Jak používat bělidlo v pračce? 4 nejlepší způsoby!

Chcete vědět, jak používat bělidlo v pračce? Na trhu existuje mnoho různých typů bělidel, které lze použít různými způsoby, aby oblečení zůstalo dokonale čisté.

Pomáhá tak eliminovat škody způsobené používáním pracího prostředku na látkovém oblečení. Při používání bělidla v pračce mějte na paměti tento jeden zásadní bod.

Dokonce i použití pracího prostředku a bělidla tvoří dokonalou kombinaci pro odolné skvrny. Proto je třeba pečlivě dodržovat používání bělidla v pračce. Pokud ne, skončí to zničením pračky. Ať už chcete dosáhnout extra bílé nebo hloubkově vyčistit vnitřní část pračky, použijte k dosažení svého cíle bělidlo.

Způsoby použití bělidla v pračce

Zde jsou způsoby, jak můžete použít bělidlo v pračce.

#1. Vyčistěte pračku pomocí bělidla

Bělidlo je dobrou a robustní čistící chemikálií, která proniká téměř všemi bakteriemi, špínou a podobně; spodina. Před zahájením čištění pomocí bělidla si nasaďte rukavice, abyste chránili nábytek nebo povrchy, které může chemikálie poškodit. Vyvětrejte místnost, kde budete bělidlo používat. Noste obličejovou masku pro vaši citlivost dýchacích cest.

#2. Vyčistěte filtr

Filtr v pračce může uzamknout vlasy, nečistoty a vlákna, které často zůstávají po každém cyklu praní. Ucpaný filtr brání správnému fungování pračky. Podívejte se do návodu k pračce, abyste se naučili vyjmout filtr. Filtr poté vyčistěte. Počítejte s tím, že z něj bude téct špinavá voda. Pořiďte si ručník, který je užitečný při dohánění přebytečné vody. Po vyjmutí filtru odstraňte vlákna a viditelné nečistoty. Po spuštění filtru pod tak teplým kohoutkem odstraňte veškeré nečistoty. Voda nebude nikdy stačit, pokud se v ní objeví nějaká úporná špína nebo plíseň, takže je lepší ji otřít čistým a vlhkým hadříkem. Před výměnou filtru v pračce opláchněte všechny zbytky a vybělte. Poté jej otřete čistým hadříkem.

#3. Vyčistěte těsnění

Těsnění nebo těsnění je ve dveřní části pračky, která shromažďuje plísně a nečistoty. Nejlepší možný způsob čištění bude záviset na použitém stroji. Nyní jsou těsnění po zabránění úniku. Dávejte pozor, abyste nepoškodili nebo neuvolnili těsnění. Než začnete, podívejte se blíže na těsnění. Otočte jej naruby, aby bylo snadné jej výrazně vyčistit. Začněte suchým a čistým hadříkem a protřete ho skrz povrch těsnění. Pokud nemůžete otočit těsnění naruby, zakryjte si prst látkou a protlačte jej těsněním.

Uvidíte, že pokud je hadřík s plísní nebo plísní, vyžaduje důkladné čištění. Otřete povrchy dále, dokud nebude látka čistá. Ještě lépe, použijte několik tkanin k dosažení tohoto čistého těsnění. Smíchejte roztok 10 dílů vody a 1 dílu bělidla. Nastříkejte jej přímo na hadřík nebo těsnění. Propracujte celé těsnění. Nechte bělidlo zvedat všechny bakterie a plísně, které se skrývají v těsnění.

#4. Vyčistěte hadice a buben

Hadice a buben patří k nejdostupnějším částem pračky k čištění. Do přihrádky vložte šedesát miligramů bělidla. Spusťte pračku naprázdno, která následuje po dlouhém a horkém cyklu. Nepřidávejte však žádné další čisticí prostředky. Směs horké vody a bělidla pomůže dezinfikovat povrchy v myčce a odstranit nepříjemné pachy. Po spláchnutí stop bělidla, které ulpívají na těchto površích, spusťte pračku v prázdném cyklu. Spusťte tento cyklus s bělidlem a vaše prádlo bude v budoucnu čerstvější a čistší. Přečtěte si o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček

Vyperte prádlo pomocí bělidla podle těchto kroků

Proč při praní prádla nepoužít bělidlo? Stačí se naučit používat bělidlo i v pračce. Dopřejte svému cyklu praní další impuls, zejména pokud čistíte bílá trička, která roky ztratila svou živost. Pamatujte však také na to, že ostatní kusy prádla nejsou při použití s ​​bělidlem bezpečné.

#1. Podívejte se na štítek s pokyny výrobce

Začněte tím, že nejprve zkontrolujete pokyny výrobce na štítku. Tímto způsobem budete vědět, zda je bělidlo stabilní. Jiné štítky na oděvu mohou být bezpečné při použití s ​​barevně bezpečnými bělidly. Někteří z nich na ně mohou být dokonce citliví. Ujistěte se, že používáte roztok s vodou a roztok s bělidlem. Udělejte nějaké patch testy.

  • Naneste malé množství bělidla přímo na skrytou část oděvu. Nechte to tam sedět přes noc.
  • Kastu ráno odstraňte, ale dejte pozor, abyste bělidlo nepřenesli na jiné části předmětu.
  • Nenamáčejte ani neperte oděv v bělidlech nebo čisticích chemikáliích na bázi bělidel, pokud je jeho barva již ovlivněna.

#2. Nastavte cyklus pračky

Nastavte cyklus pračky na nejbezpečnější nastavení ohřevu. Vězte, že bělidlo funguje dobře při vysokých teplotách. Nepřekračujte však výrobcem stanovené maximum. Přidejte prací prostředek do zásuvky. U stroje s předním plněním smíchejte jeden šálek bělidla s jedním litrem vody. Nalijte ji přímo do bubnu, abyste se ujistili, že se k bělidlu nepřiblíží žádné oblečení. U typu stroje s horním plněním spusťte cyklus a zjistěte, zda se zařízení již naplnilo. Pokud má zařízení dostatek vody, postříkejte uzávěrem bělidla. Poté spusťte pračku obvyklým způsobem. Poté prádlo vysušte. Možná budete chtít vědět, kde si půjčit pračku a sušičku.

It’s A Wrap!

Nyní víte, jak používat bělidlo v pračce bez ohledu na to, jaké značky používáte. Ale pamatujte, že bělidlo může být dráždivé. Chraňte se, když nosíte rukavice. Proveďte potřebná preventivní opatření. Také víte, kdy dát aviváž do pračky a jak správně používat kapsle s pracím prostředkem.