7 jednoduchých způsobů, jak vyrobit šátkové závěsy

Romantiku a jemnost dodáme již existujícímu závěsu, jako jsou průsvitky, pomocí šátku. Necháte je, aby se převlékly přes ozdobnou tyč a ujistěte se, že šátek je přehozený přes tyč. Naučit se vyrábět šátkové závěsy pro domácí použití je důležité, pokud chcete dát svému domu krásu, kterou si zaslouží.

Délku šátkového závěsu navrhnete podle vkusu. Můžete jej navrhnout jako dlouhý šátek, který vytváří louže na podlaze, nebo krátký šátek.

Kroky, jak vyrobit šátkové záclony

Nemůžete se naučit, jak vyrobit šátkové závěsy a udělat dobrý, aniž byste postupovali podle níže uvedených kroků;

Krok č. 1: Proveďte měření lupu, který půjde přes okno

Vezměte jakýkoli konec tyče a změřte nejnižší část lupu. Proveďte toto měření cik-cak, jděte nahoru a přes tyč, pak se vraťte. Pokračujte v tomto procesu, dokud se nedostanete na opačný konec tyče.

Krok #2: Určete počet látek, které pověsíte na obě strany okna.

Pomocí krejčovského metru změřte roh svého prutu, kde budete lup sestupovat.

Krok č. 3: Získejte plnou míru.

Celkové rozměry pro vaše standardní okno o rozměrech 30 x 60 palců můžete získat pomocí lemovaného panelu o rozměrech 180 x 22 palců. Chcete-li získat látku tohoto rozměru, koupíte si dva a půl yardu látek, ustřihnete je stejně a obě stejné poloviny sešijete od konce k sobě. Tento proces má umožnit dostatek yardages pro smyčkování.

Krok č. 4:  Najděte střed látky.

Změřte kolmo k okraji, najděte střed látky a pomocí špendlíku udělejte svislou čáru dolů od středu.

Krok #5: Pomocí špendlíku zavěste konce látky přes každý konec tyče

Přišpendlete spirálky a záhyby, které se vám líbí, na místo tak, že konce látky zavěsíte přes každý konec tyčí. Používáte několik kolíků. K upevnění látky použijete několik špendlíků, protože váha může práci vrátit zpět. Nezapomeňte také odepnout, jakmile získáte požadovaný styl látky.

Krok č. 6: Připojte přehozený šátek.

Nejjednodušší způsob, jak připevnit svůj přehozený šátek k tyči, je uvázat uzel kolem tyče. Uděláte to tak, že splývavý konec omotáte kolem lišty. Když získáte počet otáček, protáhnete smyčku. Vyhněte se silnému tahu za část, kterou jste právě přehodili.

Krok č. 7: Zajistěte si svůj Swag

Zavážete mašli, abyste zajistili svůj lup pro trochu větší bezpečnosti. Uděláte to tak, že uvážete a uvázáte 1,5cm saténovou stuhu a zajistíte, aby ozdobná ozdoba obepínala závěs na tyči.

Je levnější ušít šátkové závěsy?

Ušít si šátkové závěsy je levnější. Mnoho lidí dává přednost získání již vyrobených šátkových závěsů z důvodu času potřebného k jejich dokončení.

Než si pro nás připravíte šátkové závěsy, musíte dodržet sedm výše uvedených kroků. Pokud nemáte potřebný čas, můžete zvážit jeho pořízení na trhu a využít služby profesionála, který to za vás opraví.

Jak znáte počet tyčí, které se mají použít?

Počet tyčí, které použijete, závisí na vašem vkusu a finančních možnostech, protože někteří lidé by chtěli ušetřit na tyčích použitím jedné dlouhé tyče na dveřích a oknech nebo na dvou nebo více rovných dveřích společně.

Děláte to proto, že když se rozhodnou zavěsit závěs samostatně, budou si muset koupit další závěsné ozdoby, což je bude stát více peněz.

Jak změříte šátkové záclony?

Chcete-li změřit šátkový závěs, musíte použít příklad měřicího přístroje, jak je znázorněno v krocích výše, jak vyrobit šátkové závěsy, pásku a získat měření horní části okna počínaje rohem okna a zastavit na bod, kde chcete, aby se závěsový šátek zastavil.

Doběh šátkového závěsu závisí na vás. Nemáme pevnou hodnotu ani bod. Navrhujete podle toho, jak dlouhou potřebujete délku záclonového šátku.

Jak zavěsíte závěsy bez tyče?

Existuje tolik alternativních možností, pokud není k dispozici záclonová tyč. Oni jsou:

  • Háčky: Máme mnoho dostupných háčků, které můžete použít při věšení záclon
  • Lano
  • Vytažení zásuvky
  • Větve stromů
  • Sportovní vybavení
  • Nehty
  • Měděné trubky
  • Čalounické dráhy

Mohou velitelské háky udržet závěsovou tyč?

ANO! velitelské háčky mohou držet záclonovou tyč. Mnoho majitelů domů (pronajímatelů) neumožňuje nájemníkům vrtat díry do jejich zdí. V tomto případě je upevnění záclonové tyče nemožné pomocí vrtání. Jednou z možností, kterou můžeme závěsy zavěsit na zeď bez vrtání, jsou závěsné háčky.

Závěr

Naučit se vyrábět šátkové závěsy vám nejen ušetří pár dolarů, ale vybaví vás některými technickými dovednostmi, které můžete v budoucnu využít. Postupujte podle výše uvedených kroků a pořiďte si šátek pro domácí použití.