Jak zjistit hodnotu starožitného sedátka

Ať už milujete dávné časy nebo ne, jedna věc je jistá – staré zařízení může stát hodně peněz. Vidět hodnotu starožitného nábytku však může být zavádějící, zvláště pokud jsou vaše znalosti omezené. Jak tedy určit hodnotu starožitného sedátka?

Tolik faktorů určuje hodnotu starožitného nábytku, a proto tolik lidí dělá drahé chyby. Můžete například uložit starého rockera, který věří, že to stojí za šanci, když prakticky nemá cenu. A co hůř, můžete nakonec odhodit něco tak cenného, ​​že vaše děti mohou jít na vysokou školu.

Než se příliš nadchnete, nejdražší starožitný nábytek je vzácný. Většina starožitného nábytku na trhu se proto nevyplatí. Pokud jste však jen zvědaví, můžete se dozvědět o hodnotě vašeho starého stolu; dostali jsme vás.

Jak zjistit hodnotu starožitného sedátka?

 • Prohlédněte si sedačku

 • Prvním krokem je dlouhodobé zhodnocení předmětného nábytku. Co je to za mobilizaci? Poté si zapište některé základní funkce, například viktoriánskou pohovku.

  Zde je několik základních informací, které budete potřebovat. Nejprve vyhledejte složení nábytku. Jaký druh dřeva? Jaký druh dřeva Je tam mramor? Všechny materiály jsou uvedeny.

  Vezměte prosím na vědomí jakékoli poškození, jako jsou škrábance, zuby, třísky, praskliny atd. Ze všech úhlů pořiďte jasné a dobře osvětlené fotografie. Pro jakékoli štítky nebo značky výrobce vyhledejte práci.

  Vyfoťte a zapište si je. Podívejte se, zda byl kus dříve opraven (jako nový šroub nahrazující starý). Uveďte jakýkoli známý původ díla.

  Byl to například váš dědeček? Zdokumentujte to bez ohledu na vaše informace nebo historii. Všechny tyto informace pak můžete použít při zahájení hledání nebo při práci s hodnotitelem.

 • Pokud neznáte jejich hodnotu, nedotýkejte se nábytku.

 • Před prodejem vašeho starožitného nábytku nebo jeho předáním hodnotiteli to může být lákavé, ale chce to ruku v ruce! Dokud nebudete vědět, s čím máte co do činění, jakékoli pokusy o opravu nebo vyčištění položky mohou snížit její hodnotu. Ale na druhou stranu si můžete být jisti, že jste našli svou hodnotu.

  Je však stále těžké si představit nejlepší způsob, jak obnovit kus bez snížení jeho hodnoty. Kompetentní hodnotitel nebo prodejce starožitností by vám měl sdělit, zda by se celkové náklady zvýšily opravami a restaurováním.

 • Seznamte se s hodnotami starožitného nábytku

 • Při pohledu na hodnoty starožitného nábytku je snadné uvěřit, že každý scénář odpovídá ceně. Každý kus nábytku však obsahuje různé ceny, které všechny závisí na konečném účelu položky. Seznamte se s následujícími cenovými body:

  Maloobchodní hodnota

  Jedná se o reálnou tržní hodnotu, kterou je zákazník připraven zaplatit od prodejce. Je to nejvyšší hodnota ze všech tří a je to nejtěžší cena pro maloobchod. Proto tuto hodnotu nejčastěji používají obchodní a pojišťovací posudky.

  Velkoobchodní hodnota

  Další je velkoobchodní hodnota. Cena, kterou udávají, bude velkoobchodní hodnotou obchodů, které hledají hodnotu starožitného nábytku. Náklady na položku mohou být o 30–5% nižší než její maloobchodní hodnota, kdekoli od 30% do 50%.

  Hodnota aukce

  Statky, právníci a IRS jsou často draženi. Je to hodnota, za kterou má být předmět vydražen. Obvykle se nejedná o sortiment, ale spíše o velkoobchodní sortiment.

  Pokud se například chcete rychle zbavit nábytku, je nejlepší někdy ho umístit do aukce. Aukce jsou však rizikové. Pokud správní lidé nenabízejí konkrétní prodej, nábytek nemohl prodat nic, bez ohledu na hodnotu aukce.

 • Vyhledejte podobné hodnoty starožitného nábytku.

 • Existuje spousta publikací o identifikaci a hodnocení starožitných kuliček. Ať už navštívíte knihovnu, knihkupectví nebo si koupíte knihu Amazon. Knihy nabízejí obecnější obrázek a nemohou být příliš podrobné o konkrétních objektech, což je skvělý výchozí bod, pokud jste noví.

 • Hledejte na internetu další informace.

 • Někdy je nejjednodušší zjistit jeho hodnotu kontrolou ceny jiných podobných položek. Internet je pokladnicí informací, které vám pomohou snížit náklady, když víte, co hledáte. Poté použijte data k vytvoření hledaných výrazů pro jeden z webů.

 • Nechte nábytek pochybně vyhodnotit.

 • Někdy je nejlepší nechat odborníky s oceněním starožitného nábytku. Pamatujte však, že hodnotitelé nemají licenci, takže každý může říci, že jsou jedním. S kompetentním hodnotitelem uvádíme několik tipů:

  Tipy k hodnocení

  Nespoléhejte se výhradně na internetovou recenzi. Aby to odborník ocenil přesněji, musí vidět skutečnou položku. Žádejte a zkontrolujte reference.

  Zákonný soudce se neurazí. Renomované aukce a profesní sdružení, jako je Americká společnost hodnotitelů, jsou cennými zdroji. Najměte někoho, kdo se specializuje na to, co musíte hodnotit.

  Například nechcete, aby odborník na nábytek hodnotil sbírku mincí. Pokud hodnotitel nabídne prodej vaší položky, odejděte; je to vzrušující konflikt. Získejte písemné jasné prohlášení, nikoli odhad hodnoty své položky.

  Navíc to proveďte společně s popisem metod použitých pro hodnocení. Buďte ochotni utrácet. Známý odhadce obvykle stojí 100 až 300 USD za hodinu, v závislosti na tom, kde žijete.

  Závěr

  Jak tedy určit hodnotu starožitného sedátka? Na jeho cenu má vliv celá řada faktorů. Nenechte se však zmást, protože ostatní lidé vědí, jak postavit sedačku, která vypadá vintage a starožitně.