Jak zjistit, zda je ohřívač akvária rozbitý? 5 úžasných způsobů!

Víte, jak zjistit, zda je ohřívač akvária rozbitý? No, pokud ještě ne, pak nepropadejte panice, jste na správném místě. Jsme tu, abychom vám pomohli! Pomocí ručních, kbelíkových, teploměrových a světelných testů můžete zjistit, zda je vaše akvárium rozbité nebo funkční.

Během opravdu chladných dnů udržuje ohřívač akvária teplotu vody stabilní pro vaše ryby. Většina milovníků ryb si je vědoma použití tohoto ohřívače, ale jsou chvíle, kdy si nejsou jisti, zda není rozbité nebo funkční.

Tento problém může být způsoben nesvítícím ohřívačem akvária nebo nesprávnou instalací ohřívače akvária. Drazí přátelé, je toho ještě hodně, co se můžete naučit, tak pokračujte ve čtení až do konce. A pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více o vašem ohřívači akvária, začněme!

Jak zjistit, zda je akváriový ohřívač rozbitý

Stejně jako u jakéhokoli elektrického zařízení na vašem pozemku může dojít k poškození topného zařízení, pokud je příliš studené nebo horké. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak rozpoznat nejčastější problémy ohřívačů akvárií.

#1. Test kbelíku

Nyní začněme s věcmi, které jsou o něco lépe zvládnutelné. Pokud máte akvárium o objemu 10–20 galonů, voda se musí jeden den ohřívat. Voda se ohřeje rychleji, pokud je množství menší. Vezměte 5- až 7-litrový kbelík vody. Nezapomeňte provést měření teploty. Voda ve vašich akváriových ohřívačích se liší od standardních ohřívačů vody, které dokážou přenést teplo za 5 až 10 minut kratší dobu.

Ale akvarijní voda to vyžadovala mnohem déle. Naplnění malého kbelíku obsahujícího 5 až 7 litrů vody bude trvat 3 až 4 hodiny. V této situaci nebudete potřebovat teploměr. Funguje správně, pokud se voda zdá teplejší než předtím. Dokonce i po delší době, pokud voda není tak ohřátá, jak by měla být, vaše akvárium je rozbité. Pro správnou opravu nebo výměnu jej musíte přinést.

#2. Test ručně

Možná pochopíte, jak zjistit, zda je ohřívač akvária rozbitý ručním testem. Někdy se může zdát, že jde o rizikové zaměstnání, a nepochybně tomu tak je. Pokud však budete pečlivě postupovat podle pokynů, zvládnete úkol rychle a bezpečně. Bude trvat dlouho, než se ohřívač vody v akváriu zahřeje. Můžete toho dosáhnout pomalým pohybem ruky dále směrem k ohřívači poté, co byl ponořen do vody. Když se přiblížíte k ohřívači, můžete cítit ohřívač. Je s největší pravděpodobností rozbité, pokud se můžete dotknout ohřívače, i když jste se k němu příliš přiblížili. Pokud tomu tak nebylo, možná jste si popálili ruce (neberte to vážně, jen žertujete). Ohřívač je vhodný, pokud se voda kolem něj zdá teplejší.

#3. Světelný test

Můžete si všimnout rozmazaného vidění, když se díváte na dlouhou cestu za spalujícího dne. Ohřívač vody v akváriu může způsobit stejný problém. Po vložení ohřívače akvária do vody chvíli počkejte. Voda se v tomto období může mírně ohřát. Dejte baterku a umístěte ji na okraj ohřívače. Kvůli teplu ohřívače můžete mít zamlžené vidění. Když nemáte v očích žádný závoj, topení nefunguje a je rozbité.

#4. Test teploměru

Při provádění tohoto experimentu byste si však měli uvědomit, že analogové nebo digitální teploměry ne vždy zobrazují správnou hodnotu. Nyní můžete použít konvenční nebo dokonce malou nádrž. Bez ohledu na velikost nebo tvar bude výsledek stále stejný. Jen plynutí času se může změnit. Voda bude trvat kratší dobu, než se zahřeje, protože jí bude méně.

Je na vás, abyste zjistili, jak teplá voda je. Upravte teplotu ohřívače vody o několik stupňů vyšší, než je teplota ve vaší místnosti, abyste dosáhli znatelné výhody. Změřte ohřívač vody a odečtěte jej od předchozího, jakmile se dostatečně dlouho zahřeje. Pamatujte, že nesmíte používat studenou vodu více, než je teplota vaší místnosti. Pro přesné měření se ujistěte, že udržujete teplotu vody co nejblíže teplotě v místnosti. Také by vás mohlo zajímat informace o typech akvarijních teploměrů.

#5. Zkontrolujte teplotu akvária

Možná víte, jak dlouho bude trvat ohřátí vody, pokud použijete výše uvedené metody k posouzení, zda ohřívač akvária funguje nebo je rozbitý. Nechte ohřívač vody v akváriu zapnutý déle než jeden den poté, co jste jej zapnuli. Jsme si dobře vědomi toho, že to bude zdlouhavá procedura. Nás však zajímá konečný výsledek. Do té doby musí být voda teplá. V tomto bodě jednoduše položte ruku na nádrž. Vaše ohřívač akvária nepracuje správně, pokud je teplejší. Tak se pozná, že je rozbité ohřívač akvária, přátelé!

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tento článek dal odpověď: jak zjistit, zda je ohřívač akvária rozbitý? Výše jsme diskutovali o mnoha testech, které vám pomohou zjistit, zda váš ohřívač akvária funguje nebo ne. Můžete si také přečíst o tom, jak používat akvarijní ohřívač a jak zjistit, zda ohřívač Aqueon funguje. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!