Nová příručka pro rodiče o tom, co si vzít na letní těhotenské fotografie

V tomto článku se dozvíte, co si vzít na letní těhotenské fotografie. Fotografie z letního mateřství se nejlépe provádějí venku. Najděte si místo, které se vám líbí, a noste oblečení, které vám bude příjemné!

Vyzkoušejte lehké látky v jasných barvách s výraznými vzory- pruhy, puntíky, květinové potisky fungují skvěle! Lehčí kalhoty nebo šortky si můžete stáhnout, pokud vám hezky padnou přes břicho!

Ujistěte se však, že oblečení není příliš pytlovité, protože nevypadá příliš lichotivě, když vše visí na hrudi vašeho dítěte.

Pokud je to možné, snažte se nenosit žádné tmavé barvy (pokud neexistuje nějaký vzor), zejména černé, protože děti mají tendenci se lépe projevovat na bílém pozadí. Mohlo by být zábavné, aby se oba rodiče zapojili nošením odpovídajících oděvů, takže využijte této příležitosti, když se máma na to cítí!

Co je lepší na americké rodičovské/mateřské dovolené?

V USA máte podle zákona FMLA (Family Medical Leave Act) zaručeno 12 týdnů neplacené dovolené chráněné zaměstnání. Některé státy během tohoto období poskytují pojištění pro případ nezaměstnanosti, proto se před rozhodnutím, zda v USA nastoupit na plnou mateřskou dovolenou, poraďte se svým zaměstnavatelem a státními dávkami!

Jak velkou část platu dostanete na mateřské dovolené?

12 týdnů neplaceného volna.

Jak dlouho je vaše zaměstnání chráněno po mateřské dovolené?

12 týdnů.

Musíte si vzít plnou mateřskou dovolenou?

Ne, můžete se rozhodnout nebrat to všechno najednou nebo si to podle potřeby rozložit v průběhu času. V tomto období jste také povzbuzováni pracovat tolik, kolik chcete, protože se jedná o neplacené dny dovolené!

Pokud se však zaměstnavatel domnívá, že několik hodin/dní v týdnu poškozuje jejich podnikání, pravděpodobně ukončí vaši pracovní smlouvu místo toho, aby ji nechal běžet.

Mějte však na paměti, že většina zaměstnavatelů v USA by váhala před propuštěním někoho, kdo právě porodil-pokud se nejedná o nějaké závažné pochybení (např. Krádež). Zde je však třeba poznamenat, že FMLA se nevztahuje na společnosti

Kdy svému šéfovi řeknete, že se nevrátíte z mateřské dovolené?

Žádné zákony nevyžadují, abyste to řekli svému šéfovi.

Mám během mateřské dovolené plný plat?

Ne, máte nárok pouze na svou běžnou mzdu.

Co se stane, když se nevrátíte po mateřské dovolené?

Pokud se po mateřské dovolené nevrátíte do práce, váš zaměstnavatel nemá povinnost ponechat vám práci otevřenou. Několik států však může během této doby poskytnout odškodnění v nezaměstnanosti, proto si ověřte zákony ve vašem státě!

Co znamená FMLA?

Zákon o rodinné zdravotní dovolené. Poskytuje neplacené volno až na 12 týdnů každý rok a vztahuje se pouze na větší společnosti (50 a více zaměstnanců). Ne všechny státy v tomto období poskytují pojištění pro případ nezaměstnanosti, proto se před rozhodnutím, zda si vzít plnou mateřskou dovolenou v USA, poraďte se se svým zaměstnavatelem a státními dávkami!

Jak počítáte dny mateřské dovolené?

Období, kdy jste fyzicky neschopní kvůli těhotenství a porodu.

Kolik dostanu výplatu během mateřské dovolené?

Mateřská dovolená obvykle trvá 12 týdnů, ale liší se v závislosti na tom, jak dlouho jste ve společnosti zaměstnáni a v jaké zemi žijete. Některé země mají povinnou dobu mateřské dovolené 52 týdnů.

Mateřská bude zahrnovat vaši hodinovou mzdu, veškeré poplatky za směny a příspěvky, jako jsou platby na zavolání nebo v pohotovostním režimu. Může být také vypočítáno tak, aby odráželo hodiny bez rozvrhu, které byste normálně pracovali – za předpokladu, že je v praxi nepracujete (například pokud jde o nespojitelné hodiny).

Můžete dát výpověď po mateřské dovolené?

Mateřská dovolená je obvykle placená, takže nemůžete skončit hned po narození dítěte.

Můžete dát výpověď před vypršením 12týdenního nároku na mateřskou nebo kdykoli poté, pokud s tím váš zaměstnavatel souhlasí – ale pouze v případě, že mají dobrý obchodní důvod, proč vás propustit, a není to v rozporu s právními požadavky souvisejícími s těhotenstvím /diskriminace v mateřství.

Mějte však na paměti, že zaměstnavatelé jsou oprávněni požádat zaměstnankyni, která má v úmyslu vrátit se z mateřské dovolené, zda se ještě přihlásila na jiné zaměstnání (tj. Formálně požádala o jiné místo).

Pokud to neudělala do čtyř týdnů od svého původního data zahájení ve svém starém zaměstnání, pak by mohla být smlouva vypovězena v poměrně krátké době, protože by již neexistovaly vzájemné závazky stran.

Co je zahrnuto v mateřské?

Mateřská dovolená obvykle trvá 12 týdnů, ale liší se v závislosti na tom, jak dlouho jste ve společnosti zaměstnáni a v jaké zemi žijete. Některé země mají povinnou dobu mateřské dovolené 52 týdnů.

Mateřská bude zahrnovat vaši hodinovou mzdu, veškeré poplatky za směny a příspěvky, jako jsou platby na zavolání nebo v pohotovostním režimu. Může být také vypočítáno tak, aby odráželo hodiny bez rozvrhu, které byste normálně pracovali – za předpokladu, že je v praxi nepracujete (například pokud jde o nespojitelné hodiny).

Jak velkou mateřskou dovolenou bych si měl vzít?

Na tuto otázku existují dvě běžné odpovědi. První je 18 týdnů s plnou mzdou, kterou lze čerpat nepřetržitě nebo rozdělit na bloky volna v období po porodu.

Tato možnost umožňuje matkám, které se vrátily z počáteční 52týdenní povinné mateřské dovolené, vybudovat si ve společnosti více seniorů, a tak je při návratu po porodu přenést přes všechny mezery ve službě.

Druhá odpověď je 26 týdnů se zákonnou sazbou, kterou stanovuji podle britského práva, ale zaměstnavatelé poskytují pouze 39 týdnů s plnou mzdou. Nicméně pro matky, které nemají nárok na 18 týdnů plné platby (např. Nemají žádnou službu), je to nejběžnější možnost poskytovaná zaměstnavateli