré ho používat při scrapbookingu, obkreslování pozvánek a podobně.

Metalický papír

Kovový papír má kovovou povrchovou úpravu, takže je ověřitelný podle názvu. Má rysy rafinovaného lesku, reliéfu a dokonce i perleťového lesku.

Záleží na tom, jaký typ metalického papíru použijete. Můžete jej použít na pozvánky, obálky a další.

Odstranění plísní z papírových uměleckých děl

Ať už jste umělecký nadšenec, znalý umělec nebo kurátor, pochopení toho, jak plíseň roste, je prvním krokem k tomu, aby vaše umělecká díla neutrpěla nevratné poškození. Zde je průvodce, který se dozvíte více o tom, „jak vypadá toxická černá plíseň“.

Odstranění plísní z papíru může být obtížné, zejména pokud jde o typ textury vašeho papíru. Před odstraněním plísní je nezbytné nejprve znát druh papíru a uměleckého díla. V opačném případě by mohlo dojít ke zhoršení poškození.

Krok č. 1. Jemně použijte vatový tampon namočený ve vodě a opatrně jej aplikujte na minimální plísně. Nespěchejte ani na papír příliš netlačte, protože byste jej mohli roztrhnout. Procvičte si jemné tahy, protože v této příručce je budete hodně potřebovat.

Krok č. 2. Nejprve osušte formu a poté použijte měkký kartáč, abyste formy pomalu sundávali.

Krok č. 3. Použijte vodu a 70% lihovou směs a naneste ji na formy. Funguje nejlépe v papírových uměleckých dílech, a to jak s menšími, tak s významnými problémy s plísněmi. Dobrá věc na tomto kroku je, že neovlivní vaše umělecké dílo, pokud nejprve znáte své papíry a malby.

Krok č. 4. Nastříkejte trochu vysoce kvalitních germicidních přípravků na vatový tampon a natřete jej na formy ve vašem papírovém uměleckém díle. Dodatečně pomůže při odstraňování plísní. Vysušte to.

Krok č. 5. Pokud používáte dezinfekční prostředky, vodu a alkohol, dejte si pozor na kvalitu papíru a umění, protože dokument je křehký a můžete jej snadno roztrhnout.

Chcete-li přidat další informace a pomoci vám pochopit, jak to funguje, zde je to, co se stane, když natřete plíseň.

Závěr

Toto jsou informace, které by vám mohly nejlépe pomoci při odstraňování plísní z papírových uměleckých děl. Kromě toho je velmi zapotřebí znát váš typ papíru a kvalitu uměleckého díla, abyste zjistili, který krok vyhovuje vašemu problému.

Ujistěte se, že dodržujete kroky a pečlivě si přečtěte podrobnosti. V případě potřeby můžete také požádat o pomoc odborníky.