Jak zdvořile odmítnout pozvánku na svatbu

Když se učíte, jak zdvořile odmítnout pozvánku na svatbu, musíte vzít v úvahu tři úvahy. Tento průvodce etiketou vám pomůže vytvořit tu nejlepší formulaci, pokud nevíte, jak odmítnout pozvánku na svatbu.

Uvedeme také příklady toho, co říci, když se nemůžete zúčastnit svatby. Pak se prosím podívejte, jak vyplnit svatební RSVP pro případ, že na svatbu skutečně můžete přijít.

Zde je návod, jak zdvořile odmítnout svatební pozvánku

Před kontaktováním páru si své rozhodnutí pečlivě promyslete

Než snoubencům pošlete zprávu, že na jejich svatbu nepřijdou, ujistěte se, že se skutečně nemůžete zúčastnit. Nechcete pár zmást kvůli náhlým změnám, nejen kvůli slušnosti, ale také proto, abyste nepokazili seznam hostů a počet zaměstnanců.

Přemýšlejte o odmítnutí svatební pozvánky na den nebo dva, než se s párem spojíte. Tento čas můžete využít i ke kontrole, zda opravdu nemůžete na svatbu přijít z více důvodů.

Možná nemůžete jít kvůli konfliktu ve vašem rozvrhu nebo nechcete. Poté zhodnoťte svou blízkost a to, jak moc pár znáte, abyste určili nejlepší formulaci a prostředek k odmítnutí pozvánky na svatbu.

Pokud odmítnete pozvánku na svatbu, uveďte své důvody přímo

Po pečlivém zvážení si můžete naplánovat formulaci pro nejnovější zprávy pro pár. Chcete být zdvořilí, ale také přímočarí.

Když odmítnete pozvánku na svatbu, váš vztah s párem bude určovat, jak jim řeknete, že nemůžete přijít. Může to být odpověď na kartu RSVP, pokud nejste tak blízko, nebo pozvání na večeři nebo prostřednictvím telefonního hovoru, pokud jste přítel nebo příbuzný.

Začněte tím, že jim poděkujete, že vás pozvali, a poté jim řekněte stručný důvod, proč nemůžete přijít. V některých případech jsou bílé lži nezbytné, aby se předešlo nedorozuměním, ale nikdy neklamte ani si nevytvářejte vysvětlení, proč nemůžete jít.

Pokud se svatby nemůžete zúčastnit, zvažte alternativní možnosti

Kromě toho, že znáte nejlepší způsob, jak odmítnout svatbu správným přístupem a formulací, můžete udělat i jiné věci, abyste snoubencům ukázali svou podporu. Koneckonců, pozvali vás na svou zvláštní příležitost, což znamená, že oceňují vaši přítomnost v jejich svazku.

Můžete například vymyslet způsob, jak být na svatbě i v duchu. Možná můžete vytvořit video zprávu nebo přeposlat personalizovanou řeč, abyste byli přítomni, i když tam nejste.

Můžete také stále poslat dárek, i když se nezúčastníte, pak napište sladký vzkaz s dárkem, abyste vyjádřili svou vděčnost za to, že jste byli pozváni, nebo dokonce jako součást života páru. A nakonec, vždy můžete s párem nastavit jiný rozvrh, zvláště pokud jste jim opravdu blízko a chtěli byste přijít na jejich svatbu.

Co napsat, když se nemůžete zúčastnit svatby?

Je pochopitelné, že je skličující plánovat, jak odmítnout svatební pozvánku, abyste zajistili, že budete znít zdvořile a vděčně, zvláště když jste blízký příbuzný nebo přítel páru. Pokud se tedy nemůžete zúčastnit jejich svatby, vyzkoušejte následující tipy, abyste věděli, co napsat nebo dokonce říct, pokud se jim rozhodnete zavolat nebo se setkat, místo abyste jim psali zprávy nebo psali na kartu RSVP.

  • Uveďte předem svůj důvod odmítnutí; o některých důvodech se může zdát trapné říkat, nebo by možná měl být důvod nejprve utajen, takže můžete být spíše vágní než sprostě lhát
  • Nemusíte psát několik odstavců, ale místo toho se zaměřte na zmínku o důvodu, proč jste pozvání na svatbu odmítli, pak mluvte o tom, jak jste vděční za pozvání, a také nabídnout několik alternativních způsobů, jak vyjádřit podporu, podle toho, co si vyberete

Jak zdvořile odmítnete pozvánku:

Zvolte vhodnou formulaci při odmítání svatební pozvánky na základě vašeho důvodu a blízkosti snoubenců.

  • Moc vám děkuji za pozvání, ale s lítostí vám musím oznámit, že nemohu přijít kvůli předchozím závazkům. Přijměte prosím mé blahopřání a doufám, že se někdy uvidíme.
  • Rád bych to s vámi oslavil, ale musím splnit několik protichůdných závazků. Oceňuji pozvání a posílám vám vše nejlepší.
  • Děkuji moc za pozvání! Znamená to pro mě hodně, ale bohužel nemohu přijet kvůli konfliktu s mým rozvrhem. Přesto věz, že moje láska a podpora bude vždy s tebou. Všechno nejlepší!
  • Upřímně mě mrzí, že se nemohu dostavit na svatbu kvůli předchozím povinnostem. Slib mi, že na tebe budu v den tvé svatby myslet!
  • Je mi velmi líto, že musím říct, že se na svatbu nedostanu kvůli závazku. Posílám vám přání všeho nejlepšího a doufám, že budete mít ten nejlepší den, i když budeme muset slavit na dálku.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak odmítnout pozvánku na svatbu potvrzením svého rozhodnutí, výběrem nejlepší platformy a formulace a nabídkou alternativního způsobu podpory páru.

Pokud zachováte zdvořilost, je lepší být upřímný se svým důvodem. A pokud jde o hosty, kteří nemohou přijít, ale chtějí někoho přivést, přečtěte si, jak požádat o plus jedna na svatbu.