6 Snadné DIY o tom, jak lemovat záclony pomocí šicího stroje

Jak se zima rychle blíží, počasí je tak chladné a nechte všechny zůstat doma. Nejlepší způsob, jak překonat přicházející nepříjemnosti, je hledat těžké závěsy. Nejenže udrží místnost vždy v teple.

Šetří náklady na hledání topení do obývacího pokoje, které si většina lidí nemusí dovolit, a nenechání tepla unikat. Tento závěs získáte v sekáčích. Nedokážu si představit, že utratím 50 dolarů za jeden závěs, když můžu ušetřit čas a jen 10 dolarů v sekáči.

Bude to zajímavější a zábavnější, když budete postupovat podle níže uvedených kroků, jak lemovat záclony pomocí šicího stroje.

Materiály potřebné k provedení těchto postupů zahrnují; materiály na závěsy, šicí stroj, nit (barva odpovídající záclonám), jehla, nůžky, špendlíky, krejčovství a barevná křída.

Kroky olemování záclon pomocí šicího stroje 

Krok č. 1: Vezměte rozměry

V tomto kroku použijete měřicí pásku. Než začnete přemýšlet o dalším kroku, vezměte rozměry, jako je délka a šířka oken, abyste zajistili vhodné řezání materiálů tkaniny. Ahoj! Dvakrát měř a jednou řež! Jakmile nemůžete určit skutečnou délku v prvním měření, pak druhé bude přesnější.

Nejlepší je připevnit závěsové tyče k závěsu, abyste se ujistili, že neuděláte chyby při výpočtu skutečné délky a šířky závěsů.

Krok č. 2: Přišpendlete látkové materiály

Přišpendlete závěsy hlavně ze stran ke středu. Ujistěte se, že jste závěs přišpendlili podle měřítka, abyste předešli chybám při lemování. Po přišpendlení jej sundejte a položte na stůl nebo jiný rovný povrch.

Krok č. 3: Než budete pokračovat, proveďte křížovou kontrolu měření 

Jakmile položíte závěsy na rovnou hladkou plochu, je nutné před žehlením přehodnotit rozměry. Okno, které se chystám zakrýt, je dlouhé 40 palců, zatímco délka závěsu je 75 palců. Přidal jsem další 2 palce, abych se vyhnul výčitkám z nedostatku místa.

Krok č. 4: Vyžehlete látkové materiály

Vzhledem k tomu, že jste změřili okna a závěsy a dvakrát je zkontrolovali a položili na rovný hladký povrch, ujistěte se, že jste závěs před žehlením přišpendlili. Pamatujte, že pokud nemáte žehlicí prkno, můžete vždy improvizovat – před žehlením nastříkejte na podlahu závěsy, než je nastříkáte.

Krok č. 5: Odstřihněte materiály závěsové tkaniny 

Jakmile dokončíte žehlení, jemně urovnejte látkové materiály a vezměte si ostré nůžky a stříhejte podél vyznačených oblastí, které chcete olemovat. Tento krok je důležitým krokem, jak lemovat záclony šicím strojem. Jakmile jste špatně řezali, ovlivnilo by to vaše lemování.

Krok č. 6: Olemujte materiál látky a dokončete 

Jemně jste nastříhali materiály závěsů a nechali kusy blízko šicího stroje. Dalším krokem je olemovat shora dolů a zajistit, abyste lemovali na označených místech, abyste získali dokonalý výhled, stejně jako na obrázku níže.

Proč lidé dávají přednost lemování záclon pomocí šicích strojů sami?

Z výše uvedených kroků, jak lemovat záclony šicím strojem, můžeme odvodit, že tyto kroky jsou snadné. Kdo by raději utratil více dolarů za projekt, který zvládne za málo času? Většina lidí raději používá tyto kroky a lemuje co nejvíce, zejména v zimě.

Poskytuje stín, zabraňuje pronikání chladu do místnosti a v mrazivém počasí udržuje obývací pokoj teplý. Je to snadné, a proto byste to měli udělat sami, místo toho, abyste plýtvali dolary.

Jsou lemované závěsy upřednostňovány před jinými závěsy?

Dobře, ano! Získali jste materiály a jste si jisti, že jsou v pořádku. Nejsou tam žádné materiály získané od někoho. Jste si jisti, že jsou legální a ne pirátské. Proto, když budete postupovat podle kroků, jak lemovat záclony pomocí šicího stroje, získáte ten nejlepší lemovací závěs.

Někteří lidé jdou tak daleko, že jim nechají půjčit některé z těchto základních materiálů, jako je šicí stroj a žehlička, aby si to vyzkoušeli. Stále uvažujete o odvážném kroku?

Na co ještě čekáte, když už máte všechno vybavení připravené? Získejte perfektní volbu a pomocí kroků, jak olemovat záclony šicím strojem, vytvořte požadovanou variantu.

Závěr 

Pořídit si olemovat záclony šicím strojem není tak divné, aby to nezvládl nikdo, kdo by chtěl. Začnete tím, že si připravíte materiály a budete pilně postupovat podle kroků, jak olemovat záclony šicím strojem a získat dokonalý závěs.

Nároky na zimní záclony jsou obvykle vysoké, zejména v zimě. Chcete-li ušetřit nějaké dolary, můžete ušetřit čas. Vzhledem k materiálům, které již vyrobené lemované závěsy obsahují, nejsou tak cenově dostupné.

Udělejte odvážný krok tím, že si připravíte tyto materiály, začnete něco nového a věřte mi; později mi za tyto podněty poděkujete.