Co způsobuje zápach plísní ve vaně? Užitečný průvodce odstraňováním

Růst plísní způsobuje zápach plísní ve vaně. Vlhká místa, jako jsou toalety, jsou živnou půdou pro plísně a plísně, dva druhy hub.

Vlhkost může být ovlivněna zvýšenou vodou používanou v koupelně, zejména teplou vodou. Dezinfekce vzduchu a udržování suchého prostředí jsou složité úkoly, které je třeba provést najednou.

Plesnivý zápach ve vaší vaně? Zde je to, co byste s tím měli udělat, a také základní nátěr o tom, co je plíseň a jak byste se měli vyhnout tomu, abyste ji dostali.

Jaký je zápach plísně?

Lidé často používají termín „zatuchlý“ k popisu zápachu plísně. Vůně špinavých nohou, rozkládajícího se dřeva nebo papíru může zapáchat jako plíseň.

Chcete-li rychle posoudit, zda máte plíseň nebo plíseň, zkontrolujte, zda zápach přetrvává i po provětrání prostoru. Pokud zápach přetrvává, můžete mít plíseň nebo plíseň, pokud zmizí.

Sklepy s vysokou vlhkostí mívají kvůli přítomnosti těchto hub zatuchlý zápach. Daří se jim na toaletách a dalších vlhkých, malých a stísněných prostorách.

Co způsobuje zápach plísně?

Nejviditelnější příčinou zatuchlého zápachu z odtoku je něco, co pravděpodobně víte. Pach podobný plísním ve vzduchu však může mít i jiné příčiny – patří sem následující:

Ucpané okapy jsou varovným signálem, že plíseň je na cestě. Spórám plísní a plísní se daří v ideálních podmínkách vytvořených ucpaným odtokem.

Plíseň začne růst spíše dříve než později, pokud nenapravíte vlhké podmínky.

I když plíseň hned neucítíte, nevylučuje její přítomnost i jinde ve vodovodním systému. Je nezbytné zkontrolovat drenážní systém jako součást průzkumu vůně.

Biofilm sprchového odtoku může také způsobit zatuchlý zápach a nepříjemné pachy, pokud se časem nahromadí. Zkontrolujte odtok a zjistěte, zda tam není nahromaděný biofilm, který byste měli okamžitě odstranit.

Jak poznáte plíseň ve vaně?

Plíseň zjistíte přičichnutím. Přítomnost plísní můžete zjistit také vizuální kontrolou koupelny.

Plíseň je snadno rozpoznatelná podle náhlého výskytu tmavých, ošklivých skvrn.

Vzhled skvrn se může pohybovat od zelené po černou. Záleží na vzniku plísně na stěnách nebo za toaletou.

Kolonie plísní mohou růst mezi stěnami a uvnitř potrubí. Když se v zákoutích vaší koupelny objeví plíseň, je nejlepší přizvat odborníka na odstraňování plísní.

Je snadné rozeznat rozdíl mezi plísní a plísní na povrchu. Spóry plísní pronikají do adsorbentů, takže je obtížnější se plísní zbavit.

Na druhou stranu plíseň ulpívá na vlhkých površích, které můžete vyčistit kartáčem a tukem na lokty.

Proč plíseň roste na vanách?

Vlhkost přitahuje spory plísní, kterým se daří ve vlhkých, tmavých oblastech s dostatkem potravy. Plísním se v koupelně daří díky vytrvalé vodě z každodenních sprch, neustálé tmě a zvýšené vnitřní vlhkosti.

Koupelny jsou živnou půdou pro různé škůdce a tvory, včetně plotic, much a jiného hmyzu. Plíseň roste na vodovodních bateriích, ve vaně a dokonce i na stropním ventilátoru.

Co mohu dělat se zápachem plísní?

Problém bude časem jen narůstat. jaké máte možnosti? Chcete-li začít, zde je několik nápadů, které je třeba zvážit:

  • Lepší proudění vzduchu může pomoci vaší koupelně vyschnout po sprše nebo koupeli, snížit vlhkost a zabránit tvorbě plísní.
  • Pravidelným čištěním koupelny zabráníte plísním, které způsobují plísně, a znesnadníte jí usazení.
  • Udržujte svůj prostor v čistotě pomocí správných pomůcek, stejně jako byste si měli po použití toalety důkladně umýt ruce.
  • Umyjte stěny sprchy, abyste odstranili přebytečnou vodu a snížili vlhkost, až skončíte s koupáním.
  • Aby v koupelně nebylo příliš horko a vlhko, když se sprchujete nebo koupete, měli byste zapnout ventilátor. Spuštění ventilátoru během a brzy po koupeli nebo sprše může pomoci zabránit růstu plísní.

Jak zabráním zápachu plísní?

Plíseň je hlavní příčinou zatuchlých pachů v koupelně a předcházet jim je snadné. Koupelnu udržíte v suchu tím, že tam budete mít dostatečné proudění vzduchu.

Nedostatek vlhkosti brání růstu spór plísní. Vlhkost a nasákavost v koupelně můžete snížit tím, že při koupeli použijete koupelnový ventilátor a necháte jej zapnutý alespoň 30 minut po skončení.

Alternativně otevřete okno. Případně můžete použít zvlhčovač vzduchu nebo malý ventilátor v koupelně, pokud ani jeden není přístupný.

Pro další pomoc ohledně koupelen, zde je návod, jak se zbavit červené plísně ve sprše a odstranit černou plíseň ve vaně jacuzzi.

Závěr

Kromě toho, že víte, co způsobuje zápach plísní ve vaně, je nejlepší jej udržovat. Sanitární prostředí bude mít pravděpodobně příjemnou vůni.

Pravidelné čištění pomůže udržet koupelnu bez růstu plísní.