Jak změřit svatební šaty: Vezměte 4 oblasti

Budeme mluvit o tom, jak měřit svatební šaty se zaměřením na čtyři oblasti. Tyto míry vám pomohou zjistit vaši velikost, abyste získali nejvhodnější šaty pro váš svatební den.

Navíc vám pomůžeme provést měření správně, abyste je mohli provést sami. Neváhejte a projděte si náš blog, kde najdete další tipy a návody týkající se svateb a příprav na ně.

Možná se také učíte měřit svatební šaty v rámci svého podnikání nebo komunikovat s potenciálním kupcem vašich šatů? Pak si přečtěte, jak poslat svatební šaty, pokud jde o odeslání balíku.

Jak se správně změřit ve svatebních šatech

Než cokoli jiného, ​​musíte se ujistit, že máte na sobě spodní prádlo, které hodláte mít ke svatebním šatům, když je budete měřit. Poté změříte poprsí, pas a boky u svatebních šatů a ujistěte se, že měřicí páska je rovnoběžná s podlahou.

Páska by neměla být k tělu příliš těsná ani příliš volná. A pokud jde o držení těla během měření, dbejte na to, abyste stáli rovně s pažemi po stranách a patami u sebe.

Krok 1. Změřte poprsí

Změřte si velikost poprsí tak, že krejčovský metr kolem celé části hrudníku nevěsty. Poté zkontrolujte, zda je páska kolem zad vyrovnaná a očekávejte, že se měření bude lišit od velikosti prsou.

Chybou, které se musíte vyhnout, je předpoklad, že velikost prsou se rovná velikosti poprsí. Toto měření provádějte opatrně, protože zajistí dobré usazení v této oblasti.

Krok 2. Změřte pas

Po změření velikosti poprsí změřte přirozený pas nevěsty. Toto je oblast mezi spodní částí hrudního koše a pánví.

Změřte tento nejužší bod trupu, nebo pokud máte potíže s jeho lokalizací, měl by být nad pupíkem. Použití správného měření pasu by mělo pomoci vytvořit šaty, které budou pro nevěstu vypadat nejvíce lichotivě.

Krok 3. Změřte boky

Měření velikosti boků je jednoduché. Pásku pouze omotáte kolem boků a zajistíte, aby byl metr plochý.

Pokud si nejste jisti, kde je oblast boků, dejte pásku kolem nejširší části boků a nejplnější části zadku. Poté zkontrolujte, zda páska není uvolněná ani těsná, pokuste se pod ni umístit prst.

Jaký je dutý lem?

Kromě měření oblasti poprsí, pasu a boků je důležité, abyste u svatebních šatů změřili také prohlubeň k lemu. Dutý lem je nezbytný, protože dává krejčímu správnou délku šatů.

Měřicí pásku stačí umístit do středu klíční kosti nevěsty, odtud název dutý, a dolů k lemu, který chcete na šatech. Mějte na paměti, že měřicí páska nemusí dopadat na podlahu.

Další tip, na který si nevěsty musí pamatovat při oblékání a měření svatebních šatů, je, že by také měly mít na sobě boty se stejnou výškou podpatku jako pár, který použijí na svatbě. To je zvláště důležité při měření dutiny k lemu.

Jak poznám velikost svých svatebních šatů?

Velikost svatebních šatů můžete určit tak, že požádáte o tabulku velikostí návrháře, kde šaty získáváte. Pamatujte, že návrháři se mohou lišit svými standardními rozměry, takže při hledání velikosti svatebních šatů je nezbytné použít jejich tabulku.

Typická tabulka velikostí uvádí míry pro oblast poprsí, pasu a boků. Poté je můžete použít jako reference odpovídající vašemu měření.

Užitečným tipem je získat velikost svatebních šatů, která odpovídá vaší největší míře. Odtud si ho můžete nechat ušít na míru svým proporcím velmi dokonale.

Vždy je lepší pořídit si šaty o něco větší. Koneckonců, jakmile se šaty změní, lépe padnou.

Jak si u svatebních šatů změříte pas a poprsí?

Pro měření poprsí změřte obvod celé oblasti prsou. Můžete také umístit měřicí pásku tam, kde jsou bradavky.

Pokud jde o pas, najděte pupík, protože se jedná o nejužší část pasu. Před měřením pasu byste také měli dotyčného požádat, aby vydechl.

Jaké míry potřebuji pro střih šatů?

Aby šaty padly, musíte změřit poprsí, pas a boky. A u svatebních šatů někteří návrháři vezmou také měření od dutin k lemu, pokud také přizpůsobí délku šatů.

V závislosti na designu šatů si možná budete muset nechat změřit krk a rukávy.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak měřit svatební šaty měřením poprsí, pasu, boků a prohlubně k lemu.

Nastávající nevěsta musí mít na sobě spodní prádlo, které použije na šaty, aby získala přesné míry. Měla by také nosit stejně velké podpatky, aby získala správnou délku šatů.

A jakmile budete mít míry, můžete požádat o tabulku velikostí návrháře. Můžete si také nechat šaty upravit, aby vám po nošení perfektně padly.