5 užitečných kutilských kroků, jak potřísnit strop poškozený vodou

Naučit se stříkat vodou poškozený strop může vypadat jednoduše. Do značné míry budete jen škrábat a nanášet pastu na poškozené místo. Bylo by však nejlepší, kdybyste si dělali poznámky, protože to není tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Je důležité opravit strop poškozený vodou, jakmile zjistíte nějaké známky oslabení. Kromě toho, že je nepříjemné se na to dívat, může to také ovlivnit jiný nábytek, když voda dosáhne sádrokartonu a na vaše domácí vybavení. Může také ohrozit stabilitu vašeho domova.

Přečtěte si, jak vám představujeme podrobný návod k nanášení tmelu na váš poškozený strop a co potřebujete vědět o spacklingu.

Známky poškozeného stropu

První známkou toho, že si všimnete poškozeného stropu, je v některých oblastech změna barvy. Tato místa vypadají mokře a mají nažloutlou až hnědou barvu. Můžete se lehce dotknout postižené oblasti, ale noste rukavice, abyste se ochránili před možnou infekcí.

Dalším znakem, který byste měli sledovat, je, když rostou černé skvrny. To by mohlo být nebezpečné, protože by se mohlo po vašem stropu šířit napadení plísní. Jak již bylo řečeno, bylo by nejlepší nedotýkat se těchto oblastí holýma rukama, protože to může způsobit zdravotní problémy.

Jak opravit strop poškozený vodou

Krok č. 1. Zkontrolujte oblast

Než začnete s čímkoli jiným, zkontrolujte nejprve své stropy. Toto je čas, kdy vyhodnotíte problém a uvidíte, jak je závažný. Pomocí rukavice se dotkněte postižené oblasti.

Když máte pocit, že je mokro, opravte nejprve zdroj úniku. Na druhou stranu, pokud je oblast suchá, měli byste se ještě před dalším krokem ujistit, že nedochází k úniku vody.

Krok č. 2. Změřte obvod

V tomto kroku změříte postiženou oblast. Pomůže vám to odhadnout množství spacklingového tmelu, které budete později používat. Změřte a poznamenejte si délku a šířku poškozeného místa.

Poté opatrně proveďte mělký řez na postižené oblasti nožem. K tomu musíte použít brýle, protože úlomky ze stropu mohou způsobit podráždění očí a svědění.

Krok č. 3. Rozetřete spacklingovou směs

Před nanesením sprejové směsi byste měli oblast oškrábat a nalepit pásku. To pomůže zabránit prasknutí tmelu. Poté smíchejte zvolenou pastu na pastu a pomocí lepicího nože ji rozetřete po lepené oblasti.

Když dokončíte nanášení první vrstvy, počkejte několik minut, než pasta zaschne, a poté naneste další vrstvu. K tomu potřebujete trpělivost, protože to bude vyžadovat čas, aby se vše co nejvíce vyhladilo.

Krok č. 4. Obrousit kazy

I když jste se snažili získat směs co nejrovnoměrněji, měli byste ji stále obrousit, abyste se ujistili, že je vše pěkné a hladké. Pořiďte si brusnou houbu a odstraňte veškerou přebytečnou pastu. Opět se ujistěte, že k tomu používáte vhodné ochranné pomůcky, jako je oční štít a obličejová maska.

Dávejte pozor, abyste to nepřehnali. Vyhněte se přílišnému poškrábání, protože byste mohli zničit spacklingovou směs a udělat to znovu.

Krok č. 5. Napenetrujte a namalujte postižené místo

Vydržte a máte téměř hotovo! Co musíte udělat dále, je namalovat oblast co nejblíže původní barvě vašeho stropu. Ujistěte se však, že oblast nejprve otřete od veškerých nečistot nebo prachu z broušení.

Pomohlo by, kdybyste také dvakrát zkontrolovali drsné oblasti a zjistili, zda vám některá místa unikla. Pokud žádné nejsou, naneste nejprve nátěr na vodní bázi. Základní nátěr pomůže srsti lépe přilnout a déle vydržet.

Typy spackling Compound

Lehký

Pokud opravujete malé záplaty, bylo by nejlepší použít lehký tmel. Docela rychle schne a zanechává jen mírné smrštění. Na této směsi je skvělé, že můžete pokračovat v malování, protože ji nebudete muset brousit.

Standardní

Standardní vzorec spacklingové směsi obsahuje sádru, která je silnější než lehká. Pro představu, pasta této směsi má stejnou konzistenci jako zubní pasta. Přestože to není tak rychlé schnutí jako předchozí, standardní spackle je o trvanlivosti.

Akryl

Pro rozsáhlejší oblasti poškozené vodou, by bylo nejlepší použít akrylovou směs. Dokáže zvládnout škody velké až tři čtvrtiny palce. Můžete jej použít na různé materiály, jako je dřevo, cihla a dokonce i kámen.

Závěr

Nyní, když víte, jak potřísnit vodou poškozený strop, musíte si uvědomit, že byste při tom měli myslet i na svou bezpečnost! Protože k tomu s největší pravděpodobností použijete žebřík, ujistěte se, že máte při práci někoho, kdo vás doprovodí. V případě, že se něco pokazí, můžete rychle požádat o pomoc.

Bylo by také chytré nosit ochranný oděv při opravě stropu. Jak již bylo uvedeno výše, existuje velká šance, že tam nahoře dojde k růstu plísní. Přímý kontakt s plísní může způsobit suchou kůži, kašel nebo alergickou reakci.