Jak zavěsit závěsy pomocí klipů

Připravte si klipsové kroužky a pravítko, protože vám ukážeme, jak zavěsit závěsy pomocí klipů. Kroky jsou docela jednoduché, vše, co potřebujete, je oprášit své dovednosti v oblasti měření a jste téměř připraveni jít.

Zavěšení závěsů pomocí klipů je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zavěsit a upravit záclony. Připravte si sponky, naskládejte je na horní okraj záclony, nasuňte kroužky na tyč a je hotovo!

Držte závěsy snadno pomocí spon, které krásně sepnou svěží látku, zatímco si ji upravíte podle svých preferencí. Závěs můžete snadno nasunout a sundat z tyče pro plánované praní.

Krok 1: Provedení měření

Ač se to může zdát lákavé, dovolte mi jako první říci, že nemůžete prsteny jen tak připnout na závěsy a nechat je být. Jistě, látku to udrží, ale nepravidelně umístěné klipy podél vršku látky budou mít prostě za následek rozcuchaný a dosti nepříjemný vzhled.

Připravte si metr a látkovou tužku nebo fix. Změřte celou šířku záclony pomocí metru. Vydělte jeho šířku čtyřmi a udělejte značku pro oddělení každé části. Ve standardních metodách můžete obvykle připevnit klipy v intervalech čtyř palců.

Krok 2: Označte si látku 

Použijte svůj metr a obložte jej podél horní části závěsu. Pečlivě si označte interval 4 palce na panel. Šířku intervalů můžete upravit, jak chcete, ale pro tento návod použijeme čtyři palce.

Zkuste použít lehké tužky nebo fixy na látky, které snadno neprosakují na druhou stranu závěsu. V opačném případě bude inkoust zepředu viditelný a záclona bude vypadat ušpiněná nebo ušpiněná. Některé inkousty popisovačů může být také docela obtížné odstranit, zejména na bílé látce.

Krok 3: Připojte klipy.

Nyní, když máme našeho průvodce, shromážděte klipy a připevněte je jeden po druhém ke značkám tužky. Ujistěte se, že sponky drží závěsy na místě a že přistřihujete dostatečné množství látky. Tím zajistíte, že závěs nespadne, když je čas je pověsit.

Krok 4: Zavěste závěs

Už jsme skoro hotovi s učením, jak zavěsit závěsy pomocí spon. Jakmile zajistíte kroužky na látce, nasuňte kroužky na tyč. Připojte koncovku na konec tyče a zavěste ji na držáky. Upravte a upravte své záclony podle libosti.

Proč používat klipsy?

Klipové kroužky umožňují snadné otevírání a zavírání závěsů. Klipy připevněné k hornímu okraji závěsu zajišťují látku bez poškození. Kroužky vám umožní posouvat ho po tyči, což je ideální, pokud máte ve zvyku čas od času posouvat závěsy.

Kroužky také dodávají vašim záclonám délku. Pokud dáváte přednost tomu, aby vaše záclony lehce líbaly podlahu místo toho, aby se vznášely pár centimetrů nad ní, okamžitým řešením je jejich zavěšení pomocí klipů. Látka visí palec nebo dva pod závěsovou tyčí, což jí umožňuje lehce otírat podlahu.

Nemusíte se obávat časově náročných nebo nákladných úprav, abyste dosáhli požadované délky. Kupte si prsten slušné velikosti, který může vašemu závěsu přidat asi palec nebo dva.

Mohu použít spony na všechny typy záclon?

Spony mají fantastické praktické výhody a lze je použít k zavěšení jakékoli záclony. Nejběžnějším způsobem jejich použití je oříznutí horního okraje jakékoli záclony. Zjistili jsme však, že vzhled viditelných prstenů zavěšených na tyčích se nemusí líbit úplně každému.

Naštěstí existuje i jiný způsob, jak použít spony na záclony, aby vaše okna vypadala jinak. Namísto připnutí horní části látky sevřete zadní stranu záclony a pomocí spony ji držte na místě.

Můžete jej posunout dále dolů po horním lemu závěsu tak, aby zůstala přebytečná látka pokrývající prsten a samotnou tyč. Pomocí této metody můžete dosáhnout vzhledu závěsu na zadní straně, který vytváří iluzi plovoucího závěsu.

Při připevňování klipů se ujistěte, že dodržujete konzistenci. Pokud zavěšujete závěsy, je snazší udržovat intervaly. Na každé poutko připevněte jednu sponu, abyste vytvořili přirozené a čisté záhyby. Pokud chcete na záclonách širší záhyby, přeskočte dvě záložky.

Jak upravit styl zastřižených záclon

Ať už jste zastřihli záclony v horní nebo zadní části látky, stále můžete přidat trochu stylu, aby to vypadalo elegantně a elegantně. Pořiďte si napařovače látek nebo vyrovnejte všechny vrásky, které se mohou zdát viditelné.

Můžete také vytvořit přirozené a elegantní záhyby, které udělají vaše okenní závěsy ještě atraktivnější. Pokud stříháte běžné záclony (bez zadních poutek), můžete vytvořit plisované záclonové panely tak, že za záclonou ustřihnete kousek látky.

Použijte žehličku nebo napařovač k vymezení záhybů záclony. Plisé jsou skvělým způsobem, jak dodat vašemu pokoji klasický a uvolněný vzhled. Štipce plisé nikdy nevyjdou z módy a mohou se hodit k formálním i neformálním dekoracím interiéru.

Nyní, když jste se naučili, jak zavěsit závěsy pomocí klipů, zkuste prozkoumat další designové nápady pomocí stejného závěsového hardwaru. Nastříkejte své prsteny sprejem nebo protáhněte světla skrz prsteny, abyste umocnili vzhled. Být kreativní. Možnosti jsou nekonečné.