Co je vojenská svatba: Kompletní průvodce

Pokud si nejste jisti, co je vojenská svatba, je to svazek někoho, kdo slouží nebo sloužil v jakékoli americké vojenské pobočce. Probereme, co očekávat při účasti na vojenské svatbě, abychom vám pomohli dále pochopit, jak se liší od jiných svateb.

Poskytneme také kontrolní seznam požadavků pro páry, které se chystají mít vojenskou svatbu. A pokud jste stále ve fázi plánování, zde jsou otázky, které byste si měli při plánování svatby položit.

Co je vojenská svatba a co očekávat

Již ze samotného názvu vojenské svatby odkazují na spojení nevěsty a ženicha, ale jsou také poctou vyhrazenou pro někoho, kdo slouží nebo sloužil v jakékoli pobočce americké armády. Může to být nevěsta nebo ženich, který je narukován, důstojník nebo kadet a každá pobočka americké armády má tendenci mít své svatební tradice.

A i když je to svatba, vojenská svatba se také stává způsobem, jak oslavit vlastenectví. Proto má ve srovnání s tradičním svatebním obřadem některé jedinečné tradice.

V čem se vojenský svatební obřad liší od tradiční svatby?

Jednou z nejvýznamnějších věcí, které odlišují vojenský svatební obřad od tradičních svateb, je zvláštní pozornost věnovaná vysokým důstojníkům. V závislosti na vojenském odvětví jsou to admirálové, kapitáni, generálové a plukovníci.

Pokud se svatby zúčastní, budou sedět u speciálního stolu poblíž hlavního stolu a dalších vážených hostů, jako jsou nejbližší členové rodiny nevěsty a ženicha. Pokud existují poddůstojníci stejné hodnosti, budou také vyznamenáni stejně.

Pokud jde o formálnost vojenské svatby, může být tak formální nebo tradiční, jak si nevěsta a ženich přejí. Pár se může oblékat do uniforem nebo nosit klasické bílé svatební šaty a černý smoking.

Co si vzít na vojenskou svatbu?

Pokud jste hostem vojenské svatby a jste také členem armády, měli byste dodržovat úroveň formálnosti páru. To může znamenat nosit služební uniformu, zatímco ti, kteří nejsou součástí armády, mohou dodržovat dress code akce.

Přinášíte dárek na vojenskou svatbu?

Můžete se podívat na svatební pozvánku nebo webovou stránku, kde pár preferuje dárky. Pokud je jejich registr na Amazonu, zde je návod, jak vyhledat svatební registr na Amazonu.

Vojenské svatební tradice

Všimněte si, že na svatbě mohou být jiné tradice, v závislosti na pobočce páru v americké armádě. To jsou jen některé z toho, co můžete vidět jedinečné na vojenských svatbách.

Americká vlajka

Americká vlajka je vystavena během ceremonie, obvykle nalevo od oficianta. V místě svatby může být i jiná vlastenecká výzdoba.

Svatební oblečení

Pokud má ženich na svatbě na sobě celou vojenskou uniformu, měl by se řídit standardy své konkrétní ratolesti. A pokud jsou nevěsta i ženich v armádě, mohou se rozhodnout pro slavnostní uniformy nebo tradiční svatební oblečení.

Pokud jde o ženicha a mládence, kteří nosí uniformy, všimněte si, že jim není dovoleno připínat si boutonnieres ve svém oblečení. A pokud má některý ze svatebčanů šavli nebo šavli, musí mít bílé rukavice.

Svatební odchod

Novomanželé mohou mít při svatebním odchodu oblouk šavlí nebo oblouk pušek, aby tak vyjádřili věrnost své vojenské rodině. Pokud nevěsta není v armádě, může být pozadu poklepána šavlí, než projde se ženichem na znamení přivítání.

Vykrajování dortu

Pokud je nevěsta nebo ženich vojenským důstojníkem, použijí k krájení dortu obřadní vojenský meč. Partner v armádě může také předložit meč svému partnerovi před rozkrojením dortu.

Vojenské požadavky na svatbu

Jaké je papírování pro vojenskou svatbu?

Můžete se podívat na webové stránky, jako je Military OneSource, kde najdete seznam papírů, které budete podávat, abyste se mohli oženit v armádě. Zahrnují váš oddací list, vojenskou identifikační kartu a systém hlášení způsobilosti k registraci do obrany.

Kde se koná svatební obřad?

Vojenskou svatbu můžete mít ve vojenské kapli nebo na akademické půdě. Ujistěte se, že jste se přihlásili nebo rezervovali místo předem a zeptejte se své instalace, zda byste se místo toho vzali někde jinde.

Kdo pořádá vojenskou svatbu?

Vojenský kaplan si vás vezme, pokud budete mít svatbu ve vojenské kapli. Nemusíte je platit, ale můžete darovat kapli a nabídnout honorář asistujícímu duchovnímu.

Jak naplánovat sezení na vojenskou svatbu?

Nezapomeňte posadit vysoce postavené úředníky ke zvláštním stolům během svatebního obřadu i recepce. Mohou dokonce sedět vepředu, pokud nejsou rodiče páru nepřítomni.

Platí armáda za svatbu?

Pokud se rozhodnete pro sňatek ve vojenské kapli, můžete ušetřit stovky až tisíce dolarů. Úředník bude pravděpodobně také volný, ale je lepší nabídnout kapli dar.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co je to vojenská svatba, což je způsob, jak ctít a oslavovat vlastenectví, když se někdo, kdo slouží nebo sloužil v jakékoli složce americké armády, žení.

Pokud však máte vojenskou svatbu, musíte znát tradice a požadavky. Seznamte se s konkrétními tradicemi v jednotlivých pobočkách a naplánujte si místo konání, zvláště když ctíte vysoce postavené úředníky, kteří se svatby zúčastní.