Jak zazimovat tlakovou myčku? 5 snadných kroků!

Zima právě začala a je čas zjistit, jak zazimovat tlakovou myčku, protože je to nezbytný krok k udržení myčky v dobrém stavu po mnoho let. Existuje pět jednoduchých kroků, které můžete vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že to lze zvládnout i s vánkem, jsem si jistý, že to pro vás nebude náročné.

Zazimování tlakové myčky je bezpochyby jen otázkou několika jednoduchých kroků. Tyto snadné a nekomplikované kroky vám však mohou pomoci zbavit se starostí s opravou v jarní sezóně, protože záruka se nevztahuje na poškození způsobené nevhodným skladováním.

Pamatujte, že garáže a přístřešky nejsou dostatečně izolované, aby ochránily vaši tlakovou myčku před mrazem. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Proč je zazimování tlakové myčky důležité?

Následující body vás navedou, proč je zazimování tlakové myčky důležité:

#1. Voda

Pokud necháte vodu uvnitř pračky po celou zimu, v důsledku toho zamrzne a roztáhne se. Tato expanze může způsobit poškození hadicových hadicových vedení. Zamrzající voda by mohla popraskat odlitky na tlakové myčce.

#2. Olej

Olej hraje hlavní roli při udržování tlakové myčky ve špičkovém stavu. Bod tuhnutí způsobí, že olej bude hustý a nebude použitelný jako mazivo. Vědět tyto věci: jaký druh oleje pro čerpadlo tlakové ostřikovače a jak vyměnit olej v tlakové myčce.

#3. Plyn

Zbývající plyn způsobuje ucpání palivového potrubí a karburátorů a zazimování tlakové myčky je jediným řešením tohoto problému. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak vypustit plyn z tlakových čističů.

Kroky k zazimování tlakové myčky

Je užitečné znát správný postup pro každou práci, kterou v našem každodenním životě děláme. Tato část článku obsahuje průvodce v pěti krocích, jak zazimovat tlakovou myčku:

Krok č. 1. Vypusťte vodu

Nejprve musíte vypustit veškerou vodu z čerpadla. Odpojte přívod vody a vysokotlakou hadici. Odpojte také vysokotlakou spouštěcí pistoli. Ujistěte se, že jste vypustili veškerou vodu z hadic.

Krok č. 2. Chraňte vodní čerpadlo

Existují dva různé způsoby ochrany čerpadla před zamrznutím.

Nejprve musíte nalít nemrznoucí roztok RV přes nálevku připojenou k hadici v čerpadle. Zatáhněte za startovací šňůru, aby se spustilo vodní čerpadlo a vylijte vodu uvnitř čerpadla. Pokračujte v tahu, dokud se hustý roztok nedostane ven.

Zadruhé je třeba k ventilu přívodu vody připevnit láhev pro úsporu pumpy přes připojenou hadici a konec hadice se závitem. Otevřete uzávěr spořiče pumpy a stiskněte tlačítko. Roztok vycházející z výstupu vody by měl být pěnivý, aby bylo zajištěno, že čerpadlo vaší tlakové myčky je bezpečné.

Krok č. 3. Chraňte palivovou nádrž

Opět existují dva způsoby, jak ochránit palivovou nádrž před zamrznutím během zimního období. První je nejjednodušší a zahrnuje jeden krok vyjmutí paliva z nádrže. Druhý je o něco složitější a provádí se v několika krocích. Při této metodě musíte místo vypouštění paliva přidat do nádrže roztok stabilizující palivo. Během tohoto procesu jsou potřeba některé nástroje. Jsou to nádoby, jehlové kleště a svorky palivového potrubí.

Před přimícháním stabilizátoru do paliva musíte vyprázdnit palivovou nádrž a karburátor tlakové myčky. Nejprve najděte palivové potrubí a pomocí špičatých kleští na něm otevřete svorku. Poté, co se hadice uvolní z nádrže, vypusťte všechno palivo z nádoby.

Likvidace paliva z karburátoru je také jednoduchá. Stačí vyjmout misku a nalít všechen benzín do plechovky. Případně musíte otevřít vypouštěcí šroub z přední části karburátoru, abyste vypustili palivo. Použití těchto dvou různých metod závisí na modelu tlakové myčky.

Krok č. 4. Smíchejte stabilizátor paliva

Po dokončení výše uvedených kroků je čas přimíchat roztok stabilizátoru paliva do vypuštěného paliva. Poté přidejte tuto směs do palivové nádrže. Nakonec spusťte tlakovou myčku, aby se směs poslala do karburátoru.

Krok č. 5. Chraňte válec

Nyní je čas zazimovat válec tlakové myčky. Uspořádejte si kleště a zásuvku s nástavcem, abyste splnili úkol. Tyto nástroje vám pomohou odstranit zapalovací svíčku a nalít olej do válce. Vyjměte zapalovací svíčku pomocí kleští. Poté na šroub nasaďte objímku s prodloužením. Otáčením nástavce odšroubujte šroub. Nalijte několik kapek motorového oleje o hmotnosti 30 hmotností do válce. Zatáhněte za startovací lanko, abyste se ujistili, že olej promazal všechny části válce.

Zvažte zazimovací tlakovou myčku v teplejších oblastech

Tlakovou myčku možná budete chtít uložit, i když žijete v teplém místě nebo jdete mimo město na 30 nebo více dní. Zazimováním nejen chráníte těsnění čerpadla před vysycháním, ale také zvyšujete schopnost spotřeby paliva. Odpojte všechny hadice od tlakové myčky. Nasaďte hadici na přívod vody pomocí rychlospojky. Na druhou stranu hadice připojte trychtýř. Nalijte trochu nemrznoucího roztoku do nálevky. Nezapomeňte před výstupní hadici umístit nádobu nebo kbelík. Zatáhněte za kabel čerpadla, abyste vypustili vodu ven.

Voda vycházející z čerpadla se shromáždí v nádobě. Pokračujte v nalévání roztoku, dokud neuvidíte, že výstupem přichází pouze roztok. To znamená, že veškerá voda uvnitř čerpadla vytekla. Poznejte 9 způsobů, jak používat tlakovou myčku, která vás nadchne.

It’s A Wrap!

Jsme si jisti, že byly aktualizovány vaše informace o zazimování tlakové myčky. Pohodlný, snadný a systematický postup zazimování je to, co jste hledali, a je to, máte to.