Co je 45. výročí svatby: tradiční symbol

Pokud vás zajímá, co je 45. výročí svatby a jeho symbolika, můžete si to spojit s drahokamem safírem. Vše o safírovém výročí svatby probereme podrobněji níže, abyste pochopili, proč je poutavý modrý drahokam jeho symbolem a jaké nápady na dárky můžete dát k 45. výročí svatby.

A pak, po pěti letech, se můžete podívat, jak oslavit 50. výročí svatby s rodinou. Vždy je důležité oslavovat milníky manželství jako důkaz, že vaše svatební sliby byly ztělesněny.

Co je 45. výročí svatby: Symbol, dárky a nápady k oslavě!

45. výročí svatby je safírovým výročím. Je to výročí, které stojí za to oslavit a každý pár, který dosáhl 45 let manželství, si skutečně zaslouží uznání.

Koneckonců, za pouhých pět let budete spolu půl století! Manželský pár, který vydržel tak dlouho, může každý novomanžel považovat za vzor.

Jak oslavit 45. výročí svatby?

Můžete oslavit své 45. výročí svatby se safírem jako vaší párty inspirací. Kromě toho mohou být vaše dekorace a další akcenty v místě konání ovlivněny safírem a dalšími tradičními symboly výročí 45 let manželství.

K připomenutí tohoto milníku manželství však nepotřebujete velkolepou oslavu. Můžete vzít svého partnera na večeři nebo do lázní pro dva, nebo pokud jste to vy, kdo chce oslavit své rodiče, kteří byli 45 let ženatí, proč jim nedarovat dárkový poukaz na místo, kde měli líbánky?

Být spolu 45 let je také skvělý čas na obnovení svatebního slibu. Lze jen předpokládat, že dlouholeté páry se těší na další společné roky, a proto je toto výročí ideální pro obnovení slibu.

Jaké procento párů zůstane v manželství 40 let?

Abyste ještě více ocenili každého, kdo slaví 45 let manželství, věděli jste, že 67 % manželství obvykle končí po 40 letech? A nejen to, jen 5 procent manželství trvá 50 let!

Manželství je skutečně závazek a je to něco, co vyžaduje schopnost lidí udržet si ho a udržet ho zdravé. Takže pokud někdy uvidíte kalendář a uvědomíte si, že jste letos byli ženatý 45 let, víte, jak to oslavit, a seznamte se s nápady na dárky k výročí safíru pro vašeho manžela.

Jaký je symbol 45. výročí svatby?

Krásný modrý drahokam safír je tradičním symbolem 45. výročí svatby. A je to dokonce vhodný symbol, protože safír symbolizuje harmonii mezi milenci.

Dokonce se věří, že safír chrání toho, kdo ho má na sobě, před nevěrou a závistí, které patří k nejvlivnějším faktorům, které ničí manželství. A jako dárce budete potěšeni, že safír je připisován k přitahování bohatství, které dokonce nosí královské rodiny.

Pokud jde o moderní symbol pro 45. výročí svatby, alternativním kamenem je alexandrit. Podobně jako safír, tento drahokam je považován za symbol harmonie a rovnováhy, stejně jako prosperity a štěstí, který se hodí pro pár, který brzy dosáhne 50. výročí svatby.

Jaká je květina k 45. výročí svatby?

Květina k 45. výročí svatby je také modrá jako její tradiční symbol, safír. Modrá duhovka souvisí se 45 lety manželství, ale také není překvapivé, že modrá růže souvisí s touto dobou trvání manželství.

Pokud nemůžete najít modrou duhovku, modrá růže by byla romantickou alternativou, kterou byste dali svému partnerovi. Co ale tyto modré květy představují?

Tyto modré květy jsou víc než jen krásné. Například modrý kosatec se hodí k 45. výročí svatby, protože symbolizuje víru a naději, zatímco modrá růže představuje klid a věčnost.

Jaká je barva pro 45. výročí svatby?

Zatímco symbolem 45. výročí svatby je modrý safír, barva, která toto výročí symbolizuje, je safírově červená. Existují však také zmínky o modré barvě pro toto trvání manželství.

Volba je na vás na základě toho, co si myslíte, že dokonale reprezentuje vaše manželství. Například safírově červená ztělesňuje závazek, věrnost a vyrovnanost, zatímco modrá znamená vyrovnanost a mír.

Víte, že s červeným drahokamem souvisí i 40. výročí svatby? Přečtěte si, co byste měli udělat pro 40. výročí svatby svých rodičů, abyste se dozvěděli více.

Jaký je dárek k 45. výročí svatby?

Tradičně se safírové výroční dárky dávají k 45. výročí svatby. Zvažte safírové šperky pro vašeho manžela, protože se věří, že podporují dobré zdraví a ochranu před nevěrou.

Můžete také zvážit alternativní drahokam alexandrit, zvláště pokud plánujete upgradovat své snubní prsteny. Věří se, že alexandritové šperky přinášejí prosperitu a štěstí, i když si uvědomte, že jsou poměrně vzácné a drahé.

Co dáte rodičům k 45. výročí svatby?

Můžete naplánovat oslavu k 45. výročí svatby vašich rodičů? Použijte symboly jako safír a modré kosatce jako inspiraci na párty.

Pokud je to možné, můžete také znovu vytvořit jejich svatbu, dokonce i jako mini verzi. Vždy však můžete zajistit intimnější oslavu, jako je výlet pro dva do oblíbené destinace pro dovolenou.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co je 45. výročí svatby, které souvisí se safírem.

Ve skutečnosti jde o pozoruhodný milník v manželství, protože jen velmi málo párů spolu dosáhne 40 až 50 let. Takže pokud jste vy nebo vaši rodiče s jejich partnerem v manželství 45 let, dopřejte si rekvizity a uznání, které si všichni zasloužíte!