Kam darovat šicí stroje: 7 možností k vyzkoušení

Uvedli jsme sedm možností, kam darovat šicí stroje. Budeme také mluvit o zastavení nebo recyklaci šicího stroje, takže nemusíte uvažovat o jeho okamžitém vyhození. A co je nejlepší, jsou to místa, která najdete bez ohledu na to, kde v USA žijete.

Nevíte, co dělat s rozbitým šicím strojem? Přečtěte si také náš článek s doporučeními.

Kde darovat šicí stroje v mém okolí

Než cokoli jiného, ​​pamatujte, že byste měli zvážit darování šicího stroje pouze v případě, že je stále v dobrém stavu. Poté by jej další uživatelé měli mít stále možnost používat.

Dobročinné organizace

Prvním místem, kde se můžete podívat, jsou nejbližší charitativní organizace ve vaší lokalitě. Mělo by být snadné kontaktovat různé charitativní organizace a zkontrolovat, zda přijímají šicí stroje. Například The Sewing Machine Project má v USA několik výjezdových míst, která můžete najít na jejich webových stránkách.

Centrum péče

Zvažte návštěvu center péče o seniory vaší komunity. Často mají aktivity týkající se umění a řemesel, takže mohou těžit z předmětů, jako jsou šicí stroje. Jiná pečovatelská centra pro ty, kteří to potřebují, mohou také přijímat šicí stroje.

Církve

Váš místní sbor může mít aktivity a projekty pro seniory i děti. Zkuste je kontaktovat, zda přijmou váš starý šicí stroj. Církve mohou mít také sbírku peněz, kde šicí stroj může pomoci vyrobit různé předměty.

Přístřešky

Šití může také pomoci lidem vydělat peníze. S ohledem na to, proč se nezeptat útulku ve vaší oblasti, kde se obyvatelé často učí o způsobech, jak mít zdroj příjmu. A samozřejmě, šití může být rekreační aktivitou pro ty, kteří pobývají v útulcích.

Školy

Školy, zejména ty, které nabízejí obchodní a odborné školení, mohou váš šicí stroj přijmout. Někteří by mohli být ochotni vzít i stroje s problémy jako potenciální tréninkovou příležitost pro své studenty. Můžete také zvážit kontaktování Sewing Doc v Gruzii, protože podle nich vezmou „všechny šicí stroje“.

Nemocnice

Nemocnice mají aktivity pro své pacienty. Můžete se například obrátit na místní nemocnici, pokud mají projekty, kde lze váš šicí stroj použít. S velkou radostí přijmou vaši jednotku, pokud je v provozuschopném stavu.

Věznice

Stejně jako pečovatelská centra a nemocnice mají i věznice aktivity a kurzy, kde může být váš šicí stroj užitečný. Zkuste místní vězení, pokud přijímají dary jako šicí stroje. Pokud mají kurzy módy a umění, pravděpodobně váš stroj rádi obdrží.

Přijímá Goodwill šicí stroje?

Goodwill přijímá šicí stroje jako charitativní prodejce. Dobrou zprávou je, že by mělo být snadné najít nejbližší darovací stránku Goodwill, protože charita má různá komunitní místa. Můžete dokonce procházet jejich obchod, pokud jste fanouškem starých šicích strojů, když jste u toho.

V obchodě Goodwill můžete najít různé značky šicích strojů na prodej za méně než 10 USD, případně vyšší v závislosti na stavu a modelu. Přečtěte si, jak koupit šicí stroj, kde najdete tipy při nákupu nového nebo použitého modelu. Vždy je dobré nejen darovat, ale také podpořit charitativní organizace nákupem v jejich obchodech.

Jak darovat šlapací šicí stroj

I když vlastníte nášlapný šicí stroj, stále je možné jej darovat. Organizace jako Sew Much Hope, které poskytují šicí stroje v zahraničí a ve Spojených státech, prokázaly, že dokonce i šlapací šicí stroje jsou žádané. Obecně mezi darováním moderních šicích strojů a šlapacích modelů není velký rozdíl.

Vždy však zkontrolujte aktuální tvar vašeho stroje. Poté se rozhodněte, kam ji darujete, abyste věděli, kam ji odevzdat a zda se při darování předmětu musíte řídit dalšími ohledy. Můžete dokonce zkusit zveřejňovat příspěvky na svých sociálních médiích, protože se můžete s přáteli nebo rodinou učit, jak používat nášlapný šicí stroj, a můžete těžit ze cvičení se svým starým.

Berou zastavárny šicí stroje?

Šicí stroj můžete prodat do zastavárny, ale mějte na paměti, že tyto obchody jsou zaměřeny na vydělávání peněz. Váš šicí stroj proto nemusí být jen v dobré kondici, ale měl by být i žádaným modelem za rozumnou cenu. Můžete také zahrnout příslušenství a mluvit o jeho funkcích, aby to bylo lákavější.

Dále si udělejte průzkum o tom, co můžete očekávat od ceny vašeho modelu. Poraďte se s ostatními majiteli stejného modelu, abyste jej nepodcenili. Možná by bylo lepší prodat stroj dalším nadšencům, pokud s prodejem do zastaváren nemáte tolik zkušeností.

Zde je místo, kde můžete prodat šicí stroj pro více informací.

Kde recyklovat šicí stroj v mém okolí

Zvažte nalezení recyklačního centra od All Green Electronics Recycling. Mají různá místa vysazení v Kalifornii, ale stále slouží po celých USA. Dokonce provozují recyklační vozy, které pro vás mohou vyzvednout váš šicí stroj po celé Severní Americe.

Závěr

A to je vše! Našli jsme, kde darovat šicí stroje, včetně charitativních organizací, pečovatelských center, kostelů, útulků, škol, nemocnic a věznic. Nezapomeňte zkontrolovat stav vašeho šicího stroje, pokud bude stále užitečný.

Pokud ne, mělo by být snadné najít recyklační středisko. Doufáme, že vám to pomohlo; zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.