Jak zavěsit závěsy přes žaluzie bez hřebíků

Žaluzie s vrstvením záclon mohou pomoci zlepšit izolaci vašeho domova a zvýšit jeho soukromí. Nemluvě o tom, že to vypadá neuvěřitelně inovativní a když se naučíte, jak zavěsit závěsy přes žaluzie bez hřebíků, pomůže vám to dosáhnout tohoto vzhledu bez dalšího poškození vašich stěn. Koneckonců, nenávidíme všichni vrtání děr všude?

Spárování svěží průhledné látky s krásnými žaluziemi je skvělý způsob, jak zjemnit její přísný vzhled a vytvořit uvolněnější atmosféru. Poskytuje vám nejen esteticky příjemný výhled, ale může plnit i praktické funkce.

Zavěšení závěsů přes žaluzie

To, že jste zběhlí ve vrtání otvorů, neznamená, že k připevnění držáků tyčí můžete vždy použít hřebíky. V některých případech, zejména pokud jste pouhým nájemcem, majitelé zakazují svým klientům poškozovat jejich vzácné zdi.

Ať už je dům váš nebo ne, vrtání příliš mnoha děr do vnitřních stěn vyžaduje zbytečné zakrývání. Problémy může způsobit i v případě, že se rozhodnete svůj domov vyzdobit znovu. Můžete si například uvědomit, že vyvrtané otvory jsou nerovnoměrné.

Naštěstí existuje mnoho dostupných položek a dalšího závěsového kování, které můžete použít k zavěšení těchto krásných a elegantních závěsů bez potřeby vrtáků a hřebíků. Jedním skvělým příkladem je namontovaný držák záclonové tyče.

Krok 1: Shromážděte své materiály

Změřte si prosím šířku vašich žaluzií a pořiďte si závěs, který dokáže zakrýt její délku. Měli byste se rozhodnout pro látku, vzor, ​​texturu a design. Ujistěte se, že se dobře hodí k vašim žaluziím nebo se k nim hodí. Závěsná látka, která je příliš silná, může vašemu pokoji dodat těžkou nebo temnější atmosféru ve srovnání s použitím průsvitných závěsů.

Pomocí šířky vašich žaluzií určete, jak namontované držáky budete potřebovat. Měly by vypadat jako váš normální držák na záclonovou tyč, ale s prodlouženou rukojetí vzadu. Háček vám umožňuje zavěsit ji přes horní část rolety namísto přibití na zeď.

Krok 2: Nainstalujte držáky.

Na rozdíl od vrtání nevyžaduje instalace montážních držáků nástroje pro vyrovnávání, měření a vrtání. Vše, co potřebujete, je šroubovák a trochu trpělivosti. Povolte šroub, který drží zadní část držáků pohromadě, a namontujte jej na horní část horní lišty žaluzie.

Můžete jej posunout a upravit podle potřeby. Udělejte krok zpět, abyste zjistili, zda je na správných místech. K jejich držení pohromadě a zabránění jejich klouzání po kolejnici můžete použít lepicí pásky 3M. Utáhněte šroub a máte hotovo!

Krok 3: Zavěste závěsy

Rozhodněte se pro čirou látku a rozhodněte se, jak ji chcete pověsit na žaluzie. Můžete vyzkoušet běžný panelový vzhled pro klidnou a relaxační atmosféru. K nasunutí závěsu na tyč použijte klipsy, zadní poutka nebo látkové kapsy.

Umístěte tyč na držák, upravte látku a nyní jste se úspěšně naučili, jak zavěsit závěsy přes žaluzie bez hřebíků. Pamatujte, že byste si měli vybrat rám, který se hodí k horní liště vašich žaluzií. Neměli byste mít problém s hledáním nastavitelných držáků.

Použití příkazových háčků

Příkazové háčky jsou další jednoduchou alternativou, pokud jde o zavěšení závěsů bez hřebíků nebo jakéhokoli vrtání. Obvykle se používají k zavěšení nástěnných obrazů a fotorámečků.

Bohužel na velitelské háčky nemůžete zavěsit těžké materiály, protože má maximální hmotnost. Použijte průhledné závěsy vyrobené z hedvábí a šifonu, které zjemní vzhled. Naštěstí můžete tyto typy závěsů snadno zavěsit na velitelské háčky v několika jednoduchých krocích.

Krok 1: Spusťte měření.

Pomocí metru nebo pravítka určete šířku okna a žaluzií. To vám pomůže zjistit počet háčků, které budete potřebovat. Pro rozsáhlejší okna možná budete potřebovat večeři uprostřed, takže to znamená použití tří nebo čtyř háčků.

Krok 2: Připevněte háčky.

Jakmile budete mít určenou šířku, rozhodněte se, kam chcete háčky umístit. Označte jeho umístění a pečlivě připevněte ovládací háčky. Začněte tím, že vezmete jeden z nich a odstraníte lepicí kryt. Přilepte jej na povrch a přitlačte alespoň třicet sekund.

Opakujte stejný postup, dokud nebudou všechny vaše háčky připevněny ke stěně. Další krok je zásadní pro zajištění toho, aby vaše velitelské háčky nespadly příliš rychle. Mohl bys to nechat odpočinout? Háčky by měly zapadnout do třiceti až šedesáti minut, takže pruty nezavěšujte hned.

Krok 3: Zavěste závěsy

Nasuňte záclonu na tyče a opatrně ji nasaďte na háčky. Než přistoupíte k tomuto kroku, ujistěte se, že jste počkali alespoň třicet až šedesát minut. Upravte závěsy, dokud nebudete spokojeni s jejich vzhledem.

Upozornění: Dejte si pozor na váhu, kterou kladete na háčky. Některé velitelské háky udrží maximálně 5 liber. Pokud kolem vás pobíhají psi, kočky nebo děti a tahají se za spodní část záclon, pak povelové háčky nemusí být ideální volbou pro záclony a závěsy v délce až k zemi.

Stylování závěsů na žaluzie

Kombinace těchto dvou může dramaticky změnit vzhled místnosti. Pokud však jednoduše položíte jeden na druhý bez stylového vodítka, bude to vypadat spíše chaoticky než šik.

Celkově se nebojte příslušenství. Nyní, když víte, jak zavěsit závěsy na žaluzie bez hřebíků, můžete být kreativnější a inovativnější, pokud jde o úpravy oken.